شهروندخبرنگار

شهروندخبرنگار

بادیگارد سلبریتی‌ها: پول‌مان را نمی‏دهند، کارمان هم قانونی نیست

28/08/2019 10:47:00 ق.ظ

«در یکی از این میهمانیها پلیس میریزد و همه را میبرد.ما با افتخار ایستادیم و گفتیم تیم حفاظت هستیم. فردای آن روز همه آزاد شدند به جز ما. حالا باید توضیح میدادیم تیم حفاظت اصلا یعنی چه.» گزارش شهروندخبرنگار ایران وایر از چالشهای بادیگارد بودن در ایران!👇

مردانی قوی هیکل با کت و شلوارهای یک دست، هندزفری به گوش، عینک دودی به چشم و قامت‌هایی بلند که وقتی با آن‌ها روبه‎رو می‌شوی، انگار دیواری بزرگ جلوی چشم‌هایت را گرفته است. این‌ها مشخصات ظاهری افرادی هستند که کم وبیش نگاه‌های ما را در مراسم بزرگ و محفل‎های خاص به سوی خود می‌کشند. ما هم سال‌ها است آن‌ها را با اسامی مختلفی مثل بادیگارد، تیم محافظت، تیم تشریفات و القابی از این دست می‌شناسیم .

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد شماتت دولت روحانی در آخرین دیدار رسمی از سوی خامنه‌ای؛ تکرار بی‌اعتمادی به غرب

«احمدرضا» یکی از آن‌ها است. او الان سر تیم حراست یک مجتمع تجاری بزرگ در تهران است و از اوضاع کارش هم ناراضی نیست. کمتر از هشت ماهی می‌شود که این‎جا مشغول به کار شده است اما قبل از این، نزدیک به چهارسال با پنج نفر از دوستانش، شرکت خدماتی «تیم محافظت» داشته‎اند.

می‌گوید: «همه زندگی‌ ما به ورزش کردن و دوره برداشتن در باشگاه بدن‌سازی گذشت.  این شوخی نیست. واقعا اگر دعوا و خواب را هم به این پکیج  اضافه کنید، بخش زیاد دیگری از زندگی ما باقی نمی‌ماند.»سال گذشته، سردار «محمد اشرفی»، رییس پلیس پیش‎گیری ناجا در گفت‎وگو با خبرگزاری «تسنیم»، در واکنش به فعالیت برخی افراد و شرکت‎های خصوصی با عنوان «محافظان شخصی» یا «بادیگارد» که سرویس‌های محافظتی را به برخی افراد و از جمله سلبریتی‌ها ارایه می‌دهند، گفته بود: «پلیس و نیروی انتظامی هیچ مجوزی برای محافظت شخصی از افراد یا فعالیت بادیگاردها صادر نکرده است. نه تنها پلیس بلکه قانون نیز هم ‎چنین اجازه‌ای را به کسی نداده است.» headtopics.com

احمدرضا اما از آغاز کار خود به عنوان بادیگارد برای «ایران‌وایر» می‌گوید؛ شغلی که از دید نیروی انتظامی، نه رسمی است و نه می‌تواند مجوز بگیرد: «اوایل خیلی انگیزه داشتیم و احساس می‌کردیم به قول مردم، برای این کارها ساخته شده‌ایم. خب یک سری لینک و ارتباط هم با سلبریتی‌ها داشتیم. اما نمی‌دانم این تلویزیون و سینما با این سلبریتی‌ها چه کار کرده است که فکر می‌کنند همه چیز باید برایشان مجانی باشد.»

