اینترنشنال پالیسی: برنامه موشکی بالستیک سعودی برای بازدارندگی ایران است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مجله آمریکایی «اینترنشنال پالیسی دایجست» در مقاله‌ای که روز گذشته در وبگاه خود منتشر کرد به توسعه

برنامه موشک‌های بالستیک پادشاهی عربی سعودی و نگرانی جمهوری اسلامی ایران از این برنامه پرداخت در این مقاله که به قلم «فؤاد شهبازوف» نوشته شده از همکاری مستقیم چین با سعودی گفته و جویای پاسخی برای این پرسش شده که ریاض چگونه توانسته با کسب فنآوری در این زمینه تأسیسات موشکی خاص خود را بنا نهد.

به نوشته این مقاله، دلیل دیگر اين اقدام، سردی روابط سعودی با متحدان غربی‌اش است، به‌طوری‌که این مساله باعث شده تا ریاض دایره متحدان استراتژیک خود را گسترده‌تر کند.به نوشته «اینترنشنال پالیسی دایجست» با استناد به گزارش‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ، علیرغم تلاش‌های واشینگتن برای منع گسترش برنامه‌های موشکی در خاورمیانه، سعودی در حال توسعه برنامه موشکی بالستیک در خاک خود با همکاری چین است.

«اینترنشنال پالیسی دایجست» اضافه کرد «هنوز معلوم نیست که سعودی فنآوری ساخت چنین تأسیساتی را از کجا به دست آورده است. بر اساس گزارش‌ها، سعودی به شکل بسیار گسترده‌ای در حال توسعه برنامه موشکی بالستیک خود با استفاده از فنآوری چینی است. با این همه ریاض همه اتهامات مبنی بر راه‌اندازی یک پایگاه محرمانه برای موشک‌های بالستیک در خاک خود را تکذیب می‌کند.

«اینترنشنال پالیسی دایجست» می‌گوید: «سعودی در نهایت در صدد گسترش سامانه‌های موشکی خود و دست‌یابی به جنگ‌افزار هسته‌ای است تا توان بازدارندگی در برابر ایران را به دست آورد، زیرا این کشور تهدیدی حقیقی برای امنیت ملی سعودی است. لذا پادشاهی سعودی نسبت به آنچه جهان درباره اهدافش در اين رابطه می‌اندیشد بی‌اعتنا است. در واقع انجام مذاکره با چین در این زمینه به تصمیم ایالات متحده در سال 1987 میلادی مبنی بر ممنوعیت فروش سامانه‌های موشکی به سعودی باز می‌گردد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف آثار باستانی در «شهر گلادیاتور‌ها» در ترکیهبا ادامه حفاری‌های باستان‌شناسی در «شهر گلادیاتور‌ها» در استان بوردور ترکیه آثار تاریخی فراوانی به دست آمده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان استتماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است شرکت مخابرات ایران تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر خم را رایگان اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

برخورد پلیس ترکیه با معترضان در دیاربکر در پی برکناری شهردارانپلیس ترکیه در دیاربکر برای متفرق کردن معترضان به برکناری شهردار سه شهر کردنشین از خودروی آب پاش استفاده کرده است. تظاهرکنندگان برای اعتراض به برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، مردین و وان تجمع کرده بودند. اعتراض های مشابهی هم در استانبول و آنکارا برگزار شده که در آنجا هم پلیس بعضی از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مشارکت بحرین در تلاش‌های آمریکا برای تامین امنیت دریانوردی در آب‌های خلیجپادشاهی بحرین دوشنبه 19 اوت اعلام کرد، این کشور به تلاش‌هایی خواهد پیوست که آمریکا همگام با دیگر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نتانیاهو در مورد حمله به مراکز حشد الشعبی: ایران در هیچ کجا مصون نیستنخست وزیر اسرائیل در مورد ارتباط کشورش با حملات 'مشکوک' به مراکز شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق، با اظهار اینکه 'رژیم ایران اسرائیل را به نابودی تهدید می‌کند' گفته است که 'ایران در هیچ کجا مصون نیست' و اسرائیل هرکجا لازم باشد وارد عمل شده و خواهد شد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تلویحا دست داشتن این کشور در حمله به مراکز شبه‌نظامیان عراقی وابسته به دولت ایران را تایید کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »