ناآرامی‌ها در آمریکا, دونالد ترامپ, اخبار جعلی, فیک نیوز

ناآرامی‌ها در آمریکا, دونالد ترامپ

بازار داغ اخبار جعلی در رابطه با اعتراضات آمریکا | DW | 02.06.2020

نقش مخرب چپ‌گرایان افراطی در اعتراضات، تبانی جورج سوروس، میلیارد آمریکایی با چپ‌های افراطی؛ این‌ها تنها دو نمونه از اخبار جعلی است که راست‌گرایان افراطی منتشر می‌کنند.

03/06/2020 08:50:00 ق.ظ

نقش مخرب چپ‌گرایان افراطی در اعتراضات، تبانی جورج سوروس، میلیارد آمریکایی با چپ‌های افراطی؛ این‌ها تنها دو نمونه از اخبار جعلی است که راست‌گرایان افراطی منتشر می‌کنند.

نقش مخرب چپ‌گرایان افراطی در اعتراضات، تبانی جورج سوروس، میلیارد آمریکایی با چپ‌های افراطی؛ این‌ها تنها دو نمونه از اخبار جعلی است که راست‌گرایان افراطی منتشر می‌کنند.

این گزارش با توضیح در باره جزوه‌ای که گفته می‌شود «راهنمای مبارزه با خشونت نژادپرستانه پلیس آمریکا» است آغاز شده و به گونه‌های دیگر اخبار جعلی پرداخته است.این اعتراضات یک هفته پیش در پی کشته‌شدن جورج فلوید، یک شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست یک مامور پلیس سفیدپوست آغاز شد اما اکنون به خیزشی علیه نژادپرستی و تبعیض‌های اجتماعی و اقتصادی در دست‌‌کم ۷۵ شهر آمریکا تبدیل شده است.

'موساد طرح چند حمله ایران به سفارت‌خانه‌های اسرائیل را خنثی کرده است' | DW | 07.07.2020 نماد نبرد با حجاب اجباری | DW | 07.07.2020 واکنش‌های بین‌المللی به ترور هشام الهاشمی در بغداد | DW | 07.07.2020

تاکنون مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین اخبار نامستند در باره حرکت‌های اعتراضی روزهای اخیر را دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا پخش کرده است.او بارها مدعی شده است که «چپ‌گرایان تندرو» به همراه گروه‌های «آنتی‌فا» (گروه‌های ضدفاشیسم) و هرج و مرج طلبان، آتش‌بیار معرکه هستند و تهدید کرده است که «آنتی‌فا» را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار خواهد داد.

البته رییس جمهور باید بداند که چنین امری محال است، زیرا «آنتی‌فا» یک گروه واحد نیست بلکه واژه‌ای برای گروه‌های معمولا نامنسجمی است که در کشورهای گوناگون به شیوه‌های مختلفی عمل می‌کند.تلاش گروه‌های راست‌ افراطیدر گزارش تاگس‌شاو آمده است که جزوه تخیلی «راهنمای مبارزه با خشونت نژادپرستانه پلیس آمریکا» بخش زیادی از اسطوره‌های گوناگون طرفداران تئوری توطئه راست‌گرایان افراطی در باره گروه‌های ضدفاشیستی را در خود جا داده است: ادعا این است که یک سازمان مرکزی وجود دارد که برای مبارزه با نطام سیاسی ایالات متحده سرمایه‌گذاری کلان می‌کند و در تلاش برای ایجاد یک حکومت جهانی است. 

البته این «جزوه» نخستین بار در سال ۲۰۱۹ ظهور کرد و به موضوعی برای بحث در اینترنت تبدیل شد.تاگس‌شاو می‌نویسد که «جزوه»های حاوی فراخوان برای اعمال خشونت و «اسناد محرمانه» اختراعات تازه‌ای نیستند و در این راستا به"پروتکل‌های خردمندان صهیون" و «برنامه جایگزنی یک ملت با ملتی دیگر» (Umvolkung) اشاره می‌کند.

 "ملاقات با القاعده"  شایعات مربوط به گروه‌های ضدفاشیستی هم از سال‌ها پیش هر از گاهی پخش می‌شود.تاگس شاو در این راستا به خبر جعلی «ملاقات آنتی‌فا»ها با اعضای شبکه تروریستی القاعده اشاره کرده است که در سال ۲۰۱۷ توسط یک روزنامه‌نگار آمریکایی مطرح شد.

نشست گروه ۷ در این سال در هامبورگ برگزار شد.سرویس خدمات علمی پارلمان آلمان به این نتیجه رسیده است که تاکنون از گروه‌های آنتی‌فا در هیج کشوری به عنوان «گروه تروریستی» یا باند تبه‌کار نام برده نشده است.البته گروه‌های راست افراطی با ایجاد حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی به نام آنتی‌فا، اقدام به تبلیغ خشونت می‌کنند، اما تاکنون موفقیت چندانی کسب نکرده‌اند.