احمدرضا از نخستین مشتری خود تعریف می‌کند: «اولین مشتری من یک سلبریتی بسیار معروف بود که طرف‎داران او از طریق ادمین صفحه اینستاگرامش برایش جشن تولدی گرفتند تا مثلا سورپرایز شود. خودش به یکی از بچه‎ها گفته بود امشب با دو تا محافظ بیایید دنبالم، برویم فلان رستوران. ما هم رفتیم و حدود چهار ساعت، سه نفری معطل بودیم. بعد از تولد هم با تشریفات ویژه و ماشین لاکچری، آقای سلبریتی را تا منزل رساندیم. موقع خداحافظی، یکی از بچه‌ها به جناب سلبریتی گفت لطفا هزینه  امشب را پرداخت کنید. اما او قیافه‎اش را در هم کشید و گفت که الان می‎فهمم چرا دوستانم با غیر سلبریتی‌ها رفیق نمی‌شوند. من دیدم شما بچه‎های خوبی هستید، گفتم توی جشن تولد من شرکت کنید. توقع کادو هم از هیچ کس ندارم. ولی واقعا من باید برای این که یک شب شما را به شام و کیک دعوت کردم، هزینه ای بپردازم؟ اصلا من پرداخت کردم، شما قبول می‏کنید؟ آخر پول چه کاری؟ من برای این که شما کنارم بودید، باید پول بدهم؟ من آدم مغروری نیستم ولی خودتان دیدید که چه قدر آدم از شهرهای مختلف آمدند و هزینه کردند به خاطر این که کنار من باشند. بعد شما از من پول می‌خواهید؟ این حرف‌هایی که مردم در مورد ما می‌زنند که این‌ها پول‌دارند و توی وان شیر حمام می‎کنند، چرت و پرت است. من برای پولم زحمت می‌کشم و پول مفت نمی‌دهم. بعد هم با حالت طلب‎کارانه پیاده شد و رفت.»

احمدرضا در ادامه می‌گوید: «راستش آن شب اول واقعا پکر شدیم. اما مهران که از همه بزرگ‌تر بود و ایده شروع این کار را داده بود و با سلبریتی‌های زیادی آشنایی داشت، گفت این یک مورد را به عنوان تبلیغ کار نگاه کنیم.»با وجود این‌که به خودشان امیدواری می‌دادند اما مشکلات بعدی یکی یکی سر راه‌‌شان سبز می‌شد: «قرار شد از آن به بعد اول پول را بگیریم و بعد کار کنیم. ما بر حسب عرف، برای بچه‌های معمولی‌تر که فقط بدن‌ساز بودند، ساعتی ۱۵۰ هزار تومان و روزی ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته بودیم. اما برای بچه‌هایی که دوره دفاع شخصی دیده و فنون رزمی بلد بودند، ساعتی ۲۵۰ هزار تومان و روزی ۸۰۰ هزار تومان محاسبه کردیم. ولی حتی یک بار هم نشد که دوستان سلبریتی پول را به صورت کامل پرداخت کنند.»

او می‌گوید در زمان شروع کار، به محافظان متخصص وعده درآمد ماهی ۲۰ میلیون و به بچه‌های عادی هم وعده ماهی پنج میلیون تومان را داده بود. ولی این درآمد با بدقولی‌های مکرر مشتری‌های نام‎دار، محقق نشد.اما مشکلات بادیگاردها فقط در زمان حساب و کتاب با سلبریتی‌ها نیست. محافظان شخصی حتی مورد نقد جامعه هم قرار می‌گیرند. اولین انتقادات از حضور بادیگارد برای هنرمندان، مربوط به مرداد سال ۱۳۹۶ و زمانی است که «مهران مدیری» برای اکران اولین فیلمش در مقام کارگردان، یعنی فیلم «ساعت پنج عصر» به مشهد رفته بود. headtopics.com

اعتراضات در بهارستان اصفهان و ایوان غرب؛ گزارش‌ها از قطع برق، اختلال اینترنت و دستگیری‌ها مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند اورامانات ایران در «فهرست میراث جهانی» یونسکو قرار گرفت

همان‌جا یک تیم محافظ تمام مدت در کنار مهران مدیری حرکت می‌کرد و حضور داشت. از روزنامه‌های اصول‎گرا و اصلاح‌طلب تا مردمی که سال‎ها مهران مدیری را به عنوان هنرمندی طناز و مردمی می‌شناختند، تیغ انتقادات را برای او تیز کردند. در نهایت، مدیری چند روز بعد در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «بادیگارد ندارد و تیم تشریفات را مسوولان برگزار کننده فرش قرمز افتتاحیه فیلم ساعت پنج عصر در مشهد هماهنگ کرده بودند.»

بخش عمده‌ای از انتقادات، به تفاوت رفتار بازیگران هالیوود و سلبریتی‌های ایران برمی‌گردد. گذری در فضای مجازی نشان می‌دهد که قیاس‌های مکرری از عکس «تام هنکس» در مترو نیویورک و مهران مدیری سوار بر بنز با «محمدرضا گلزار» بین محافظان تنومند به چشم می‌خورد.

احمدرضا می‌گوید:«دیگر از یک روز تصمیم گرفتیم روی بچه پول‌دارها کار کنیم. اتفاقا  آن‌ها هم عاشق این کلاس گذاشتن‌ها بودند. اگر این کار برای ما هیچ چیز نداشت، حداقلش این بود که میهمانی‌هایی رفتیم که هیچ وقت در عمرمان نرفته بودیم. آن‌‌ها هم پول خوب می‌دادند و هم کاری می‌کردند که به ما هم خوش بگذرد و ادا و اطوارشان هم زیاد نبود. اما تعدادشان کم بود.»

می‌گوید در یکی از همین میهمانی‌ها، نیروی انتظامی وارد پارتی می‌شود و همه میهمان‌ها را می‌برد: «ما با افتخار ایستادیم و گفتیم که تیم حفاظت هستیم. اما فردای آن روز همه آزاد شدند به جز ما. حالا باید توضیح می‎دادیم تیم حفاظت اصلا یعنی چه. دو روز تمام نوشتیم، آخر سر هم مهران با ضمانت یکی از آشناهایش کاری کرد که بی‌سر و صدا آزاد شویم. اما گفتند هرچه سریع‌تر تشکیلات‌ خود را جمع کنید، چون دفعه بعد به این راحتی ختم به خیر نمی‌شود.» headtopics.com

احمدرضا در ادامه از مشاوره با «احمد ایراندوست» می‌گوید: «خیلی خاکی و عامیانه گفت داداش! من بادیگارد "جنیفر لوپز" در امریکا بودم، ول کردم آمدم. تازه آن جا در امریکا کار من خیلی شغل مهمی بود. این جا که اصلا تعریفی از این فضا وجود ندارد و کلا غیر قانونی است.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تعدد سیاست‌های ارزی سرمایه‌گذار خارجی را سردرگم می‌کند/ سرمایه‌گذاران داخلی و بخش خصوصی را تقویت کنیم / برخی آمار سرمایه‌گذاری خارجی مبنای درستی برای برنامه‌ریزی نیسترییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی اتاق تهران گفت: اکنون هر فردی که در اپلیکیشن سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ثبت نام می‌کند و درخواست مجوز می‌دهد جزو آمار به حساب می‌آید در صورتی که باید سرمایه‌های وارد شده برای انجام کارهای اجرایی به عنوان آمار دقیق برای سرمایه گذاری خارجی محسوب شود.

گردباد شهر کمپیلوس اسپانیا را درنوردیدگردباد روز دوشنبه، ۲۶ اوت، شهر کمپیلوس در مالاگای اسپانیا را درنوردید

ظریف: ما تنها می‌خواهیم نفت‌‌‌مان را بفروشیم و درآمد آن را دریافت کنیموزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تنها خواسته تهران فروش نفت خود و کسب درآمد آن است. - خبرگزاری آناتولی

«آزمون ملی هوش» مورد تایید آموزش و پرورش نیستپس از اعلام ممنوعیت برگزاری آزمون‌هایی چون چرتکه و کانگورو در مدارس از سوی آموزش و پرورش به علت تاکید صرف بر تقویت قوای ذهنی دانش آموزان به جای تربیت همه جانبه آن‌ها؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش شرکت در آزمون‌هایی تحت عنوان «آزمون ملی هوش» را نیز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ندانست و از خانواده‌ها خواست فرزندانشان را درگیر چنین آزمون‌هایی نکنند.

تحلیل عباس عبدی از پناهنده شدن یک خبرنگار«این روزها و در پی درخواست پناهندگی یک روزنامه‌نگار شاغل در رسانه‌های اصولگرا از کشور سوئد، سر و صدای زیادی در ایران پیش آمد و برخی اصلاح‌طلبان فرصت را غنیمت شمرده و برای حال‌گیری از طرف مقابل، او را اصولگرا معرفی کردند به ویژه اینکه مورد اعتماد برخی از اصولگرایان تندرو بود. یک روزنامه اصولگرا هم سعی کرد که با ارایه شواهدی از گذشته ثابت کند که او اصلاح‌طلب است!»

جان بولتون: پیشنهاد دیدار با روحانی به معنای تغییر رویکرد آمریکا نیست | DW | 28.08.2019جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده است که تغییری در سیاست اعمال فشار حداکثری به ایران ایجاد نشده است. بولتون گفته است که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با هر کسی است. اما تحریم‌ها ادامه می‌‌یابند.