بازار مسکن در شمال تهران قفل شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازار مسکن در شمال تهران قفل شد واسطه‌های ملکی از سنگین‌تر شدن رکود بازار مسکن درشمال تهران خبر می‌دهند و می‌گویند که برای هر آگهی فروش در روز شاید یک نفر هم تماس نگیرد.براین اساس قیمت‌های پیشنهادی ریزشی شده ونسبت به ماههای قبل حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد بازارهای ارز، طلا، خودرو و مسکن همچنان تحت تاثیر اخبار مثبت و منفی از مذاکرات وین هستند اما شاید هیچ بازاری به اندازه مسکن که خود را برای ورود به فاز پیش‌رونق مهیا کرده بود از فضای موجود تاثیر نگرفته باشد. پس از رسیدن معاملات مسکن شهر تهران به حدود ۹.۸ هزار فقره در ماههای آذر و دی ۱۴۰۰ شاهد افت ۱۳ درصدی قراردادهای خرید و فروش در بهمن ماه بودیم و معاملات به ۸.۵ هزار فقره رسید.

از اسفند سال گذشته تا کنون که بازار به ثبات قیمتی رسیده نرخ رشد قیمت مسکن در مناطق ۱ تا ۳ شهر تهران به ترتیب ۲ درصد، ۱.۲ درصد و ۱.۶ درصد بوده در حالی که متوسط افزایش قیمت در شهر تهران ۹.۲ درصد گزارش شده است که از اوضاع بهتر بازار در مناطق مصرفی و جنوبی تهران حکایت دارد. در روزهای اخیر با وقوع جنگ بین روسیه و اوکراین که قیمت نفت افزایش یافته و پس از نوسانات روزهای گذشته نفت اوپک به ۱۱۷ دلار در روز ۲۰ اسفندماه رسید، تحلیل‌ها از بازده سرمایه توسط سرمایه‌گذاران دچار تغییر شده است. به نظر می‌رسد بخشهای نفتی و پالایشی چشم‌انداز بهتری را نسبت به بخشهای عمرانی به تصویر می‌کشند. بر این اساس کنشگران بازار مسکن مترصد خروج از این بازار هستند.

فقط شهر تهران نیست که دچار رکود ملک شده و بررسی‌ها از شهرهای اطراف پایتخت هم از کسادی شدید بازار در این مناطق حکایت دارد. از شهرهای اطراف پایتخت خبر می‌رسد که بازار مسکن این شهرها از ابتدای اسفندماه وارد رکود سنگین شده و قیمتها کاهش یافته است. واسطه‌های ملکی دلایل مختلفی را برای کسادی بازار ملک در تهران و حومه برمی‌شمارند که سرنخ اکثر آنها به اخبار مثبت و منفی از مذاکرات وین می‌رسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

الان کدوم دیوونه ای ملک میفروشه ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش قیمت سکه در بازار تهران ادامه داردبه رغم کاهش نسبی نرخ ارز در ایران طی دو هفته گذشته، نرخ انواع سکه حدود ۴ تا ۵ درصد افزایش یافته است. قیمت‌های جهانی طلا با بیش از ۱۱ درصد افزایش به حدود دو هزار دلار برای هر...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمادگی‌ها در وان برای میزبانی از گردشگران ایرانی در «جشنواره خرید وان»آمادگی‌ها برای میزبانی از گردشگران ایرانی در ایام «جشنواره خرید وان» در عید نوروز ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد حملات روسیه در اوکراین شدرئیس‌جمهوری لهستان نیز با اشاره به حملات روسیه به مدارس و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی گفت برای او کاملا روشن است که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. نه که امریکا تو ویتنام و افغانستان و عراق و یمن کم ساختمان مسکونی و غیر نظامی زد ؟؟؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آیا در هر ۵ دقیقه یک کودک در یمن جان می‌دهد؟زنده بمونه چه غلطی میخواد بکنه ؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: دیروز اولین تماس در سطح بالا بین روسیه و اوکراین در آنتالیا انجام شداردوغان: دیروز اولین تماس در سطح بالا بین روسیه و اوکراین در آنتالیا انجام شد اردوغان: اگر غرب سال 2014 در جریان اشغال کریمه صدای خود را بلند می‌کرد، آیا با تصویر (جنگ روسیه و اوکراین) امروز روبرو می‌شدیم؟ اردوغان: امیدمان این است که (در جنگ روسیه و اوکراین) اعتدال و عقل سلیم حاکم شده و سلاح‌ها هر چه زودتر خاموش شوند. اردوغان: ایجاد یک ساختار_جدید_امنیتی_جهانی حافظ صلح که به جای خدمت به منافع 5 کشور در خدمت همه بشریت باشد، الزامی است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »