باج‌گیری هکرها؛ حملات سایبری چند بیمارستان فرانسه را فلج کرد

28/11/1399 11:20 ب.ظ

«بیماری همه گیر کووید۱۹ بیمارستان‌ها را به هدف اصلی مجرمان آنلاین فرصت‌طلب تبدیل کرده است.»

«بیماری همه گیر کووید۱۹ بیمارستان‌ها را به هدف اصلی مجرمان آنلاین فرصت‌طلب تبدیل کرده است.» به رغم آن که مقامات فرانسوی از قربانیان این گونه حملات سایبری خواسته‌اند که فریب نخورند، باز هم برخی از نهادها و مراکز پزشکی وسوسه می‌شوند که باج خواسته شده را پرداخت کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند و از اطلاعات بیماران خود محافظت کنند.

به رغم آن که مقامات فرانسوی از قربانیان این گونه حملات سایبری خواسته‌اند که فریب نخورند، باز هم برخی از نهادها و مراکز پزشکی وسوسه می‌شوند که باج خواسته شده را پرداخت کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند و از اطلاعات بیماران خود محافظت کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ابراز نگرانی «کاخ سفید» از هک مایکروسافت؛ هکرها توانستند ایمیل‌ها را بخوانند و بدافزار نصب کنندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ائتلاف تحت رهبری عربستان در تلافی حملات حوثی‌ها پایتخت یمن را بمباران کردائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان روز یکشنبه به تلافی حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به خاک پادشاهی سعودی، بخش‌هایی از یمن را بمباران کردند. آرامکو سس ماس شد . یمن چی برا از دست دادن داره آخه ؟ یورونیوز اخلاق و تعهد آن رسانه ای آن رو انجام بده و بنویسید : در ادامه جنایت اعتلاف بزرگ علیه مردم مظلوم یمن ،مناطق مسکونی و مردم بی دفاع یمن قتل عام شدند

سعودی: حملات به تاسیسات نفتی امنیت و ثبات اقتصاد جهانی را هدف قرار می‌دهدیک منبع مسئول در وزارت انرژی پادشاهی عربی سعودی شامگاه یکشنبه 7 مارس 2021 اظهار داشت یکی از میادین 😂😂😂

سعودی: حملات نافرجام حوثی‌ها کانون اقتصاد جهانی را هدف قرار داده استشاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 10 مارس 2021 و در یک مثل الکلب وجهه چندسالی میشود که بشکلی بیرحمانه مردم یمن را بمباران کرده قتل عام میکنن انتظارداردکه آنهاپاسوخ ندهد حال اشتباه خودشانرا میخواهد به گردنی ایران بیندازد

اروپا حملات حوثی‌ها علیه سعودی را محکوم کردسفیر اتحادیه اروپا در سعودی یکشنبه 28 فوریه اعلام کرد که اتحادیه اروپا، حملات حوثی‌ها علیه سعودی را چه ها میکند این دلارهای نفتی!! سفیر اتحادیه اروپا در عربستان این حرف‌ها را میزند و خود اتحادیه اروپا در حال برگزاری نشست اقتصادی برای به جریان انداختن مجدد تجارت با جنایتکاران اِشغالگر ایرانمان هست. در دنیای امروز باید به کی و چگونه اعتماد کرد؟؟؟ مثل یهودیها خودتون رو زدید به مظلومیت ، خاک بر سر بی لیاقت بن الاغ و بن اره

اشمیتلین به یورونیوز گفت: «کمبود منابع انسانی و مالی برای فناوری اطلاعات و امنیت سایبری، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای منسوخ شده، همه اینها باعث می‌شود حمله هکرها به بیمارستان آسان‌تر انجام گیرد تا مثلاً نفوذ اطلاعاتی به یک بانک بزرگ که دارای امکانات و منابع کافی در این زمینه است.»

به رغم آن که مقامات فرانسوی از قربانیان این گونه حملات سایبری خواسته‌اند که فریب نخورند، باز هم برخی از نهادها و مراکز پزشکی وسوسه می‌شوند که باج خواسته شده را پرداخت کنند تا بتوانند به کار خود ادامه دهند و از اطلاعات بیماران خود محافظت کنند.

اشمیلتن می‌گوید مسئولان برخی از بیمارستان‌ها چون نیاز مبرم به ازسرگیری فعالیت خود دارند، ممکن است تسلیم باج‌گیران اینترنتی بشوند. فشار افکار عمومی و خواست همگانی برای درمان سریع در شرایط بحران کرونا نیز مزید بر علت می‌شود تا بیمارستان‌ها به هدف بسیار خوبی برای جرایم سازمان‌یافته اینترنتی بدل شوند.