اینکه می‌گویند با پیوستن «FAFT» نمی‌توانیم تحریم‌ها دور بزنیم بهانه است/ نباید به بدنه اقتصاد لباس سیاست بپوشانیم/ در حال حاضر چندین مفاد FAFT را اجرا می‌کنیم

20/12/2019 08:44:00 ق.ظ

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:‌ این که عده‌ای عنوان می‌کنند با پیوستن به «FAFT» نمی‌توانیم تحریم‌ها دور بزنیم بهانه است همین امروز هم این کار را به سختی انجام می‌دهیم.

ایلنا, مجمع تشخیص مصلحت نظام

آقاپور در گفت‌گو با ایلنا : اینکه می‌گویند با پیوستن «FAFT» نمی‌توانیم تحریم‌ها دور بزنیم بهانه است/ نباید به بدنه اقتصاد لباس سیاست بپوشانیم/ در حال حاضر چندین مفاد FAFT را اجرا می‌کنیم

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:‌ این که عده‌ای عنوان می‌کنند با پیوستن به «FAFT» نمی‌توانیم تحریم‌ها دور بزنیم بهانه است همین امروز هم این کار را به سختی انجام می‌دهیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ایران درحال حاضر باتوجه به قوانینی که دارد در حال اجرایی چندین و چند مفاد این سازمان است، عنوان کرد: امروز در کشورمان عملاً این شاخص‌ها را  اجرایی می‌کنیم که به عنوان مثال می‌توان به شفاف‌سازی بین بانک‌ها اشاره کرد. 

به گفته وی ایران در حال حاضر ۳۲ مورد از شاخص‌های «FAFT» را رعایت می‌کند. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک حداقل‌هایی برای پیوستن به «FAFT» وجود دارد و هستند کشورهایی که  با حداقل‌های ۱۲ یا ۱۳ شاخص به آن پیوستند. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

حمله بلر به کوربین: حزب کارگر با سوسیالیسم شبه انقلابی وداع کندنخست وزیر پیشین بریتانیا که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ قدرت را در این کشور در دست داشت نتایج حزب کارگر تحت رهبری جرمی کوربین را «شرم آور» توصیف کرد. بله باید برگرده به سوسیالیزم عملگرا و سوسیال دمکراات میانه این جنایتکار_جنگی هنوز تریبون دارد؟! ببین این حتی از شبه سوسیالیسم هم می‌ترسه چه برسه به انقلابیش... نمود عینی نئولیبرالیسم ...کوربین که سوسیال دموکراته

ایجاد اشتغال با حمایت از کسب‌و‌کار‌های موجود/ چرا واحدهای اقتصادی تن به اصلاح نمی‌دهند؟با اصلاح ساختار اقتصادی بنگاه‌های تولیدی می‌توان شغل‌های جدید ایجاد کرد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد افزایش مشکلاتی مانند کاهش سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، کارفرمایان را از صرافت توسعه کار خود می‌اندازد.

آسوشیتدپرس: ماندن بهروز بوچانی در نیوزیلند شاید به تنش با استرالیا بیانجامداین وضعیت همچنین سوال‌هایی را درباره چگونگی ورود بوچانی به نیوزیلند بدون اطلاع جاسیندا آردن، نخست‌وزیر این کشور ایجاد کرده است.

ارتش ملی لیبی با پیشروی به سوی مرکز طرابلس وارد یکی از بزرگترین مناطق پایتخت شدمنابع «العربیه» پنج‌شنبه 19 دسامبر 2019 از پیشروی‌های ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر به

حملات رژیم اسد به ادلب 2 کشته به جا گذاشت

چهار درویش گنابادی زندانی با ادامه اعتصاب غذا، در بیمارستان بستری شدند🔺چهار درویش گنابادی زندانی با ادامه اعتصاب غذا، در بیمارستان بستری شدند ⚡️در پی ادامه اعتصاب غذای جمعی از دراویش_گنابادی زندانی، گزارش‌ها حاکی است که چهار نفر از این دراویش به بیمارستان منتقل شدند.

