اینفوگرافیک| فرزندان و نوادگان حضرت ام‌البنین(س) که در کربلا حضور داشتند و سرنوشت آن‌ها- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnim

29/08/2020 11:11:00 ق.ظ

اینفوگرافیک| فرزندان و نوادگان حضرت ام‌البنین (سلام الله عليها) که در کربلا حضور داشتند #تاسوعا

تاسوعا, ماه محرم

اینفوگرافیک| فرزندان و نوادگان حضرت ام‌البنین (سلام الله عليها) که در کربلا حضور داشتند تاسوعا

تمام فرزندان حضرت ام‌البنین سلام‌الله‌علیها در روز عاشورا، تا پای جان از امام حسین علیه‌السلام و دین خدا دفاع کردند.

، در محرم سال 61 هجری تمامی مردان باغیرتی که همراه با امام حسین علیه السلام به صحرای کربلا آمده بودند، از آن حضرت اجازه می‌گرفتند تا به میدان مبارزه بروند و تا لحظه شهادت در راه خدا مبارزه می‌کردند. غیرت و دین‌داری به آن‌ها اجازه نمی‌داد تا جان در بدن خود دارند، حتی یک نفر از بنی‌هاشم وارد میدان جنگ شود. تا اینکه جز اهل‌بیت خاص امام حسین علیه السلام، کسی برای دفاع از حرمت امام علیه السلام و دین خدا باقی نماند. در این زمان بود که فرزندان و نوادگان امام علی علیه السلام که برای یاری امام زمان خود به کربلا آمده بودند، وارد میدان مبارزه شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

روضه‌خوانی رهبر انقلاب برای حضرت علی‌اکبر(ع)- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimفیلمی از روضه‌خوانی رهبر معظّم انقلاب سال گذشته دربارۀ حضرت علی‌اکبر(ع) را تماشا می‌کنید. 🎥روضه‌خوانی رهبرانقلاب برای حضرت علی‌_اکبر(ع)-بخش دوم

سوریه|برگزاری مراسم پرشور‌ عزاداری حسینی در حرم مطهر حضرت زینب (س)+تصاویر- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین (ع)، در صحن حرم مطهر حضرت زینب (س) برگزار شد.

مراسم عزاداری دهه اول محرم در حرم حضرت معصومه(س) به روایت تصاویر- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان ها_ مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور عاشقان و شیفتگان امام حسین(ع) در حرم مطهر کریمه اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود.

روضه‌خوانی رهبر انقلاب برای حضرت علی‌اکبر(ع)- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimفیلمی از روضه‌خوانی رهبر معظّم انقلاب سال گذشته دربارۀ حضرت علی‌اکبر(ع) را تماشا می‌کنید. 🎥روضه‌خوانی رهبرانقلاب برای حضرت علی‌_اکبر(ع)-بخش دوم

پرش با تانک در نمایشگاه نظامی روسیهدر این نمایشگاه که روز دوشنبه گشایش یافت و وزرای دفاع و فرماندهان ارتش کشورهای شرکت‌کننده نیز در آن حضور داشتند، فضای بیرونی برای تیراندازی و عملیات صحرایی اختصاص یافته بود.

افزایش اضطراب معلمان در استفاده از فناوری و حضور در فضای مجازیافزایش اضطراب معلمان در استفاده از فناوری و حضور در فضای مجازی به گفته رئیس مرکز هماهنگی و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اضطراب معلمان و خانواده‌ها در استفاده از فناوری‌های جدید و حضور در فضای مجازی افزایش یافته است.

خبرگزاری تسنیم ، در محرم سال 61 هجری تمامی مردان باغیرتی که همراه با امام حسین علیه السلام به صحرای کربلا آمده بودند، از آن حضرت اجازه می‌گرفتند تا به میدان مبارزه بروند و تا لحظه شهادت در راه خدا مبارزه می‌کردند.به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، امروز جمعه هشتم ماه محرم است؛ طبق سنتی قدیمی در این روز عزاداران حسینی به وجود مقدس علی‌اکبر علیه‌السلام متوسل می‌شوند.خبرگزاری تسنیم ، مراسم عزاداری حسینی پس از تعطیلی‌چند ماهه حرم عقیله بنی هاشم به‌خاطر شیوع بیماری کرونا، غروب روز پنجشنبه‌ و همزمان با شب هشتم ماه محرم با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه برگزار شد.از قم ، مراسم عزاداری  حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور عاشقان و شیفتگان امام حسین(ع) در حرم مطهر کریمه اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود.

غیرت و دین‌داری به آن‌ها اجازه نمی‌داد تا جان در بدن خود دارند، حتی یک نفر از بنی‌هاشم وارد میدان جنگ شود. تا اینکه جز اهل‌بیت خاص امام حسین علیه السلام، کسی برای دفاع از حرمت امام علیه السلام و دین خدا باقی نماند.. در این زمان بود که فرزندان و نوادگان امام علی علیه السلام که برای یاری امام زمان خود به کربلا آمده بودند، وارد میدان مبارزه شدند. در قالب اینفوگرافیک، گزارشی از خاندان حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام و حضرت ام‌البنین علیه السلام که در روز عاشورا به شهادت رسیده یا به اسارت گرفته شدند، ارائه کرده است. طراح اینفوگرافیک: مریم مرتضوی .