باران سیل‌آسا و رانش زمین در برزیل ۱۸ کشته برجای گذاشت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

باران سیل‌آسا و رانش زمین در برزیل ۱۸ کشته برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

شهرداری پتروپلیس برای مقابله با این وضع اضطراری در شهر، «وضعیت فاجعه» اعلام کرد. کلودیو کاسترو، فرماندار ایالت نیز برای نظارت بر کار امداد و نجات به این شهر سفر کرده است.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل که برای دیدار رسمی در مسکو، پایتخت روسیه به سر می‌برد، در توییتر نوشت که در جریان «فاجعه» قرار دارد و از وزرای خود خواست کمک فوری به حادثه‌دیدگان را در دستور کار قرار دهند. وی همچنین نوشته است: «خداوند به خانواده‌های قربانیان صبر عنایت فرماید.»شهرداری پتروپلیس هشدار داد که با وجود پایان بارندگی‌ها، بار دیگر بارش‌هایی «از ملایم تا متوسط» برای چند ساعت آینده پیش‌بینی شده است.

پتروپلیس، اقامتگاه تابستانی درباریان امپراتوری سابق برزیل، یک مقصد گردشگری است که به دلیل قرار داشتن در ارتفاع زیاد و برخورداری از آب و هوای معتدل و خنک، همه ساله تعداد زیادی از بازدیدکنندگان علاقه‌مند به تاریخ و طبیعت‌گردی را از سواحل ریو به سوی خود جذب می‌کند. در ژانویه ۲۰۱۱، در منطقه کوهستانی ریو به دلیل باران‌های شدید که باعث سیل و رانش زمین در منطقه وسیعی از جمله پتروپلیس و شهرهای نوا فریبورگو، ایتایپاوا و ترزوپولیس در مجاورت آن شد، بیش از ۹۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درودها دوستان فردا پنج شنبه 17.2.2022 ستاره بر پاپ بانو 15.7.1443 دیو بر سوارکار 28.11.1400 انرژی هسته ای بر عدالت برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایقبرگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایق بزرگترین رویداد ورزشی سال ایالات متحده، فینال لیگ فوتبال امریکایی ان. اف.ال. یا سوپر بول با قهرمانی تیم لس آنجلس رمز به پایان رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌هارئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند صعودی کرونا در کشور، با انتقاد از اصرار بر آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع سویه بسیار مسری امیکرون، گفت: ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد؛ اما، نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولین مربوطه کوتاه نمی‌آیند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اروپا در سرما؛ راه‌های اتحادیه اروپا برای استقلال از گاز روسیه چیستند؟تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. اما اتحادیه چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و تا چه حد می‌تواند نیاز خود را از منابع دیگر برطرف کند؟ گاز ایران،که فعلاً توسط قطر استخراج و فروخته میشه Ukrainepleasestrong اروپا باید متحد با ملتهای جهان، سیستم استعمارجهانی صلیبچیها را منحل کنند و از انحصارگری ملتهای جهان دست بردارند اهلی و انسان باشند شورای امنیت ۴ کشور صلیبچیها را منحل و شورای امنیت حقیقی جهانی با ملتهای حقیقی جهان بنیان شود وگرنه اجازه نمیدهم با فقر نگه داشتن من، خوشگذرانی کنید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »