بارانی که رحمت نیست؛ سیل و آب‌گرفتگی در استان‌های محروم ایران | DW | 07.12.2020

17/09/1399 04:12 ب.ظ

بارش باران در استان‌های جنوبی ایران سبب جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی منازل و معابر شده است. تا کنون دو نفر در استان بوشهر و پنج نفر در هرمزگان جانشان را از دست داده‌اند. منطقه کمپلوی اهواز نیز همچنان دچار آب‌گرفتگی است.

بارش باران در استان‌های جنوبی ایران سبب جاری شدن سیل و آب‌گرفتگی منازل و معابر شده است. تا کنون دو نفر در استان بوشهر و پنج نفر در هرمزگان جانشان را از دست داده‌اند. منطقه کمپلوی اهواز نیز همچنان دچار آب‌گرفتگی است. تا کنون پنج نفر نیز در استان هرمزگان جانشان را در اثر سیل از دست داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفته از دور جدید بارندگی‌ها از روز یک‌شنبه ۱۶ آذر در شهرستان‌های دیلم، گناوه و دشستان و روستاهای این شهرستانها نزدیک به ۱۰۰ میلیمتر بارش گزارش شده است.

آب‌گرفتگی معابر و منازل، تخریب خانه‌های روستایی، قطعی برق و سقوط پایه‌های برق از جمله خساراتی هستند که در اثر بارندگی‌های فراوان به بار آمده‌آند. مدیرکل بحران استانداری بوشهر نیز از"ورود رواناب از استان‌های بالادست فارس، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان" خبر داده که این امر به گفته او باعث طغیان رودخانه‌ها و سرازیر شدن آب به داخل شهرها شده و معابر و خانه‌ها را دچار آب‌گرفتگی کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی یکشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی گفت: «متأسفانه با جاری شدن سیل در دشتستان، سیل زندگی مردم را برده است و امشب برای اسکان مردم در این شهرستان و دیلم نگرانی زیادی داریم.» headtopics.com

کاش نادرشاه دوباره زنده میشد

ادامه مطلب:
dw_persian »