بابای زعفران افغانستان درگذشت

25/06/1399 03:32:00 ب.ظ

15.09.

2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی وزارت کشاورزی افغانستان امروز سه‌شنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: الحاج محمد اکبر مشهور به بابای زعفران افغانستان و دهقانان پیشگام در تولید و تکثیر زعفران روز گذشته بر اثر بیماری در ولایت هرات درگذشته است.

این وزارت‌خانه افزود:"بابای زعفران افغانستان 25 سال در زمینه‌ ترویج کشت زعفران در کشور کار و تلاش کرده و یکی از بنیان‌گذاران کشت زعفران در افغانستان بوده است". در همین راستا، انوارالحق احدی، نامزد وزیر و سرپرست وزارت کشاورزی این کشور نیز با انتشار پیامی ضمن تسلیت به خانواده و بستگان محمد اکبر، تاکید کرد:"در پی زحمت‌های وی و دیگر دهقانان افتخارآفرین زعفران‌کار در کشور بود که برنامه‌های توسعه‌ای وزارت کشاورزی به ثمر رسید و افغانستان جایگاه بهترین زعفران از نظر کیفیت را به دست آورد و نیز توانست به دومین تولیدکننده‌ زعفران در جهان تبدیل شود".

همچنین دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری افغانستان نیز طی پیامی تاکید کرد که"بابای زعفران افغانستان توانسته است زعفران کشور را در سطح ملی و بین‌المللی برجسته و مشهور کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

'بابای زعفران' افغانستان درگذشت - BBC News فارسیحاجی محمد اکبر، معروف به 'بابای زعفران' افغانستان در گذشت. ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که او ۲۵ سال از عمر خود را در عرصه ترویج و کشت زعفران سپری کرده و توانست زعفران افغانستان را در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کند.

'بابای زعفران' افغانستان درگذشت - BBC News فارسیحاجی محمد اکبر، معروف به 'بابای زعفران' افغانستان در گذشت. ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که او ۲۵ سال از عمر خود را در عرصه ترویج و کشت زعفران سپری کرده و توانست زعفران افغانستان را در سطح ملی و بین‌المللی معرفی کند.

گفت‌وگوی نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره‌ کننده دولت افغانستان در مورد نشست صلح افغانستان - BBC News فارسیهیات‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و طالبان قرار است مذاکرات مستقیم را تا فردا آغاز کنند.

آمریکا از نقش پاکستان در روند گفتگوهای صلح افغانستان تقدیر کرددر بیانیه ارتش پاکستان آمده است که هیأت آمریکایی در گفتگوهای خود با مقام‌های نظامی پاکستان گفته‌‌اند که بدون «حمایت‌های صمیمانه و بی قید و شرط» اسلام آباد، مذاکرات برای صلح در افغانستان آغاز نمی‌شد.

نشست هیئت‌های صلح دولت افغانستان و طالبان امروز برگزار می‌شودهیئت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان اعلام کردند که نخستین نشست رسمی طرف‌ها امروز در دوحه برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

انفجار بمب در افغانستان؛ مرگ یک نیروی اطلاعاتیسخنگوی والی ننگرهار افغانستان از مرگ یک نیروی اطلاعاتی در پی انفجار بمب کنار جاده‌ای در جلال‌آباد خبر داد. - خبرگزاری آناتولی