اخیرا توییتر حسابی را که با نام"Antifa_US"  فعال بود مسدود کرد.استخدام تظاهرکنندگان حرفه‌ایدر آلمان تنها سیاستمداران وابسته به حزب راست‌گرای «آلترناتیو برای آلمان» به این گروه تهمت‌های سنگین می‌زنند، از جمله این که آنتی‌فاها برای فعالیت‌هایشان مزد دریافت می‌کنند. آنها از بردن نام این منابع مالی خودداری کردند.  

کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند خطر اخراج از آمریکا در کمین دانشجویان خارجی | DW | 07.07.2020 اوکراین: از ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت می‌کنیم | DW | 07.07.2020

این افسانه اکنون در ایالات متحده هم در چارچوب اعتراضات فعلی بازگویی می‌شود: ظاهرا از طریق یک آژانس می‌توان تظاهرکنندگان حرفه‌ای استخدام کرد .  کارشناسان در این روزها همواره تاکید کرده‌اند که نابرابری اجتماعی در ایالات متحده در سال‌های اخیر شدت یافته است و مهم‌ترین دلایل اعتراض‌های اخیر ‌ ناامیدی بخشی از جامعه از تغییر اوضاع، خشم از نژادپرستی عریان، اوضاع بد اقتصادی، سیاست داخلی دولت ترامپ و مزید بر این علت‌ها، بحران کرونا است.  

کریستیان هکه، کارشناس سیاست ایالات متحده و استاد علوم سیاسی آلمانی ضمن بیان این که، مرگ خشونت‌بار فلوید تنها جرقه‌ای برای آتش‌افروزی بوده می‌گوید، «آمریکا در حال حاضر با شدیدترین بحران خود در دوران پس از جنگ جهانی دوم روبرو است، بحرانی که می‌تواند رؤیای آمریکایی را به کابوس آمریکایی تبدیل کند.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

به روباهه گفتن شاهدت کیه گفت دمم حکایت این آیت الله دویچواللهه آیت الله دوی چه والله کون خور آخوندای کونی شیعه آخرین تلاش های گلوبالیست ها😆😆 به زودی به زباله دون تاریخ میرین راست های افراطی ! امان از این راست های افراطی احمق، اگر رستگرا هستند پس چرا جو بیدین خرج بیرون آمدن از زندان انتیفا را میده؟ تفاله های باقیمانده از چپ که در بی بی سی جا نشدند در رادیو زمانه و دویچه از دیر باز مشغولند.

حرومزادگی هم حدی داره والا خاک بر سرت بهنود ، چقدر من از توی لجن بدم میاد پس کرونا چه شد ؟؟ چرا همه نا گهان فاصله اجتماعی را فراموش کردند. لعنتی های چپی برای پایین کشیدن پرزیدنت ترامپ همه کار می کنند اما شمار عده ای که سکوت کردند بسیار بالاتر از این ابلهان است و در زمان انتخابات این بخش سکوت است که برنده خواهد شد.

چپ های حرامزاده همیشه پشت هم هستند.ننگ برشما iraniansStandWithMAGA KingdomWithPahlavi ۱۰۰ در ۱۰۰ درسته و صحت داره شما کثافتها جیره خوار همین آخوندهای حرومزاده ایید دویچه وله یک چپ افراطی است. به روباهه گفتن شاهدت کیه گفت دمم 😁 گوه خوارى شماها باز شروع شد. چپ و چول خاركسده از جمله پدر خوانده نازى صفتش جورج سوروس پشت تمامى اين شوراهاى خرابكارانه در امريكاست. اون جاكش مادر جنده اى هم كه پشت اين اكانت دويچه وله نشسته خودش براى سوروس كسكشى ميكند

ورشکسته های جهان بپاخیزید. زنده باد استالین. تنها راه خوشبختی زندگی در قلعه ی حیوانات. بلاخره زبون وا کردی، هویت خودتونو نشون دادین، چپهای حرومزاده. دوران شما داره به سر میاد، رسانه هاتون تنها ابزار شماست فعلا پس غارت مغازه های نیویورک کار چپهای افراطی نبود؟؟ یعنی فقط کار سیاه پوست ها بود؟؟ اگر اینطوره سرکوبشون هم قابل توجیه میشه. یک قدری فکر کنید بعد تیتر بزنید! اگر چپ افراطی مقصر نبوده، پس حتما تنها مقصر حرکت تخریبی سیاه ها بوده. قضییه رو دارید بیشتر نژادی میکنید. خدا عقل بده

