این اپ به شما کمک می‌کند از سلامت گربه خود با خبر باشید

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

مراقبت‌کنندگان از گربه‌ها که عاشق عکس گرفتن از آنها هستند، حالا بهانه جدیدی برای دست گرفتن گوشی و عکس گرفتن از گربه‌های خود دارند؛ بهانه‌ای که البته به گربه‌ها هم کمک می‌کند!

ایران اخبار, ایران سرفصلها

یک شرکت فناوری در حوزه سلامت حیوانات در آلبرتای کانادا، اپلیکیشنی را طراحی کرده که با استفاده از دوربین گوشی هوشمند شما، به شما می‌گوید آیا گربه شما احساس درد می‌کند یا نه.

این اپلیکیشن با نام تبلی (Tably) برای تشخیص ناخوشی گربه، وضعیت گوش‌ها و سر، زاویه چشم‌ها، وضعیت پوزه و حرکت سبیل‌هایش را در نظر می‌گیرد، طراحان آن مدعی هستند که به مراقبت‌کننده گربه کمک می‌کند بداند گربه‌اش در حال درد کشیدن است یا نه. آنها می‌گویند که برای انجام این کار، با تکیه از قابیلیت‌های یادگیری ماشینی، از مجموعه‌ای از عکس‌ها استفاده شده است.

یک دام‌پزشک کلینیک گربه‌ها در کلگری آتلانتا که طراحان اپلیکیشن از مطالعات این کلینیک برای کار خود استفاده کرده‌اند نیز گفته است که این اپلیکیشن می‌تواند به دام‌پزشکان جوان هم کمک کند.لیز روئل به رویترز گفته‌اند که من عاشق کار کردن با گربه‌ها هستم و با گربه‌ها بزرگ شده‌ام، اما برای همکاران دیگری که ممکن است تجربه من را نداشته باشند، ممکن است تشخیص درد کشیدن گربه سخت باشد.

یک متخصص دیگر سلامت حیوانات خانگی هم به رویترز گفته است که گرچه این اپلیکیشن با الگوهایی از چهره گربه‌ها به کار می‌گیرد، می‌تواند کمکی در زمینه تشخیص درد باشد، اما طبیعتاً مراقبت‌کنندگان از گربه‌ها باید به بقیه قسمت‌های بدن گربه خود، از جمله دم او نگاه کنند تا از وضعیت سلامت او مطمئن شوند. او می‌گوید گربه‌هایی نگران یا ترسیده‌اند، دم را کاملاً محکم و منقبض نگه می‌دارند، و جز این باید در رفتارهای آنها از جمله اینکه آیا مثل همیشه می‌خورند، می‌نوشند یا می‌خوابند هم دقت کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واقعیت این است که حیوانات باید در محل طبیعی خود زندگی کنند؛ چون هم با طبیعت خودشان سازگار است و هم خطر سلامت و امنیت برای انسان‌ها نخواهند داشت. حیوانات بامزه و دوست‌داشتنی هستند؛ ولی این دلیل نمی‌شود که اصول طبیعت و ویژگی‌های حیوانات را در نظر نگیریم.😏

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولین دیدار هیئتی از هند با طالبان پس از خروج ناگهانی آمریکا از افغانستانبرای اولین بار پس از خروج ناگهانی آمریکا، طالبان از سفر هیئتی از هند به افغانستان و دیدار و گفت‌وگوی آن با مقام‌های این گروه در کابل خبر داد.براساس اعلامیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

۵۰درصد از حوادثِ کار سهم ده درصد از کارگران/ بیش از نیمی از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه نیستندیک فعال کارگری گفت: وقتی تعداد کارگران ساختمانی را به نسبت کل کارگران کشور در نظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که در بالاترین آمار، کارگران ساختمانی نهایتا ۱۰ درصد از جمعیت کارگری کشور را شامل می‌شوند. با این حال۵۰ درصد از کل حوادث کار کشور به این قشر زحمتکش و ضعیف جامعه تعلق دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کویت از توقیف «قایق رزمی» ایرانی به اتهام «دزدی از ماهی‌گیران» خبر دادمقامات کویت پنجشنبه ۱۲ خرداد از توقیف یک «قایق رزمی» ایرانی و بازداشت سه خدمه شهروند ایران خبر داد. به گزارش روزنامه کویتی «القبس»، گارد ساحلی این کشور یک «قایق رزمی» ایرانی... عاقبت ما اينه خيلي دردناكه كه ببينم كشور ما دست رژيم كثيف مثل جمهوري اسلامي كه خط دزدان دريايي گرفته بامشت اهني رژيم بايد نابود كرد. ايران متروپل گوشهای کویت میجنبه باید برید تروریست‌های سپاه به ماهیگیری دزدی روی آوردند؟!!!🤔🧐🤨😐
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیونسیدجواد هاشمی: آقای فروغی هیچگاه به درد مدیریت در صداوسیما نمی‌خورد و الان هم نمی‌دانم چطور هنوز هست اغلب مدیران عوض شدند و ایشان عوض نشد! بجز فوتبال، جوانان چه برنامه‌ای را از شبکه سه دنبال می‌کنند؟ اصلا خود مدیر شبکه متوجه این شرایط است؟ واقعا متعجبم! فامیل خامنه ای است دربیت ازش حمایت میکنند به همین سادگی گوشکوب اصلاً قرار نیست چیزی برای مردم خوب باشه . همینقدر که ارگانهای ذیربط رهبری ؛ پُر از فروغیها باشه مملکتِ اسلامی کاملاً پابرجاست !!!!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قانونگذار بریتانیایی: برای حمایت از مردم ایران سپاه از فهرست تروریستی حدف نشوددیوید آلتون، نماینده مجلس اعیان بریتانیا می‌گوید در شرایطی که مردم ایران به خیابان‌ها آمده‌اند و برای براندازی رژیم جمهوری اسلامی از جان مایه می‌گذارند،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سینه‌بندی که ورزش زنان را متحول کرد؛ همه چیز از یک 'بیضه‌بند' شروع شد - BBC News فارسیدر تابستان ۱۹۷۷، لیزا لیندال، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه ورمونت بود. اوعادت داشت هر هفته پنجاه کیلومتر بدود. هر اندازه که دویدن برایش ساده بود، اما به دلیل تعرق زیاد در هنگام دویدن، سینه‌بندی که استفاده می‌کرد، نامناسب بود. باز هم کار را خایه کرده چه خبر مهمی!!! کیوین شوماخر معاون ریس اجراییه و ناجیه نسیم ریس اجراییه موسسه زنان برای زنان افغان درآمریکا، انسان های خاین و دوزد است. سند موجود است! VOAIran iran_true IranProtestsCom IProtests IranNW iran1400project IranDefense WAWHumanrights WomenAbandoned dw_persian
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »