بازار مسکن در شمال تهران قفل شد

21/12/1400 12:40:00 ب.ظ

بازار مسکن در شمال تهران قفل شد واسطه‌های ملکی از سنگین‌تر شدن رکود بازار مسکن درشمال تهران خبر می‌دهند و می‌گویند که برای هر آگهی فروش در روز شاید یک نفر هم تماس نگیرد.براین اساس قیمت‌های پیشنهادی ریزشی شده ونسبت به ماههای قبل حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است

واسطه‌های ملکی از سنگین‌تر شدن رکود بازار مسکن در شمال پایتخت خبر می‌دهند و می‌گویند که برای هر آگهی فروش آپارتمان در روز شاید یک نفر هم تماس نگیرد. بر این اساس قیمت‌های پیشنهادی ریزشی شده و نسبت به ماه‌های قبل حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است؛ بعضی فروشندگان پول‌لازم هم تا ۳۰ درصد تخفیف می‌دهند. با ورود به اسفند نیز شواهد و قرائن از کسادتر شدن بیشتر بازار مسکن حکایت دارد.

در جنوب تهران که بازاری مصرفی محسوب می‌شود به دلیل رشد سنگین قیمتها، متقاضیان قدرت خرید ندارند. در شمال تهران نیز که جنس معاملاتش از نوع سرمایه‌گذاری است، خریداران عقب نشسته‌اند. مشاوران املاک می‌گویند که در شرایط فعلی تقریبا همه فروشنده شده‌اند و برخی افراد که از ریزش قیمت در آینده نگران هستند یا نیاز به نقدینگی دارند بعضا ملک خود را ۳۰ تا ۴۰ درصد زیر قیمت می‌فروشند. در واقع بازار در حالت کلی در اضطراب قرار گرفته است.

از اسفند سال گذشته تا کنون که بازار به ثبات قیمتی رسیده نرخ رشد قیمت مسکن در مناطق ۱ تا ۳ شهر تهران به ترتیب ۲ درصد، ۱.۲ درصد و ۱.۶ درصد بوده در حالی که متوسط افزایش قیمت در شهر تهران ۹.۲ درصد گزارش شده است که از اوضاع بهتر بازار در مناطق مصرفی و جنوبی تهران حکایت دارد.

یکی از مشاوران املاک منطقه یک تهران می‌گوید که در دفتر ما روزانه حدود ۱۴۰ آگهی منتشر می‌شود که در روزهای اخیر شاید برای هر آگهی یک مشتری هم زنگ نزند، آن هم برای اطلاع از وضعیت بازار است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

افزایش قیمت سکه در بازار تهران ادامه داردبه رغم کاهش نسبی نرخ ارز در ایران طی دو هفته گذشته، نرخ انواع سکه حدود ۴ تا ۵ درصد افزایش یافته است. قیمت‌های جهانی طلا با بیش از ۱۱ درصد افزایش به حدود دو هزار دلار برای هر...

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.

آمادگی‌ها در وان برای میزبانی از گردشگران ایرانی در «جشنواره خرید وان»آمادگی‌ها برای میزبانی از گردشگران ایرانی در ایام «جشنواره خرید وان» در عید نوروز ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحقیقات بین‌المللی در مورد حملات روسیه در اوکراین شدرئیس‌جمهوری لهستان نیز با اشاره به حملات روسیه به مدارس و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی گفت برای او کاملا روشن است که روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده است. نه که امریکا تو ویتنام و افغانستان و عراق و یمن کم ساختمان مسکونی و غیر نظامی زد ؟؟؟

آیا در هر ۵ دقیقه یک کودک در یمن جان می‌دهد؟زنده بمونه چه غلطی میخواد بکنه ؟

اردوغان: دیروز اولین تماس در سطح بالا بین روسیه و اوکراین در آنتالیا انجام شداردوغان: دیروز اولین تماس در سطح بالا بین روسیه و اوکراین در آنتالیا انجام شد اردوغان: اگر غرب سال 2014 در جریان اشغال کریمه صدای خود را بلند می‌کرد، آیا با تصویر (جنگ روسیه و اوکراین) امروز روبرو می‌شدیم؟ اردوغان: امیدمان این است که (در جنگ روسیه و اوکراین) اعتدال و عقل سلیم حاکم شده و سلاح‌ها هر چه زودتر خاموش شوند. اردوغان: ایجاد یک ساختار_جدید_امنیتی_جهانی حافظ صلح که به جای خدمت به منافع 5 کشور در خدمت همه بشریت باشد، الزامی است.