چه اخبار جعلی توسط شما منتشر میشه اونو هم اطلاع رسانی کنید ممنون چپ ها که مظهر وقاحت هستن ولی وقیحتر از چپ هایی که راست هارو متهم به جعل خبر میکنن نداریم. مثل وقتی که مقامات ج.ا به مقامات آمریکا میگن خشونت نکن و رسانه ها رو محدود نکن... همونقدر وقیح و نفرت انگیز iraniansStandWithMAGA در زمان‌ ایت الله اوباما هم‌ سیاه پوستی مثل اکوان مک دونالد توسط پلیس کشته شد ولی واکنش مردم به این حد نبوده.پس دستهایی پشت پرده داره بازی دومینو رو تنظیم می کنه.

دویچه کونی . اخبار فیک 🤣😂😂🤣 واژەهایی مانند چپ افراطی و راست افراطی ... دستاویزی مناسب برای حمله به دولت ترامپ. بر کسی پوشیده نیست که سرآمد افراط‌گرایی و نژادپرستی اتحادیه اروپا و آلمان هستش. شما باید فکری به حال اروپا کنید، این شمایید که دارید به سمت پرتگاه حرکت می‌کنید TwitterKurds تاگ شاو زیرکنترل مجلهٔ اشپیگل است، مجله ای که به جورج سوروس، هنری کسینجر، کلینتون، اوباما، کارتر و بقیهٔ گلوبالیستهای دولت جهانی وابسته است

نقش مخرب چپ گرایان افراطی اخبار جعلیه؟بابا دیگه انقد تابلو؟😂😂 اتفاقا اخبار جعلی رو چپ ها از جمله آیت_الله_دویچه_وله منتشر میکنن دویچوله فارسی رو آلمان شرقی سابق اداره میکنه. شاید خبر ندارید دیوار برلین فرو ریخته!

معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگو با تسنیم: احتمال اوج‌گیری کرونا و آنفلوانزا از پاییز در ایران /‌ مردم ‌فاصله‌گذاری‌ را جدی بگیرند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از همراهی مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: احتمال اوج‌گیری کرونا و آنفلوانزا در ایران در پاییز وجود دارد.

اعتبارنامه دلخوش تأیید شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاعتبارنامه دلخوش تأیید شد سخنگوی شعبه دهم مجلس از تأیید اعتبارنامه منتخب صومعه‌سرا خبر داد که رییس شعبه دهم خود، تاجگردون هست!! دزد به دزد می زند اما دزد هم هیچ وقت دزدی دستگیر نمی کند . یک غارتگر به امار غارتگران اضافه شد . علی برکت الله

euronews - اخبار بین المللی در مورد اعتراض‌ها وناآرامی‌های آمریکا🎥معترضان در واشنگتن «معترض خرابکار» را تحویل ماموران پلیس دادند آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره ناآرامی‌ها در ایالات متحده در اعتراض‌ به کشته شدن جورج_فلوید و خشونت پلیس را در صفحه مخصوص وب‌سایت یورونیوز بخوانید: مطمئنی معترضین تحویلش دادن و نه ماموران مخفی؟! آنها پلیس مخفی هستند. اینا مامور لباس شخصین،از همکاری بینشون پیداست آموز دیدن

وزارت امور خارجه تبادل سیروس عسگری با فرد دیگری را رد کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت خارجه ایران تبادل «عسگری» را رد کرد موسوى: سيروس_عسگری ان‌شاء‌الله صبح فردا وارد تهران می‌شود او به‌خاطر کرونا و وضعیت پروازها، در آمریکا ماندگار شده بود گمانه‌زنی‌ها درباره تبادل او با فردی دیگر صحت ندارد

هشدار یک مقام دولتی به پلمپ دوباره اصناف در صورت رعایت نکردن پروتکل‌‌های بهداشتی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاصناف اصول بهداشتی را رعایت نکنند ، پلمپ خواهند شد معاون وزیر کشور: در صورتی كه واحدهای بازگشايی شده، اصول و پروتكل‌های_بهداشتی را رعايت نكنند، محدودیت‌های قبلی آنها به سرعت و بدون كم و كاست باز خواهد گشت و اين صنف‌ها با پلمپ و تعطيلی مواجه خواهند شد

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام فروش 25 هزار خودرو/ چگونه ثبت نام کنیم؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimفردا آخرین مهلت ثبت‌نام فروش ۲۵ هزار خودرو روند ثبت متقاضیان در طرح فروش فوق العاده خودرو به حدی به سرعت گرفته که به نظر می رسد فردا رکورد ثبت نام خودرو شکسته و بیش از ۶ میلیون نفر متقاضی خرید ۲۵ هزار خودرو شوند خوش به حال سلاطین.