بارنیه: اتحادیه اروپا منتظر پیشنهادات قانونی و عملی درباره برکسیت است

04/07/1398 12:51:00 ب.ظ

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت می‌گوید که بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند جزئیات بیشتر🔽

برکسیت, میشل بارنیه

میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت می‌گوید که بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت ، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند جزئیات بیشتر🔽

میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت ، روز پنجشنبه ۲۶ سپتامبر گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت ، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند.

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند.آقای بارنیه که امروز پنجشنبه ۴ مهر برای توضیح به نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ حاضر شده است اضافه کرد اتحادیه اروپا آماده است تا روی هر پیشنهاد جدیدی که واجد شرایط مذکور باشد کار کند.

دو روز پیش این مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا گفته بود با پیشنهادات فعلی بریتانیا، «بسیار دشوار» است که بتوان توافقی را تصور کرد.اظهارات میشل بارنیه در حالی بیان می‌شود که جدل در بریتانیا بر سر برکسیت با بازگشایی پارلمان بار دیگر بالا گرفته است. در جلسه روز گذشته پارلمان بریتانیا، بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور نمایندگان را به «کارشکنی» متهم کرد و گفت: «این پارلمان نمی‌خواهد که برکسیت به وقوع بپیوندند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

خفه انگل گلوبالیست

بحران بلاتکلیفی برکسیت؛ پارلمان بریتانیا از تعلیق خارج شدبسیاری از مخالفان دولت محافظه کار بریتانیا به دنبال صدور رای روز سه شنبه دیولن عالی این کشور خواستار کناره گیری بوریس جانسون از سمت خود شدند.

انتقاد عفو بین‌الملل از رویکرد اتحادیه اروپا در زمینه حقوق بشرسازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر با انتشار گزارشی، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن را به کم‌کاری در حمایت و دفاع از مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان متهم کرد این گزارش را بخوانید 🔽

فقدان آگاهی و کمبود اطلاعات قانونی برای کارفرما و کارگر مشکل‌ساز است/ اول تفهیم، بعد اِعمال قانون!ابوالفضل اشرف منصوری می‌گوید: وقتی منظور فقط صیانت از تولید و بهره‌وری باشد، جلوگیری از احضار فوری کارفرما، فوق‌العاده خوب است اما در کنار این مساله، الزام، تعهد و پایبندی به اصول ایمنی بایستی جدی گرفته شود.

جانسون پارلمان را با پیشنهاد رای عدم اعتماد به چالش کشید«این پارلمان یا باید کنار بکشد و بگذارد این دولت برکسیت را به سرانجام برساند و یا برای رای عدم اعتماد به اجماع برسند و بالاخره با رای‌دهندگان روبرو شوند.»

آیت‌الله نوری همدانی: ساخت سریال «شمس تبریزی» جایز نیست / ترویج فرقه ضاله صوفیه حرام است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimمرجع تقلید شیعیان در پاسخ به سؤالی در مورد ساخت سریالی درباره زندگی «شمس تبریزی» بیان کرد: ترویج آن‌ها به هر شکل باشد جایز نمی‌باشد و حرام است.

کنفرانس خبری پرزیدنت ترامپ با اشاره‌ای کوتاه به ایران | پمپئو: اروپا هم با ما موافق است که برجام دیگر عملی نیسترئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از کنفرانس خبری در پایان سه روز حضور او هیئت ایالات متحده در گردهمایی سالانه رهبران جهان در مقر سازمان ملل در نیویورک، بدون اسم بردن از رهبران جمهوری اسلامی گفت که این بیان این مطلب موافقت اروپا با امریکا نیست بلکه اعلام واضح این موضوع میباشد که اروپا حقیر تر و ذلیل تر از آن است که از خود اراده ای داشته باشد و مانند عروسکیست که مانند حکام حقیر عرب نخ هدایتشان در دست امریکا میباشد! بازم این مرتیکه نسناس خالی بست🤔 این یک قدم مثبت است و باید ادامه داد 👍👍👍👍👍👍 باید کمر تروریست های رژیم ضد بشری آخوندی را در سوریه و لبنان و عراق درهم شکست قیام مردم و سرنگونی رژیم آخوندی در راه است 💪💪💪💪💪💪💪

Aa میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند.نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه در حالی که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برد اعلام کرد که به تصمیم دیوان عالی احترام می گذارد.Aa سازمان عفو بینالملل روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر با انتشار گزارشی، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن را به کم‌کاری در حمایت و دفاع از مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان متهم کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای اخیر، رئیس قوه قضاییه در بخشنامه‌ای خطاب به دادگستری‌های کشور دستور داده برای پرهیز از «اخلال در روند تولید و اشتغال» از احضار مدیرعامل در پرونده‌های مرتبط با محیط کار خودداری کنند.

آقای بارنیه که امروز پنجشنبه ۴ مهر برای توضیح به نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ حاضر شده است اضافه کرد اتحادیه اروپا آماده است تا روی هر پیشنهاد جدیدی که واجد شرایط مذکور باشد کار کند. دو روز پیش این مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا گفته بود با پیشنهادات فعلی بریتانیا، «بسیار دشوار» است که بتوان توافقی را تصور کرد. پارلمان بریتانیا پیش از تعلیق قانونی را به تصویب رساند که براساس آن دولت این کشور موظف می شود در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برکسیت را ارائه کند. اظهارات میشل بارنیه در حالی بیان می‌شود که جدل در بریتانیا بر سر برکسیت با بازگشایی پارلمان بار دیگر بالا گرفته است. عفو بین الملل با اشاره به دو مورد عربستان و چین، سیاست اتحادیه اروپا را در خصوص مدافعان حقوق بشر مبتنی بر «استاندارد دوگانه» دانسته و گفته است در حالی که این نهاد از مدافعان حقوق بشر در چین حمایت می‌کند، مدافعان حقوق بشر در عربستان را نادیده می‌گیرد. در جلسه روز گذشته پارلمان بریتانیا، بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور نمایندگان را به «کارشکنی» متهم کرد و گفت: «این پارلمان نمی‌خواهد که برکسیت به وقوع بپیوندند.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آقای جانسون اضافه کرد: «این پارلمان یا باید کنار بکشد و بگذارد این دولت برکسیت را به سرانجام برساند و یا رای عدم اعتماد بدهد و دست آخر با رای‌دهندگان روبرو شود. وی ادامه می‌دهد:  اما موضوع، بعد دیگری هم دارد؛  دلیلی که رئیس قوه قضائیه گفتند کارفرما شخصاً بعد از بروز حوادث کار احضار نشود، جلوگیری از اخلال در روند تولید است که این امر، یک جنبه‌ی مهم دیگر از قضیه است که کاملاً درست هم هست.

» مهلت اتحادیه اروپا به بریتانیا برای برکسیت در روز ۳۱ اکتبر امسال به پایان می‌رسد.» عفو بینالملل برای تهیه گزارش خود وضعیت پنج کشور برونئی، چین، هندوراس، روسیه و عربستان سعودی را از حیث عملکرد اتحادیه اروپا و تطبیق این عملکرد با اساسنامه اتحادیه آزموده است. در حالی که نخست وزیر بریتانیا مصر به خروج قطعی در این روز است، چه با توافق و چه بدون توافق، نمایندگان طرحی را به تصویب رسانده‌اند که به موجب آن دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برکسیت را ارائه کند. بیشتر بخوانید: .