اینستکس؛ تلاش بیهوده اروپا برای سیاست مستقل از آمریکا در برابر ایران | DW | 12.02.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نیورک تایمز تفسیری از آنا ساوربری، خبرنگار آلمانی در مورد اینستکس منتشر کرده است. او اینستکس را نمونه‌ای از تلاش بیهوده اروپا برای استقلال راهبردی خود از آمریکا خوانده است.

نیورک تایمز تفسیری از آنا ساوربری، خبرنگار آلمانی در مورد اینستکس منتشر کرده است. او اینستکس را نمونه‌ای از تلاش بیهوده اروپا برای استقلال راهبردی خود از آمریکا خوانده است.

آنا ساوربری در تفسیر خود برای نیویورک تایمز نوشته است: اروپا پس از این همه مدت سازوکاری راه‌انداخته تا مخفیانه كمك‌های بشردوستانه به ارزش كمتر از یك میلیون یورو به ایران ارسال کند. خروج دونالد ترامپ از این توافق یک چرخش اساسی در سیاست خارجی آمریکا بود. آمریکا بر خلاف متحدان اروپایی خود به سیاست فشار حداکثری بر علیه ایران روی آورد و همزمان روشن شد که از نظر آمریکا، اروپا در جای اشتباه ایستاده است.

اروپا با راه‌اندازی ساز و کار مالی ویژه خود می‌خواهد از پرداخت مستقیم پول در مبادلات شرکت‌های اروپایی و ایرانی جلوگیری کنند. ارزش این مبادلات در اینستکس ثبت می‌شود و اتحادیه اروپا طرف صادرکننده و واردکننده می‌شود. اما یافتن پرسنل مناسب برای دفتر اینستکس کار ساد‌ه‌ای بود. کارمندان باید از میان افراد متخصص و آشنا به دیپلماسی و فعالیت‌های بانکی انتخاب می‌شدند که مایل به پذیرش ریسک شخصی هستند. آمریکا تهدید کرده بود که اینستکس و هر کسی که با آن ارتباط دارد از دسترسی به سیستم مالی آمریکا منع می‌کند که معنای آن حتی می‌تواند مسدود شدن حساب‌های بانکی شخصی باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اروپائی ها -علی الخصوص سه کشور آلمان انگلیس و فرانسه که قرار داد برجام با ایران را امضاء کرده بودند-بخوبی نشان دادند که کشورهایی بی اراده،و منفعل در برابر امریکای بد عهدند،و در حقیقت،امریکا 'آقا اجازه'آنهاست!

بله متاسفانه عملا مستعمره امریکا شدین. خودتون خبر ندارین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پومپئو ایران را به تلاش برای پیش‌برد برنامه موشکی از طریق پرتاب ماهواره متهم کردمایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، در واکنش به پرتاب ناموفق ماهواره ظفر از سوی ایران، این اقدام را تلاش تحت پوشش تهران برای پیش‌برد برنامه موشک‌های بالستیک خود خوانده و وعده داده که فشارها بر این کشور را افزایش دهد. زر نزن تروخدا ایران دوس داره موشک میسازه اصن قاره پیما میسازه با توانایی حمل کلاهک هسته ای ،به تو چه ربطی داره،تو برو ببین آمار جدید از ضربه مغزی های ملایم نیومده !!!!؟؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آکار بر لزوم تلاش جدی ناتو برای توقف حملات رژیم اسد در ادلب تاکید کردآکار بر لزوم تلاش جدی ناتو برای توقف حملات رژیم اسد در ادلب تاکید کرد یکی به اینا بگه ادلب خاک سوریه است 😅
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستگیری ۵ آمریکایی به اتهام تلاش برای تجارت نفت تحریم‌شده ایراندادستان فیلادلفیا این افراد را متهم کرده است که آنها قصد داشته‌اند هر ماه دو محموله نفتی را از ایران خریداری و به پالایشگاهی در چین بفروشند و هر ماه ۲۸ میلیون دلار سود کسب کنند. ⚠️ برای دیدن بقیه ویدیو 👇 شما يوروييها چرا فيلم راهپيمايي كم جمعيت تهرانو نذاشتيد? خر خودتونيد حرومزاده هاي مزدور. دوران شمام به سر اومده 😏 . اروپاييا به زودي مجبور ميشن پول ايرانيا رو پس بدن تا يوروي آخرش.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: با آمریکا برای مقابله با ایران توافق کردیموزیر جنگ رژیم صهیونیستی: با آمریکا برای مقابله با ایران توافق کردیم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم با آمریکا برای مقابله مشترک با اقدامات ایران به توافق رسیده و دراین راستا آمریکا در عراق فعالیت خواهد کرد و اسرائیل نیز در سوریه فعال خواهد بود در سوریه وعراق جایی ندارید در دیوار سه متری مخفی خواهید شد وما به زودی سراغ تک تک تان خواهیم رسید اینا یکبار توافق کردند هرچی امریکا برینه همونو می‌خورن. توافق جدیدی لازم نیست که. بجای اینکار شنا یاد بگیرند بهتره. 😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع اسرائیل: با آمریکا برای مقابله با ایران تقسیم کار کرده‌ایمنفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل، روز یکشنبه ۹ فوریه گفت که این کشور و ایالات متحده به توافق رسیده‌اند که در رویارویی با ایران در خاورمیانه با هم تقسیم کنند؛ اسرائیل با جمهوری اسلامی در سوریه بجنگد و ایالات متحده مقابله با آن در عراق را بر عهده بگیرد. 41yearsOfMisery ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم، برید بپرسید،مرد این میدان مائیم برای شما،بیائید برید شنا یاد بگیرید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا علیه افسران نظامی چین برای حمله سایبری به شرکت اعتبارسنجی اکوفکس ایراد اتهام می‌کندبخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های مجری قانون در ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کردند که علیه چهار عضو ارتش چین به دلیل حمله سایبری به شبکه کامپیوتری شرکت اعتبارسنجی «اکوفکس» و سرقت اسرار تجاری آن شرکت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »