بازار خاموشی؛ پیشنهاد مجلس برای عبور از پیک تابستان/ لزوم افزایش تهاتر برق با همسایگان

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: بازار خاموشی؛ پیشنهاد مجلس برای عبور از پیک تابستان/ لزوم افزایش تهاتر برق با همسایگان

مالک شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره تامین برق تایستان و تمهیداتی که باید اندیشیده شود، اظهار داشت: از سال‌های قبل موضوع کاهش مصرف و تشویق مصرف‌کننده به صرفه‌جویی برای جبران کمبود برق در زمان پیک تابستان مطرح بوده، این کار گرچه لازم اما کافی نیست.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس استفاده از شبکه‌های هوشمند و برنامه‌ریزی دقیق در ساعات پیک را دیگر راهکار برشمرد و تصریح کرد: بازار خاموشی روشی است که می‌توان برای عبور از زمان پیک تابستان بکار بست، به این ترتیب افرادی که امکان دارند خاموشی برق خود را به افرادی که به برق نیاز دارند بفروشند، یعنی در این مکانیزم کسانی که به برق بیشتری در زمان پیک نیاز دارند اقدام به خرید برق از مصرف‌کننده حقیقی و حقوقیِ تجاری و صنعتی می‌کند.

شریعتی استفاده از ظرفیت تهاتر با کشورهای همسایه را از دیگر راهکارهای عبور از پیک تابستان عنوان کرد و گفت: اختلاف زمانی افزایش نیاز به برق با همسایگان مورد توجه قرار گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به یاد سیامک پورزند، روزنامه‌نگاری که با آزار حکومت ایران به زندگی خود پایان داد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویرجینیای غربی به جوانانی که واکسن بزنند ۱۰۰ دلار اوراق قرضه جایزه می‌دهداگر دست‌کم ۲۷۵ هزار تن از شهروندان جوان ویرجینیای غربی واکسینه شوند میزان کل واکسینه‌شدگان این ایالت به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد. انوقت ما حاضریم ۱۰۰ دلار هم بدیم واکسن بزنن بهمون 😐 مشخصه که مردمشون از واکسن زدن امتناع می‌کنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ظریف: تأسف می‌خورم که موضوع دیپلماسی و میدان به کشمکش داخلی بدل می‌شودمحمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران در نخستین واکنش رسمی به انتشار فایل صوتی صحبت‌هایش از اینکه «یک بحث نظری محرمانه پیرامون ضرورت هم‌افزایی دیپلماسی و میدان به یک کشمکش داخلی تبدیل شده است»، ابراز تأسف کرد. آخرین میخ ها را به تابوت خود کوبیدی به فکر در رو باش. به عمو کری بگو برات کاری کنه🤣🤣🤣🤣 آیا توقع جوابی غیر از این هم از ماله‌کش‌اعظم میشد داشت؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: هنوز مشخص نیست که مذاکرات وین به توافق منجر شود | DW | 30.04.2021مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است هنوز مشخص نیست که نشست_وین برای احیای برجام به توافق جدیدی بیانجامد. او اما تائید کرد که مذاکرات درباره لغو تحریم‌های_آمریکا و بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای به صورت جدی ادامه دارد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. How about you go and change the Corp. name to Saudi Welle? Frankly it suits you better!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صدای کشاورزان متضرر جنوب کرمان به جایی نمی رسد/ خسارت های میلیاردی که جبران نخواهند شدامسال با توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم ها کشاورزان جنوب استان کرمان دچار ضرر و زیان زیادی شده اند و صدای این قشر زحمت کش به جایی نمی رسد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »