بازار خاموشی؛ پیشنهاد مجلس برای عبور از پیک تابستان/ لزوم افزایش تهاتر برق با همسایگان

27/04/2021 08:37:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: بازار خاموشی؛ پیشنهاد مجلس برای عبور از پیک تابستان/ لزوم افزایش تهاتر برق با همسایگان

برق, ترویج فرهنگ

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: بازار خاموشی؛ پیشنهاد مجلس برای عبور از پیک تابستان/ لزوم افزایش تهاتر برق با همسایگان

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: بازار خاموشی روشی است که می‌توان برای عبور از زمان پیک تابستان بکار بست، به این ترتیب که افرادی که امکان دارند خاموشی برق خود را به افرادی که به برق نیاز دارند بفروشد.

وی افزود: باید تقویت تولید پراکنده در اقلیم‌های مختلف کشور مورد توجه قرار گیرد، ترویج فرهنگ استفاده بهینه از برق کمک می‌کند بخشی از برق مورد نیاز پیک تابستان از شبکه سراسری تامین و چند درصدی بار از دوش شبکه برداشته و پیک مصرف کنترل شود. سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس استفاده از شبکه‌های هوشمند و برنامه‌ریزی دقیق در ساعات پیک را دیگر راهکار برشمرد و تصریح کرد: بازار خاموشی روشی است که می‌توان برای عبور از زمان پیک تابستان بکار بست، به این ترتیب افرادی که امکان دارند خاموشی برق خود را به افرادی که به برق نیاز دارند بفروشند، یعنی در این مکانیزم کسانی که به برق بیشتری در زمان پیک نیاز دارند اقدام به خرید برق از مصرف‌کننده حقیقی و حقوقیِ تجاری و صنعتی می‌کند. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

به یاد سیامک پورزند، روزنامه‌نگاری که با آزار حکومت ایران به زندگی خود پایان داد

ویرجینیای غربی به جوانانی که واکسن بزنند ۱۰۰ دلار اوراق قرضه جایزه می‌دهداگر دست‌کم ۲۷۵ هزار تن از شهروندان جوان ویرجینیای غربی واکسینه شوند میزان کل واکسینه‌شدگان این ایالت به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد. انوقت ما حاضریم ۱۰۰ دلار هم بدیم واکسن بزنن بهمون 😐 مشخصه که مردمشون از واکسن زدن امتناع می‌کنند

ظریف: تأسف می‌خورم که موضوع دیپلماسی و میدان به کشمکش داخلی بدل می‌شودمحمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در نخستین واکنش رسمی به انتشار فایل صوتی صحبت‌هایش از اینکه «یک بحث نظری محرمانه پیرامون ضرورت هم‌افزایی دیپلماسی و میدان به یک کشمکش داخلی تبدیل شده است»، ابراز تأسف کرد. آخرین میخ ها را به تابوت خود کوبیدی به فکر در رو باش. به عمو کری بگو برات کاری کنه🤣🤣🤣🤣 آیا توقع جوابی غیر از این هم از ماله‌کش‌اعظم میشد داشت؟

آمریکا: هنوز مشخص نیست که مذاکرات وین به توافق منجر شود | DW | 30.04.2021مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است هنوز مشخص نیست که نشست_وین برای احیای برجام به توافق جدیدی بیانجامد. او اما تائید کرد که مذاکرات درباره لغو تحریم‌های_آمریکا و بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای به صورت جدی ادامه دارد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. How about you go and change the Corp. name to Saudi Welle? Frankly it suits you better!

صدای کشاورزان متضرر جنوب کرمان به جایی نمی رسد/ خسارت های میلیاردی که جبران نخواهند شدامسال با توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم ها کشاورزان جنوب استان کرمان دچار ضرر و زیان زیادی شده اند و صدای این قشر زحمت کش به جایی نمی رسد.

مالک شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره تامین برق تایستان و تمهیداتی که باید اندیشیده شود، اظهار داشت: از سال‌های قبل موضوع کاهش مصرف و تشویق مصرف‌کننده به صرفه‌جویی برای جبران کمبود برق در زمان پیک تابستان مطرح بوده، این کار گرچه لازم اما کافی نیست.امروز سال‌مرگ «سیامک پورزند»، روزنامه‌نگار و فعال فرهنگی ایرانی است که در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ به زندگی خود خاتمه داد.به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ویرجینیای غربی که در آغاز واکسیناسیون پیشگام بود، اکنون از نظر شمار واکسینه‌شدگان با باقی ایالت‌های آمریکا تفاوت چندانی ندارد.انتشار سخنان محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در یک گفتگویی که دولتمردان ایران معتقدند «محرمانه» بوده است، با واکنش‌های گسترده‌ای در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایران و خارج از ایران ایجاد کرده است.

  وی افزود: باید تقویت تولید پراکنده در اقلیم‌های مختلف کشور مورد توجه قرار گیرد، ترویج فرهنگ استفاده بهینه از برق کمک می‌کند بخشی از برق مورد نیاز پیک تابستان از شبکه سراسری تامین و چند درصدی بار از دوش شبکه برداشته و پیک مصرف کنترل شود.  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس استفاده از شبکه‌های هوشمند و برنامه‌ریزی دقیق در ساعات پیک را دیگر راهکار برشمرد و تصریح کرد: بازار خاموشی روشی است که می‌توان برای عبور از زمان پیک تابستان بکار بست، به این ترتیب افرادی که امکان دارند خاموشی برق خود را به افرادی که به برق نیاز دارند بفروشند، یعنی در این مکانیزم کسانی که به برق بیشتری در زمان پیک نیاز دارند اقدام به خرید برق از مصرف‌کننده حقیقی و حقوقیِ تجاری و صنعتی می‌کند.  «مهرانگیز کار»، حقوق‌دان، فعال حقوق بشر در صفحه  اینستاگرامش  به یاد همسرش نوشته است: «به یاد آن صبح سیاه ۲۹ اپریل ۲۰۱۱، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ که سیامک پورزند پس از بیش از ۹ سال رنج و شکنجه‌ی روحی و جسمی و تحمل انواع توهین‌ها به کرامت انسانی‌اش، رفت و امیدهای ما را برای بازیافت حضور گرم و مهربانش با خود برد.  وی ادامه داد: بازار خاموشی زیرساخت‌هایی نیاز دارد از جمله اینکه کنتورها هوشمند شوند و زیرساخت بازار فراهم شود، وزارت نیرو هم از این پیشنهاد مجلس استقبال کرده و ما منتظریم که نتیجه را ببینیم تا بتوانیم از این روش جهت صفر شدن خاموشی استفاده کنیم. هم‌رسانی این مطلب:. شریعتی استفاده از ظرفیت تهاتر با کشورهای همسایه را از دیگر راهکارهای عبور از پیک تابستان عنوان کرد و گفت: اختلاف زمانی افزایش نیاز به برق با همسایگان مورد توجه قرار گیرد. گفتی بابا جان برو بخواب.   وی تاکید کرد: کاهش مصرف و افزایش تولید به تنهایی پاسخگو نیست، ما در کشور امکان افزایش تولید را داریم، اما بار کشور پایین است، صرفه اقتصادی ندارد که فقط بخاطر پیک تابستان نیروگاه‌های جدید احداث کنیم که در زمان غیرپیک قابلیت استفاده ندارند. تمجید از سلیمانی وزیر خارجه ایران که در گفتگوی منتشر شده‌اش، ظاهرا از میزان تأثیرگذاری نظامیان بر سیاست خارجی ایران راضی نیست، با این حال در نوشته کوتاه اینستاگرامی‌اش از نقش «موثر» قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس در برقراری صلح در افغانستان و عراق و همچنین مبارزه با داعش تمجید می‌کند.

این نماینده مجلس در ادامه درباره افزایش نرخ خرید تضمینی جهت ترغیب به سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی بیان داشت: مجلس دخالتی در قیمت‌گذاری ندارد، جلسات متعددی در کمیته برق کمیسیون انرژی مطرح و دنبال کردیم که به مکانیزم خرید تضمینی از بخش خصوصی کمک کند. گفتی بابا جان راحت بخواب. اما یکی از اقدامات که بخش خصوصی را ترغیب به تولید می‌کند، فراهم شدن امکان صادرات است، یعنی بخش خصوصی هزینه احداث نیروگاه و انتقال را پرداخت کند تا هم برق مورد نیاز داخل را تامین کند و هم در زمان غیرپیک بتواند صادرات داشته باشد. لینک کوتاه . پورزند روزنامه‌نگاری را با «روزنامه باختر» در سال ۱۳۳۱آغاز کرد.