اینترنت شبکه شاد در سال تحصیلی جدید رایگان می شود/افزایش ترک تحصیلی ها با شیوع کرونا

20/07/2020 03:10:00 ب.ظ

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برای حل مشکل کودکان بازمانده از تحصیل، باید تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و دیگر دستگاه‌های دولتی منعقد شود.

وزیر آموزش‌وپرورش: هزینه اینترنت فعالیت‌های آموزشی در سامانه شاد در سال گذشته رایگان بود و امسال هم با توجه به رایزنی‌های انجام‌شده قصد داریم آن را رایگان کنیم ترک تحصیل یک پدیده رایج بوده و قطعاً وجود ویروس کرونا آن را تشدید خواهد کرد

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برای حل مشکل کودکان بازمانده از تحصیل، باید تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و دیگر دستگاه‌های دولتی منعقد شود.

حاجی میرزایی افزود: اگر بپذیریم که منشاء نابرابری‌های حوزه ثروت، قدرت و منزلت، نابرابری فرصت‌های یادگیری و آموزش است ایجاد شرایط تحصیل برای این کودکان می‌تواند دستاوردهای خوب و قابل قبولی باشد.وی با اشاره به پیمایشی که از طریق معاونت ابتدایی در خصوص آمار کودکان بازمانده از تحصیل انجام‌ شده است، تصریح کرد: اقدامات پژوهشی آموزش‌وپرورش و دیگر دستگاه‌ها نشان می‌دهد، ۵۰ درصد کودکان بازمانده از تحصیل در اثر عواملی مانند؛ فقر فرهنگی خانواده‌های کودکان کار، عدم دسترسی به مدرسه و کودکانی که در حیطه استثنایی قرار دارند و ... از آموزش‌ها جامانده‌اند؛ لذا این کودکان را می‌توان تحت حمایت قرار داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کاهش ۵۰ درصدی بیماران بستری کرونا/ برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی کمتر شده است/در حال بررسی امکانات برای موج دوم کرونا در پاییز هستیماستاندار خوزستان در گفت‌وگو با ایلنا: کاهش ۵۰ درصدی بیماران بستری کرونا/ برگزاری مراسم‌های عزا و عروسی کمتر شده است/در حال بررسی امکانات برای موج دوم کرونا در پاییز هستیم

کرونا در مصر طی یک روز 63 قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس کرونا در مصر با مرگ 63 نفر دیگر به 4251 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شدموج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد در پی موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت‌ها به صورت فصلی و اعمال قیمت‌های جدید برای خودروهای شرکت‌های خصوصی و یکی از خودروسازان بزرگ، مرحله جدیدی از افزایش قیمت‌ها آغاز شد.

موج دوم شیوع کرونا در اسپانیا؛ از مردم کاتالونیا خواسته شد در خانه‌ها بمانندسالن‌های تنائر و سینما و کلوپ‌های شبانه بار دیگر تعطیل شدند و رستوران‌ها و بارها با نصف ظرفیت واقعی خود مشغول به کار هستند. ممنوعیت بازدید از مراکز نگهداری سالمندان و منازل افراد سالخورده بار دیگر به اجرا گذاشته شد و استفاده از ماسک در سطح شهرها همچنین در فضاهای بستۀ عمومی اجباری گردید.

آخرین خبرهای یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ | DW | 19.07.2020

افزایش شیوع کرونا در غرب بالکان؛ اتریش کنترل مرزها را تشدید می‌کندوین به مسافرانی که «تست‌های ارزان قیمت» و غیرهمخوان با استاندارهای اروپای مرکزی انجام داده‌اند، هشدار داده و تاکید کرده است که به همراه داشتن نتیجه این نوع تست‌ها برای آنها در مرز دردسر ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل؛ ۶ تا ۱۱ سال در دوره ابتدایی، ضمن تشکر از حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف، اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های درخشان جمهوری اسلامی در طی سال‌های پس از انقلاب، توسعه پوشش تحصیلی و کاستن از فاصله آموزشی بین مناطق شهری و روستایی و همچنین جنسیت‌های مختلف و اقوام است و این گام مهمی است که در توسعه جهت عدالت اجتماعی برداشته‌شده است.«غلامرضا شریعتی» استاندار خوزستان در رابطه با وضعیت کرونا در این استان گفت: روند بیماری کرونا در استان خوزستان رو به کاهش است، یعنی حدود ۱۵ روز است که با کاهش جدی بیماری روبه‌رو هستیم.شمار قربانیان ویروس کرونا در مصر با مرگ 63 نفر دیگر به 4251 تن افزایش یافت.به گزارش ایسنا، طی هفته های اخیر  بازار خودرو به دنبال صعود نرخ ارز، شاهد افزایش قیمت‌ها بود.

