باران، رعد و برق در شمال و جنوب کشور

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان بیشتر مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده آفتابی خواهد بود، از بارش باران، رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق کشور در این مدت خبر داد.

07/07/2021 08:40:00 ق.ظ

باران، رعد و برق در شمال و جنوب کشور مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان بیشتر مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده آفتابی خواهد بود، از بارش باران، رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق کشور در این مدت خبر داد.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان بیشتر مناطق کشور طی ‌پنج روز آینده آفتابی خواهد بود، از بارش باران، رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق کشور در این مدت خبر داد.

وی ادامه داد: امروز (۱۶ تیر) در شرق سواحل خزر در استان‌های مازندران و گلستان همچنین شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی رگبار ‌پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.به گفته مدیرکل‌ ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، فردا و جمعه (۱۷ و ۱۸ تیر) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات رشته کوه البرز و برخی نقاط خراسان شمالی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد همچنین این شرایط شنبه (۱۹ تیر) در استان‌های اردبیل و گیلان ‌پیش‌بینی می‌شود.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند

ضیاییان با بیان اینکه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ تیر) برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت مورد انتظار است، ‌گفت: فردا و جمعه (۱۷ و ۱۸ تیر) در بخش‌هایی از شرق کشور و مناطق کویری در استان سمنان، جنوب تهران، شرق اصفهان، یزد، قم و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و از جمعه تا دوشنبه (۱۸ تا ۲۱ تیر) در منطقه زابل وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی نیز مورد انتظار است.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار کرد: از امروز تا شنبه (۱۶ تا ۱۹ تیر) دریای خزر و طی سه روز آینده شرق دریای عمان و تنگه هرمز مواج خواهد بود.وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۷ تیرماه)  صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ سانتیگراد و طی روز ‌جمعه (۱۸ تیرماه) قسمتی ابری و در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. headtopics.com

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ تیر) اهواز با بالاترین دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه دمای ۲۶ و ۲۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان‌های کشور هستند. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد