اینفوگرافی| اوکراین، قلب تپنده انتقال گاز به اروپا

09/12/1400 10:14:00 ق.ظ

📊 اینفوگرافی| اوکراین، قلب تپنده انتقال گاز به اروپا 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline

منافع ژئوپلیتیک اوکراین برای روسیه، تنها به گسترش ناتو ارتباط ندارد. اوکراین یکی از کشورهای مهم برای انتقال انرژی گاز روسیه به اروپاست که می‌تواند اهرم فشار پوتین بر اروپا باشد.

دیدگاه خود را اینجا بنویسید:.کوروش احمدی در گفت و گو با ایسنا در مورد علت اصلی حمله روسیه به اوکراین گفت: مطالب مختلفی از سوی کرملین برای توجیه جنگ تمام عیار علیه اوکراین مطرح شده است. روسیه رسما در سند ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ از ناتو خواسته بود که تضمین دهد که هرگز اوکراین را به عضویت نپذیرد، گسترش ناتو و پذیرش کشورهایی مانند فنلاند و سوئد را متوقف کند و نیروهای ناتو از اروپای شرقی و سلاح‌های هسته‌ای آمریکا از اروپا خارج شوند. پاسخ ناتو این بود که مسکو را دارای حق وتو در مورد گسترش ناتو نمی‌داند، اما آماده مذاکره با مسکو در مورد اصلاح نهادهای امنیتی اروپایی و معاهدات خلع سلاح است. اگر چه گسترش ناتو به سوی شرق اقدامی نادرست و مغایر با امنیت بین المللی است، اما واقعیت این است که پذیرش اوکراین در ناتو موضوع امروز و فردا نیست و روشن است که هیچوقت امکان آن طی یک الی دو دهه آینده اصلا وجود نداشته است..به گزارش ایسنا به نقل از شبکه C-Span آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین این کشور که در گردهمایی محافظه کاران آمریکا سخنرانی می‌کرد، با «فاجعه‌بار» تلقی‌کردن توافق هسته‌ای[برجام] و انتقاد از سیاست جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران، گفت: حالا بایدن دست به دامن اوپک شده و در برابر ایران به التماس افتاده تا به توافق فاجعه بار هسته‌ای بازگردد..28.02.2022.

ارسال دیدگاه..این کارشناس ارشد مسائل بین الملل افزود :با این سخنانی که پوتین بر زبان رانده، باید دید هدف نهایی روسیه در عمل چه خواهد بود. اگر بنای کرملین بر"نازی زدایی" یعنی دور کردن ملی گراهای اوکراینی از قدرت باشد، نیاز خواهد داشت که یک دولت دست نشانده در کی‌یف مستقر کند و طبعا حفظ این دولت مستلزم حضور نظامی طولانی مدت روسیه در اوکراین خواهد بود."غیرنظامی کردن" نیز آنطور که سخنگوی کرملین روز جمعه گفت، نفی استقلال اوکراین را ایجاب می کند و به این دلیل نیز حضور نظامی دراز مدت روسیه در اوکراین ضروری خواهد بود. واقعیت این است که از سخنان روسها نمی توان پی به نیات آنها برد. کما اینکه تا قبل از حمله موکدا هر گونه قصد حمله را قویا رد می کردند. در نتیجه راهی جز صبر و انتظار وجود ندارد..

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آیا 'پوتین' با حمله به اوکراین به دنبال احیای شوروی سابق است؟یک کارشناس ارشد مسائل بین الملل،با بیان این که غرب امیدوار است که با طیفی از تحریم های اقتصادی، دیپلماتیک و بسیج افکار عمومی هزینه حمله به اوکراین را برای کرملین بالا ببرد، تصریح کرد: دورنمای تبدیل شدن اوکراین به باتلاقی برای سربازان روسی به اضافه اثر تحریم‌ها ممکن است روسیه را تشویق به یک راه حل مرضی‌الطرفین کند.

ترامپ: بایدن برای بازگشت به برجام به ایران التماس می‌کندرئیس جمهور پیشین آمریکا باری دیگر در یک سخنرانی از تصمیم دولت جو بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای انتقاد کرد. 🤣🤣🤣 😂🤣🤣🤣🤣

کمیسیون اتحادیه اروپا: اوکراین و مولداوی در مدت کوتاه به شبکه توزیع برق اروپا متصل می شونداوکراین و مولداوی توسط کمیسیون اتحادیه اروپا در مدت کوتاه به شبکه توزیع برق اروپا متصل خواهند شد.

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

بازگشت باقری به وین؛ برای توافق یا پافشاری بر 'خطوط قرمز'؟ | DW | 28.02.2022سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت، علی باقری به وین بازگشته است تا اعلام کند جمهوری اسلامی از 'خطوط قرمز' خود عبور نمی‌کند و بهتر است طرف‌‌های غربی مذاکرات را 'کش' ندهند. اروپا و آمریکا نیز هشدار مشابهی به ایران داده‌اند.

"قالیباف" به امیکرون مبتلا شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim«قالیباف» به اُمیکرون مبتلا شد تست کرونای رئیس مجلس مثبت شده است و در حال حاضر در قرنطینه به سر می‌برد در زمانهای حساس جناب سردار مشکل دار میشن حقیقتا خوشحالمون کردین به درک