بارسلون کانون جدید شیوع کرونا؛ بازگشت محدودیت‌ها به سواحل آفتابی

31/04/1399 08:04 ب.ظ

بارسلون کانون جدید شیوع کرونا؛ بازگشت محدودیت‌ها به سواحل آفتابی و کلوپ‌های شبانه

مقام‌های شهر بارسلون تعداد افراد مجاز به حضور در سواحل این شهر را با هدف کنترل شیوع ویروس کرونا از ۳۸ هزار نفر فعلی به ۳۲ هزار نفر کاهش دادند. بر همین اساس، مقام‌های محلی دور تازه‌ای از محدودیت‌های عمومی را در این شهر وضع کردند؛ از تعطیلی سینماها و کلوپ‌های شبانه گرفته تا سالن‌های بدنسازی و ورزش‌های رزمی.

اسپانیا؛ شمار مبتلایان به کرونا در سه هفته سه برابر شد

اسپانیا با ثبت افزون بر ۲۸ هزار کشته به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یکی از بحرانی‌ترین دوران شیوع ویروس کرونا در میان کشورهای جهان سپری کرده است. با این حال، ۲۰۰ خوشه جدید شیوع این ویروس بار دیگر در این کشور سربرآورده که زادگاه عمده آنها منطقه کاتالونیا اعلام شده است.

مقامات منطقه کاتالونیا روز جمعه از حدود چهار میلیون نفر از جمله ساکنان شهر بارسلون خواستند تا خانه‌های خود را جز برای انجام امور ضروری ترک نکنند و از تجمع بیش از ده نفر در امکان عمومی به ویژه در کافه‌ها و رستوران‌ها اجتناب کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترکیه کلیه پروازها به مقصد ایران و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا تعلیق کردترکیه کلیه پروازها به مقصد ایران و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس_کرونا تعلیق کرد وزارت ترابری ترکیه روز یکشنبه ۲۹ تیر اعلام کرد کلیه پروازها از این کشور به مقصد ایران و افغانستان را در چارچوب مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا به حالت تعلیق در آورده است

افزایش ابتلای کودکان به کرونا/ پیک شیوع ویروس در سه استانمعاون درمان وزارت بهداشت از روند افزایشی شیوع کرونا ویروس در سه استان مازندران، خراسان رضوی و فارس خبر داد و گفت: متاسفانه مردم در برخی از استان‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و تا زمانی که این رفتار مردم ادامه داشته باشد نمی‌توانیم پیش بینی از روند شیوع ویروس ارائه دهیم.

سفر الکاظمی به ریاض به تأخیر افتادسفر برنامه ریزی شده مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ریاض به دلیل بستری شدن ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در بیمارستان به تعویق افتاد. - خبرگزاری آناتولی

بیماری ملک سلمان سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان را به تعویق انداخت | DW | 20.07.2020مصطفی کاظمی قرار بود پس از دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان سعودی راهی تهران شود. همین موضوع به گمانه‌زنی پیرامون احتمال میانجیگری عراق در مناقشه بین ایران و عربستان دامن زده بود. اکنون این سفر به تعویق افتاده است.

یارانه ۵۳۶ میلیون دلاری توکیو به شرکت‌های ژاپنی برای کاهش اتکا به چینبا افزایش تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، کشورهایی که روابط نزدیکی با آمریکا دارند هم در این جنگ تجاری وارد می‌شوند. تصمیم ژاپن مشابه اقداماتی است که تایوان در سال ۲۰۱۹ میلادی برای بازگرداندن سرمایه‌های خود از چین اتخاذ کرد.

سردبیر روزنامه جام جم به علت ابتلا به کرونا درگذشت

دومین شهر بزرگ اسپانیا به ویژه در فصل تابستان یكی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری اروپاست و روزانه پذیرای حدود ۴۰ هزار نفر در ۱۰ ساحل زیبای خود است. با این حال، تجمع عاشقان شنا و تن‌آسایی در سواحل شنی آفتاب‌گیر این شهر موجب شده تا تنها یک ماه پس از پایان وضعیت قرنطینه عمومی در اسپانیا، بارسلون به کانون جدید شیوع ویروس کرونا بدل شود.

بر همین اساس، مقام‌های محلی دور تازه‌ای از محدودیت‌های عمومی را در این شهر وضع کردند؛ از تعطیلی سینماها و کلوپ‌های شبانه گرفته تا سالن‌های بدنسازی و ورزش‌های رزمی.

اسپانیا؛ شمار مبتلایان به کرونا در سه هفته سه برابر شد

اسپانیا با ثبت افزون بر ۲۸ هزار کشته به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ یکی از بحرانی‌ترین دوران شیوع ویروس کرونا در میان کشورهای جهان سپری کرده است. با این حال، ۲۰۰ خوشه جدید شیوع این ویروس بار دیگر در این کشور سربرآورده که زادگاه عمده آنها منطقه کاتالونیا اعلام شده است.

مقامات منطقه کاتالونیا روز جمعه از حدود چهار میلیون نفر از جمله ساکنان شهر بارسلون خواستند تا خانه‌های خود را جز برای انجام امور ضروری ترک نکنند و از تجمع بیش از ده نفر در امکان عمومی به ویژه در کافه‌ها و رستوران‌ها اجتناب کنند.

بازگشت محدودیت‌های عمومی به این منطقه، نه تنها نگرانی‌های عمومی در مورد عمیق‌تر شدن رکود اقتصادی و تشدید بحران تعطیلی کسب و کارها را برانگیخته بلکه مقام‌های محلی را نیز وادار کرده تا از اتحادیه اروپا درخواست کمک مالی کنند. مطابق اعلام رسمی مقامات این منطقه، کاتالونیا برای عبور از بحران نیازمند تخصیص ۳۰ میلیارد یورو از ۱۴۰ میلیارد یورویی مدنظر اتحادیه اروپا برای کمک به دولت مرکزی اسپانیاست.