حاجی میرزایی افزود: اگر بپذیریم که منشاء نابرابری‌های حوزه ثروت، قدرت و منزلت، نابرابری فرصت‌های یادگیری و آموزش است ایجاد شرایط تحصیل برای این کودکان می‌تواند دستاوردهای خوب و قابل قبولی باشد. وی با اشاره به پیمایشی که از طریق معاونت ابتدایی در خصوص آمار کودکان بازمانده از تحصیل انجام‌ شده است، تصریح کرد: اقدامات پژوهشی آموزش‌وپرورش و دیگر دستگاه‌ها نشان می‌دهد، ۵۰ درصد کودکان بازمانده از تحصیل در اثر عواملی مانند؛ فقر فرهنگی خانواده‌های کودکان کار، عدم دسترسی به مدرسه و کودکانی که در حیطه استثنایی قرار دارند و . وی ادامه داد: مراجعه‌ها به مراکز ۱۶ ساعته هم با کاهش روبه رو بوده، اما همچنان باید با رعایت فاصله‌گذاری‌های بیشتر و استفاده از ماسک این روند کاهشی را ادامه دهیم و به کاهش شیوع کرونا سرعت ببخشیم و در مورد امکانات درمانی هم باید بگویم چون شرایط رو به بهبود است، امکانات بیمارستان فعلا برای ما کفایت می‌کند و در حال حاضر تخت‌های خالی در بیمارستان داریم..2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت مصر طی بیانیه‌ای اعلام کرد: با فوت 63 تن دیگر از بیماران کرونایی مجموع قربانیان این بیماری به 4251 نفر رسید.. چون مردم بیشتر از گذشته  نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند. از آموزش‌ها جامانده‌اند؛ لذا این کودکان را می‌توان تحت حمایت قرار داد. نظارت بر تولید خودروها و عرضه آن‌ها به بازار وجود خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: ۵۰ درصد آمار کودکان بازمانده از تحصیل مربوط به کودکانی است که ادامه تحصیل آن‌ها در خارج از کشور به اطلاع آموزش‌وپرورش نرسیده است و یا فوت کودک به دلایل مختلف از جمله عدم حذف یارانه به ثبت ‌احوال اعلام نشده است و لذا این کودکان به‌عنوان بازمانده از تحصیل ثبت می‌شوند، درحالی‌که این‌طور نیست. شریعتی با تاکیر بر لزوم پیش بینی برای مدیریت کرونا در فصل پاییز، گفت: از الان باید خودمان را برای شرایط پاییز که احتمال دارد، روند افزایش کرونا را داشته باشیم، آماده کنیم و در حال بررسی شرایط و امکانات هستیم.. حاجی میرزایی با اشاره به اینکه تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل خیلی زیاد نیست اما مشکل پیچیده‌ای است، بر ضرورت انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش‌وپرورش و دیگر دستگاه‌های دولتی تأکید کرد. وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید براینکه مرجع رسمی آمار کشور اداره ثبت ‌احوال است، گفت: سعی داریم در روزهای آتی با راه‌اندازی سامانه‌ای بر بستر فناوری اطلاعات در آموزش‌وپرورش بتوانیم با دستگاه‌های دیگر ارتباط آنلاین برقرار کنیم تا قادر باشیم اطلاعات ساماندهی شده توسط سازمان ثبت‌احوال کشور را در کمترین زمان دریافت کنیم. استاندار خوزستان در مورد نیروی انسانی در بیمارستان‌ها، ادامه داد: همه جا نیروی کادر درمان خسته و فرسوده شده است، اما نیروهای ما شبانه‌روز و با قدرت پای کار ایستاده‌اند و تلاش می‌کنند. عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه پدیده ترک تحصیل یک پدیده رایج بوده و قطعاً وجود ویروس کرونا آن را تشدید خواهد کرد، گفت: مدارس و ادارات زیرمجموعه آموزش‌وپرورش را موظف کردیم به کسانی که قادر به استفاده از گوشی‌های هوشمند یا اینترنت نیستند از طریق روش‌های دیگری آموزش دهند. بنابراین باید مطمئن شویم هر کس در هرجایی که هست از خدمات آموزشی بهره می‌برد و آموزش در هیچ جای کشور متوقف نشده است. شریعتی در پایان گفت: بیشتر بیمارستان‌های دولتی ما به بیماران کرونایی خدمات ارائه می‌دهند، اما هفته گذشته بیمارستان شهید نیاکی اهواز را به دلیل کاهش بیماران کرونایی از لیست بیمارستان‌های خدمات رسان کرونا خارج کردیم تا به فعالیت‌های عادی خود به بیماران غیرکرونایی بپردازد، بیمارستان دیگری هم به دلیل کاهش بیمارهای کرونایی امروز یا فردا از لیست خدمات رسانی به بیماران کرونایی خارج خواهد شد. این در حالی است که اندک فروشندگان خودرویی هم که در این شرایط قصد فروش خودرو خود را دارند، پیش از آن نرخ ارز را روی تابلوی صرافی‌ها رصد می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حاجی میرزایی در پایان گفت: هزینه اینترنت فعالیت‌های آموزشی در سامانه شاد در سال گذشته رایگان بود و امسال هم با توجه به رایزنی‌های انجام‌شده قصد داریم آن را رایگان کنیم. انتهای پیام .