بازتاب کارزار گسترده اینترنتی علیه صدور احکام اعدام توسط رژیم ایران در رسانه‌های خارجی

25/04/1399 11:52 ب.ظ

بازتاب کارزار گسترده اینترنتی علیه صدور احکام اعدام توسط رژیم ایران در رسانه‌های خارجی با گذشت تنها ۲۴ ساعت از این کارزار توئیتری بیش از ۶ میلیون نفر در توئیتر با هشتگ‌های StopExecutionsInIran اعدام_نکنید به صدور این احکام اعتراض کردند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کارزار عظیمی که در فضای مجازی همراه با توفان توئیتری در اعتراض به تایید حکم اعدام برای سه جوان معترض ایرانی به راه افتاده، بازتاب جهانی گسترده‌ای داشته است.

روز چهارشنبه در توئیتی فارسی به صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران واکنش نشان داد و گفت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند. اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود. #اعدام_نکنید»

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه جوان معترض آبان ماه، پیشتر به اعدام محکوم شده بودند و دیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود. مصطفی نیلی، وکیل دادگستری،تیرماه فاش کرده بود که تا این مرحله، او هنوز به عنوان وکیل اجازه ورود به پرونده را نداشته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چندی پیش تایید احکام اعدام سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردمی آبان سال ۱۳۹۸ در ایران توسط دیوان عالی کشور را محکوم کرد. مورگان اورتگاس در پیامی در توئیتر نوشت: «گزارش شده است که این معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، از داشتن وکیل محروم بوده، و تحت فشار وادار به اعترافات اجباری شده‌اند.» وی تاکید کرد که ایران باید حقوق بشر را محترم شمرده و به این اعدام‌ها پایان دهد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بازتاب اظهارات سردار قاآنی در «تایمز اسرائیل»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimبازتاب اظهارات سردار_قاآنی در رسانه‌های صهیونیستی تایمز اسرائیل: فرمانده نیروهای قدس ایران هشدار داد که آمریکا و اسرائیل «روزهای سختی» پیش رو دارند جروزالم پست: به نظر می‌رسد این یک تهدید رازآلود است

سند ارسالی برای سامانه «سوت‌بزن»: وضعیت مراکز درمان در خوزستان بحرانی استبر اساس یک گزارش رسمی از وضعیت مراکز بستری بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان که به سامانه سوت‌بزن ایران‌اینترنشنال ارسال شده، مدیران ستادی و محلی و حتی برخی پزشکان و پرستاران به دلایل مختلف از جمله مالی، انگیزه‌ای برای مراقبت از مبتلایان به کرونا ندارند متن «گزارش بازدید از بیمارستان‌های استان خوزستان» که به سامانه سوت‌بزن ایران‌اینترنشنال ارسال شده است

سازمان ملل: کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

سازمان جهانی بهداشت: کرونا همچنان خطرناک است و وضعیت عادی نیست | DW | 14.07.2020سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که پاندمی کرونا همچنان خطرناک است و اوضاع ممکن است از این نیز بدتر شود. بسیاری از کشورها از جمله آمریکا در مسیر نادرستی قرار دارند. آمریکا همچنان در صدر کشورهای گرفتار به پاندمی قرار دارد.

هجوم برای خرید دلار نشانه‌ بی‌اعتمادی است

حریرچی: یک پنجم فوتی‌های روزانه کشور ناشی از کرونا استیک‌پنجم فوتی‌های روزانه کشور ناشی از کرونا است | حریرچی: از مهم‌ترین عوامل ابتلا به کرونا مسافرت است، همچنین ۴۱درصد ناشی از دورهمی‌های خانوادگی و ۵۱‌درصد مابقی نیز مربوط به خانواده‌هایی است که از بیرون بیماری را به داخل خانه راه داده‌اند

Print this page

کارزار عظیمی که در فضای مجازی همراه با توفان توئیتری در اعتراض به تایید حکم اعدام برای سه جوان معترض ایرانی به راه افتاده، بازتاب جهانی گسترده‌ای داشته است.روز چهارشنبه در توئیتی فارسی

به صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض در ایران واکنش نشان داد و گفت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند. اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود. #اعدام_نکنید»

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه جوان معترض آبان ماه، پیشتر به اعدام محکوم شده بودند و دیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود. مصطفی نیلی، وکیل دادگستری،تیرماه فاش کرده بود که تا این مرحله، او هنوز به عنوان وکیل اجازه ورود به پرونده را نداشته است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چندی پیش تایید احکام اعدام سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردمی آبان سال ۱۳۹۸ در ایران توسط دیوان عالی کشور را محکوم کرد. مورگان اورتگاس در پیامی در توئیتر نوشت: «گزارش شده است که این معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، از داشتن وکیل محروم بوده، و تحت فشار وادار به اعترافات اجباری شده‌اند.» وی تاکید کرد که ایران باید حقوق بشر را محترم شمرده و به این اعدام‌ها پایان دهد.

با گذشت تنها ۲۴ ساعت از این کارزار توئیتری بیش از ۶ میلیون نفر در توئیتر با هشتگ‌های #StopExecutionsInIran #اعدام_نکنید به صدور این احکام اعتراض کردند. این خبر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.در گزارشی نوشت، ایرانی‌ها از هر قشر و طبقه‌ای با این پیام به حکومت به شبکه‌های اجتماعی سرازیر شدند: اعدام‌ها را متوقف کنید.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، این کارزار همبستگی ایرانی‌ها را به نمایش گذاشته است و تحلیلگران گستره و میزان حمایت از آن را چشم‌گیر توصیف کرده‌اند.نیز نوشت، تایید حکم اعدام سه تن از معترضان به وضعیت اقتصادی ایران، موجی از انتقادهای کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان حقوق بشر را در پی داشت.

این روزنامه بریتانیایی در ادامه افزود، گروه‌های مدافع حقوق بشر می‌گویند که این سه مرد جوان در طول بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و شکنجه شده‌اند.با بیان این که هشتگ «اعدام نکنید» روز سه‌شنبه ترند توئیتر شد، نوشت که در پی تشدید این کارزار رژیم ایران دسترسی به اینترنت در آن کشور را محدود کرد.

این گزارش به طیف گسترده منتقدان صدور احکام اعدام در ایران اشاره کرده و نوشته است، شاهزاده رضا پهلوی، فرزند پادشاه فقید ایران، نیز در میان منتقدان است.هم نوشت، به دنبال محکومیت گسترده تایید احکام اعدام سه معترض آبان ماه، خبر اخلال عمده در ارائه خدمات اینترنتی در ایران تایید شد.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در پیام‌هایی به زبان‌های فارسی و انگلیسی، اتهام‌های مطرح شده علیه این سه تن را رد کرده‌اند.

آبان‌ماه گذشته مردم در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین به خیابان آمدند. به

، با دستور خامنه‌ای حدود ۱۵۰۰ نفر از معترضان کشته شدند. حکومت ایران عوامل سرکوب را مجازات نکرد و به جای آن معترضان را بازداشت و محکوم کرد.