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره پیوستن ایران به «FAFT» و تعیین تکلیف آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «FAFT» یک پروتکل جهانی برای شفاف‌سازی تجارت بین‌الملل است که دارای چندین اصول و شاخص‌های متفاوت است.وی هشدار داد که این حزب در صورت عدم تغییر مسیر خود ممکن است دیگر هرگز نتواند قدرت را به دست گیرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، رویکرد‌هایی که به مقوله کارآفرینی وجود داشته این ذهنیت را شکل داده که هر وقت از ایجاد شغل حرف می‌زنیم یعنی اینکه قرار است کارخانه یا کارگاه جدیدی احداث شود.«صدای ایرانی مانوس» برنده جایزه عفو بین الملل شد دفتر نخست وزیر نیوزیلند: ماندن بوچانی مشکلی را برای روابط ولینگتون و کانبرا ایجاد نمی‌کند از سوی دیگر بیانیه دفتر خانم آردن تائیدیه دیگری مبنی بر ماندن بوچانی در نیوزیلند است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ایران درحال حاضر باتوجه به قوانینی که دارد در حال اجرایی چندین و چند مفاد این سازمان است، عنوان کرد: امروز در کشورمان عملاً این شاخص‌ها را  اجرایی می‌کنیم که به عنوان مثال می‌توان به شفاف‌سازی بین بانک‌ها اشاره کرد.  به گفته وی ایران در حال حاضر ۳۲ مورد از شاخص‌های «FAFT» را رعایت می‌کند. این سخنان در حالی مطرح می شود که جرمی کوربین در سال های گذشته همواره از تونی بلر به دلیل همراهی با جورج بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا در جنگ عراق انتقاد کرده است.  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک حداقل‌هایی برای پیوستن به «FAFT» وجود دارد و هستند کشورهایی که  با حداقل‌های ۱۲ یا ۱۳ شاخص به آن پیوستند. می‌توان با افزایش ظرفیت تولید و توسعه یک کارخانه یا کارگاه موجود ایجاد شغل کرد.  وی ادامه داد: «FAFT» یک برگه و یا ضمانت نامه برای تجارت و روابط بین الملل است که تضمین می‌دهد افراد و کشورها با شخص و یا کشوری بتوانند معامله و روابط بین بانکی داشته باشند. این حزب به این ترتیب تنها ۲۰۳ کرسی در مجلس عوام آینده خواهد داشت. آقاپور افزود: همانگونه که برگ هویت ما شناسنامه و کارت ملی است، هنگامی هم که «FAFT» از سوی یک کشور پذیرفته می‌شود، یعنی این‌که برگه تضمینی برای تجارت صادر می‌شود. با این حال، وی ماه گذشته به این خبرگزاری گفته بود که هیچ علاقه‌ای به بازگشت به پاپوآ گینه‌نو ندارد.

در کل تقریبا تمامی کشورها پیوستن به «FAFT» را پذیرفته‌اند و تنها ۲ الی ۳ کشور  هستند که عضو نشدند. به نظر می رسد سخنان روز چهارشنبه تونی بلر نشان دهنده رقابت شدید در حزب کارگر بر سر رهبری آینده این حزب باشد. برای مثال می‌توان با برخی تغییرات مدیریتی بهره‌وری را افزایش داد و از طرف دیگر با تعمیر یا تجهیز ماشین آلات و همجنین ایجاد خطوط تولید جدید ایجاد شغل کرد.  این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تاکنون «FAFT» چندین بار به ما فرصت داده است که به آن بپیوندیم اما ما هنوز تعیین تکلیف نکردیم. وی ادامه داد: در حال حاضر حتی کشورهای همسایه ما مانند عراق، عربستان ،لبنان، سوریه جز لیست «FAFT» هستند و این آخرین فرصتی است که به ما داده شده و اگر در لیست سیاه قرار بگیریم قطعا شرایط و مراودات بانکی برای ما بسیار مشکل خواهد شد. هم‌رسانی این مطلب:. آقاپور تاکید کرد: نپیوستن ما به «FAFT» یعنی این‌که ما یک گزارشی را مخابره می‌کنیم مبنی بر اینکه با شفاف‌سازی در زمینه تجاری مخالفیم. علاوه بر اینکه این اصلاح ساختار نیازمند صرف هزینه است، سود روزانه کارگاه را هم متوقف می‌کند. این امر برای ما دارای پیامدهایی است. بهروز بوچانی، روزنامه‌نگار کرد ایرانی، ۳۶ ساله است که از شش سال پیش از ایران گریخت و به سمت جزیره کریسمس استرالیا با قایق روانه شد اما این فرار برای او آزادی به همراه نیاورد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر صادرات غیر نفتی و تجارت از اهمیت برخودار است و همین روابط تجاری که داریم به حداقل‌ها می‌رسد. این نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرتبا اعلام می‌کنیم ما پایبند برجام هستیم، گفت: اگر عضو «FAFT» نشویم  باعث می‌شود بهانه‌ای به دست دشمنان بدهیم و آنها می‌گویند چه طور شما بیان می‌کنید که دوست ما و خواهان روابط با هستید اما این پروتکل جهانی را نمی‌پذیرید. اینکه برای مثال قرار باشد سه ماه تولید متوقف شود و کارفرما در حین دادن هزینه‌های مربوط به اصلاح ساختار، دستمزد کارگرانی را که کار نمی‌کنند هم بدهد، خود مانعی بر سر اصلاح ساختار است. وی تاکید کرد: معتقدم در شرایط فعلی پیوستن به «FAFT» جزء الزاماتی است که باید بپذیریم. نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا نگاه به پیوستن به «FAFT» بیشتر از این‌که فنی باشد رنگ و بوی سیاسی گرفته است و مخالفان به جای بیان کردن ایرادات فنی یک نوع لجبازی سیاسی می‌کنند، گفت: به بدنه اقتصاد نباید لباس سیاست بپوشانیم زیرا سیاست در نمودار لحظه به لحظه حرکت سینوسی با شتاب دارد و اقتصاد نمی‌تواند با آن منطبق شود.  وی ادامه داد: اگر ما بر تن اقتصاد لباسی کنیم که اندازه‌اش نیست مطمئن باشید که این بدن طاقت این همه تحولات را نخواهد داشت و به نقطه مرگ می‌رسد. او با تاکید بر اینکه مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار فقط نقدینگی نیست، بلکه پاره‌ای از مشکلات درون کارگاهی است، گفت: بالا بودن هزینه‌های تولید، انباشت محصولات تولیدی ، نیاز به اصلاح ساختار، اختلاف بین سهامداران و سوءمدیریت بخشی از مشکلات درون کارگاهی هستند. کتاب او با عنوان «رفیقی نیست جز کوهستان»، توانست در سال جاری جایزه ادبی ویکتوریا در استرالیا را به‌دست آورد.

آقاپور ادامه داد: در مناسبات اقتصادی سیاست می‌تواند نقشی داشته باشد اما نمی‌تواند کل اقتصاد را در بر بگیرد. وی افزود: معتقدم تصمیم گیران در مجمع تشخیص مصلحت نظام در شرایط فعلی تصمیمی خواهند گرفت که به نفع مردم و کشور خواهد بود. این نماینده مجلس شورای اسلامی درخصوص این‌که برخی از مخالفان «FAFT» عنوان می‌کنند پیوستن به این سازمان راه دور زدن تحریم‌ها را بر ما خواهد بست، گفت: بیان کردن چنین مطالبی بهانه است در حال حاضر هم ما این کار به سختی انجام می‌دهیم در صورتی که پیوستن به «FAFT» کمک می‌کند شرایط برای ما بهتر شود. مشکل ما در حال حاضر همان شرایط با ثبات است. لینک کوتاه .