بازار ارز زیر سایه ادامه رایزنی ۱ میلیارد دلاری تهران-سئول-واشنگتن؛ دلار گران‌تر شد

06/12/1399 06:01 ب.ظ

بازار ارز زیر سایه ادامه رایزنی ۱ میلیارد دلاری تهران-سئول-واشنگتن؛ دلار گران‌تر شد این گزارش را بخوانید 🔽

بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه و دو روز پس از انتشار خبر حصول توافق برای آزادسازی ۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ارز بلوکه شده این کشور در کره جنوبی، برای دومین روز متوالی نرخ رسمی عرضه ارز در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود را افزایش داد. نرخ رسمی عرضه هر دلار آمریکا روز چهارشنبه نزدیک به ۱۶۶ تومان افزایش یافت و به بیش از ۲۴ هزار و ۸۱۲ تومان رسید. همزمان بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران نیز در مقایسه با روز سه‌شنبه، ۳۰۰ تومان گران‌تر شد و به ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

هر یورو نیز در معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران در آستانه ۳۱ هزار تومان معامله شد که حدود ۶۰۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی تعیین شده توسط بانک مرکزی ایران بود. صعود دوباره نرخ رسمی و آزاد در بازار ایران در شرایطی است که مطابق گزارش رسانه‌های ایران، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در جریان تماس تلفنی با همتای کره‌ای خود که تنها سه هفته است به این سمت منصوب شده، «ابراز امیدواری کرده» که تا در اسرع وقت دسترسی به منابع مالی مسدود شده ایران در بانک‌های کره‌ای فراهم شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جنبش مهر . تنها راه نجات است هم وطن برای آزادی از رژیم اول ضروری است هدف خفیه و اهریمنی این حکومت را بشناسیم برای شناخت باطن پیچیده این دشمن و راه نجات حقیقی به کتاب جنبش مهر و جعبه سیاه ایران را در اینترنت یا در سایت شرکت کتاب تهیه کنید... The largest Bach website in the world, coming to you from Israel

خوش‌بینی بازار ارز به فرجام برجام؛ نرخ دلار به پایین‌ترین سطح در دو هفته گذشته رسیدنرخ دلار در معاملات روز دوشنبه بازار آزاد تهران، یک روز پس از توافق مناقشه برانگیز ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و با وجود اصرار رهبر ایران و وزیر خارجه آمریکا بر مواضع پیشین خود در مورد برجام، به سیر نزولی خود ادامه داد و به پایین‌ترین سطح از ۲۰ بهمن ماه گذشته رسید. 😂😂😂😂

ثبات قیمت کالاها و تعادل در بازار ارز سیاست اصلی دولت استرئیس‌جمهور گفت: دولت تلاش دارد با ایجاد اجماع و هماهنگی با همه دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کشور و کاستن عوارض غیراقتصادی موثر بر فضای اقتصادی کشور و بازار سرمایه و تلاش برای آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، بتواند سریع‌تر قیمت ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند. 🤑🤑«کار اصلی» ایشون گُه مفت میخورن..

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبولهر دلار آمریکا امروز در آغاز معاملات بازار آزاد استانبول به بهای 7.5400 لیر به فروش رسید. - خبرگزاری آناتولی

ارز به کالاها ضربه زد، به بازار مسکن بیشتر زددر شرایطی که بازار مسکن شهر تهران در بازه یک سال منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۹ رشد ۹۷ درصدی قیمت را تجربه کرد، وزیر راه و شهرسازی علت اصلی این موضوع را تحولات حوزه ارز دانسته و گفته که این موضوع به بخش مسکن بیشتر ضربه زد. اسلامی البته با بیان اینکه دلیلی بر افزایش قیمت مسکن وجود ندارد ابراز امیدواری کرده که مجددا آرامش در همه بخشهای اجتماعی و اقتصادی کشور حاکم شود. خیلی گرون شده خونه کاش یکم ارزون تر بشه

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبولهر دلار آمریکا امروز در آغاز معاملات بازار آزاد استانبول به بهای 7.5690 لیر به فروش رسید. - خبرگزاری آناتولی

بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه و دو روز پس از انتشارحصول توافق برای آزادسازی ۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ارز بلوکه شده این کشور در کره جنوبی، برای دومین روز متوالی نرخ رسمی عرضه ارز در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود را افزایش داد.

نرخ رسمی عرضه هر دلار آمریکا روز چهارشنبه نزدیک به ۱۶۶ تومان افزایش یافت و به بیش از ۲۴ هزار و ۸۱۲ تومان رسید. همزمان بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران نیز در مقایسه با روز سه‌شنبه، ۳۰۰ تومان گران‌تر شد و به ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

هر یورو نیز در معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران در آستانه ۳۱ هزار تومان معامله شد که حدود ۶۰۰ تومان بالاتر از نرخ رسمی تعیین شده توسط بانک مرکزی ایران بود.

صعود دوباره نرخ رسمی و آزاد در بازار ایران در شرایطی است که مطابق گزارش رسانه‌های ایران، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در جریان تماس تلفنی با همتای کره‌ای خود که تنها سه هفته است به این سمت منصوب شده، «ابراز امیدواری کرده» که تا در اسرع وقت دسترسی به منابع مالی مسدود شده ایران در بانک‌های کره‌ای فراهم شود.

با این حال، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفته که کشورش احتمالا در مورد آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران با کره جنوبی گفت‌وگو خواهد کرد.به اعتقاد برخی از فعالان بازار ارز، ابراز امیدواری آقای ظریف دو روز پس از انتشار خبر توافق قطعی تهران و سئول و همزمان با واکنش دو پهلوی واشنگتن به آزادسازی بخشی از منابع ارزی مسدود شده ایران در بانک‌های کره‌ای که به دلیل تبعیت آنها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران رخ داده، موجب بروز تردیدهای تازه در مورد رخداد گشایش ارزی وعده داده شده، دولت آقای روحانی و بانک مرکزی ایران شده است.