بارش برف و باران در 7 استان کشور/ پیش‌بینی وزش باد و بارش باران در تهران

29/09/1399 10:26 ق.ظ

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد: بارش برف و باران در 7 استان کشور/ پیش‌بینی وزش باد و بارش باران در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی به وضعیت جوی در روزهای آینده کشور پرداخت. او ضمن اشاره به اینکه برای استان‌های قزوین، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، بوشهر، فارس و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: نیمه شمالی کرمان و یزد هم رگبار باران را دارند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا برای بخش‌هایی از گیلان، جنوب کرمان و هرمزگان بارش باران پیش‌بینی می‌شود. اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش‌ها تضعیف می‌شود و به صورت پراکنده رخ می‌دهد.

رفیعی افزود: از روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود که این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی می‌ شود. او متذکر شد: از بعد از ظهر چهارشنبه یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که به تدریج نوار غربی کشور و همچنین دامنه‌های البرز و غرب سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و پنجشنبه به جز استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی بقیه نقاط کشور با بارش باران و برف مواجه هستند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

بارش برف و باران در ۲۶ استان کشور/بارش شدید در ۷ استانبارش برف و باران در ۲۶ استان کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور طی سه روز آینده گفت: امروز (۲۷ آذر) در ۲۶ استان کشور بارش خواهیم داشت که از این بین بارش‌ها در هفت استان شدت بیشتری دارد

بارش باران و برف در کشور/ پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعاتبارش باران و برف در کشور پیش‌بینی کولاک برف در ارتفاعات مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در کشور طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: طی این مدت در ارتفاعات برخی مناطق کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

برف و باران در جاده‌های ۹ استان/ ترافیک روان در سراسر کشوررییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای ۹ استان کشور خبر داد.

برف و باران در ۲۷ استان/ کولاک و خطر بهمن در ارتفاعاتمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در ۲۷ استان کشور طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ بهمن) خبر داد و گفت: طی سه روز آینده در برخی مناطق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.

بارش سنگین برف در آلمان؛ اختلال در برنامه قطارها و پروازها | DW | 30.01.2021برف در این روزها بخش‌های زیادی از آلمان را سفیدپوش کرده است. به ویژه مناطق شمالی این کشور و همچنین برلین، پایتخت آلمان شاهد بارش شدید برف بوده‌اند. حرکت قطارها و پرواز‌ از برخی فرودگاه‌ها با اختلال همراه بوده است.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: در۲۴ ساعت آینده در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی، قم، اصفهان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش برف و باران رخ می‌دهد.

او ضمن اشاره به اینکه برای استان‌های قزوین، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، بوشهر، فارس و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: نیمه شمالی کرمان و یزد هم رگبار باران را دارند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا برای بخش‌هایی از گیلان، جنوب کرمان و هرمزگان بارش باران پیش‌بینی می‌شود. اظهار کرد: در استان خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش‌ها تضعیف می‌شود و به صورت پراکنده رخ می‌دهد.

رفیعی افزود: از روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود که این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی می‌ شود.

او متذکر شد: از بعد از ظهر چهارشنبه یک سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که به تدریج نوار غربی کشور و همچنین دامنه‌های البرز و غرب سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و پنجشنبه به جز استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی بقیه نقاط کشور با بارش باران و برف مواجه هستند.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده پایتخت توضیح داد: آسمان تهران امروز ابری است و گاهی برای آن بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، همچنین حداکثر دمای پایتخت امروز ۸ درجه بالای صفر است و حداقل دمای مهرآباد به ۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.