این مرد اتریشی در بازار بورس تهران به دنبال چیست؟ | DW | 05.09.2020

15/06/1399 03:11:00 ب.ظ

سرمایه‌گذاری و حضور در بازارهای بورس جهان پدیده عجیبی نیست. اما وضعیت بازار بورس تهران با همه جهان تفاوت می‌کند. یک مرد اتریشی نخستین شرکت خارجی در بازار بورس تهران را نمایندگی می‌کند. او از تجربه عجیب خود می‌گوید.

سرمایه‌گذاری و حضور در بازارهای بورس جهان پدیده عجیبی نیست. اما وضعیت بازار بورس تهران با همه جهان تفاوت می‌کند. یک مرد اتریشی نخستین شرکت خارجی در بازار بورس تهران را نمایندگی می‌کند. او از تجربه عجیب خود می‌گوید. روزنامه آلمانی"فرانکفورتر آلگماینه" گزارشی درباره این اقدام عجیب منتشر کرده و نام این گزارش را گذاشته است: «عرضه کباب به بازار بورس تهران!» نام این مرد اتریشی یوزف دون‌هایزر است. صاحب یکی از بزرگترین واحدهای عرضه مواد خوراکی و غذا در اتریش است.

در واقع، او تامین غذا در همه قطارهای اتریش را برعهده دارد. به‌رغم این حرفه پردرآمد، به فکر سرمایه‌گذاری در بازار بورس تهران افتاده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید دون‌هایزر می‌گوید، حدود یک سال مسئولان ایران من را به دنبال نخود سیاه فرستادند. او از بورکراسی دیوانه‌‌کننده ایران سخن می‌گوید. به‌رغم موانع بسیار، دون‌هایزر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به عنوان نخستین شرکت خارجی پا به بازار بورس تهران می‌گذارد.

نویسنده مقاله"فرانکفورتر آلگماینه" می‌نویسد که حکایت ورود یوزف دون‌هایزر به بازار بورس تهران، قصه‌ای از"هزار و یک شب" نیست. او از اواسط ماه اوت در شراکت پنجاه پنجاه با یکی از کارفرمایان ایرانی به نام محمد خلفی، که در بخش راه‌آهن فعالیت می‌کند، شرکت خود را راه‌اندازی کرده است. headtopics.com

این اتریشی در بازار بورس چه می‌کند؟

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سلطانی‌فر: استقلال و پرسپولیس وارد بازار بورس خواهند شدوزیر ورزش و جوانان بعد از جشن قهرمانی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: بعد از 42 سال دولتی بودن، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وارد بازار سرمایه و بورس خواهند شد.

وضعیت بورس، سهام عدالت، قرارداد ویلموتس، تغییر در سهمیه‌بندی بنزین و ...رییس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان این که وضعیت فعلی بورس، هم یک فرصت طلایی و هم یک تهدید اقتصادی اجتماعی برای کشور است، گفت: برآورد ما این است، در چند هفته اخیر روزانه حدود هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه آمده است.

فروشنده ها در بازار مسکن زیاد شدندفروشنده ها در بازار مسکن زیاد شدند مرداد ماه امسال با وجود کاهش ۳۵ درصدی معاملات مسکن در شهر تهران، تعداد واحدهای عرضه شده به بازار ۱.۵ برابر شده است.

اختلال در خواب پرندگان و درختان تهران

افزایش ۲۷.۴ درصدی نرخ اجاره‌ در تهران

راه‌اندازی ۲۰ خط سرویس مدرسه مختص دانش آموزان در سطح تهران/ خریداری تجهیزات جدید ضدعفونیمدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی ۲۰ خط سرویس مدرسه مختص دانش آموزان در سطح شهر تهران خبر داد.