اینترپل در پاسخ به جنجال‌ها بر سر انتخاب ژنرال اماراتی: فرض بر برائت رئیسی است

04/09/1400 09:12 ب.ظ

ژنرال رئیسی مدت‌ها است که به دست داشتن در شکنجه و سرکوب مخالفان سیاسی و فعالان حقوق بشر در کشورش متهم است و انتخاب وی به عنوان رئیس تازه اینترپل واکنش‌هایی را از سوی نهاد‌های حقوق بشری و برخی نمایندگان اروپا برانگیخته است.

ژنرال رئیسی مدت‌ها است که به دست داشتن در شکنجه و سرکوب مخالفان سیاسی و فعالان حقوق بشر در کشورش متهم است و انتخاب وی به عنوان رئیس تازه اینترپل واکنش‌هایی را از سوی نهاد‌های حقوق بشری و برخی نمایندگان اروپا برانگیخته است. یورگن استاک، دبیر کل اینترپل روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتخاب جنجالی ژنرال رئیسی اعتبار این نهاد بین‌المللی را مخدوش نمی‌کند؟ گفت: «همه صحبت‌ها در این مرحله در حد اتهام است؛ البته ما به خوبی در جریان امور هستیم.

»

وی سپس با یادآوری این نکته که «فرض بر برائت» است تاکید کرد که انتخاب آقای رئیسی به عنوان سکان‌دار تازه اینترپل تصمیم مجمع عمومی بوده است.Francisco Seco/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

نامزدی یک افسر اماراتی برای ریاست اینترپل جنجالی شد ژنرال احمد ناصر رئیسی، بازرس کل وزارت کشور امارات عربی متحده پیش‌تر یکی از اعضای کمیته اجرایی اینترپل بود. گفته می‌شود که وی در سرکوب و شکنجه زندانیان سیاسی سرشناس در کشورش از جمله احمد منصور، مخالف اماراتی و نیز یک تبعه بریتانیایی به نام مایکل هیجز که سال ۲۰۱۸ به اتهام جاسوسی به حبس ابد محکوم شد، دست داشته است. headtopics.com

در این دنیا پول حرف اول رو میزنه خصوصا در روابط بین الملل..... جای گناهکار وبی گناه خییییلی وقته عوض شده...

مایکل هیجز، تبعه و محقق دانشگاهی بریتانیایی پس از سپری کردن مدتی از مجازات خود آزاد شد اما احمد منصور، چهره سرشناس اپوزیسیون در امارات همچنان در بند است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

خشونت علیه زنان در آلمان در حال افزایش است | DW | 24.11.2021بر اساس آمار رسمی به طور متوسط در هر ساعت ۱۳ زن در آلمان مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند. صدمات خطرناک بدنی، تجاوز جنسی، محرومیت از آزادی، فحشای اجباری و قتل، از جرایم مشمول این آمار هستند. Nimaaei 😢💔 آمار مردانی که مورد خشونت خانگی قرار میگیرند رو دارید؟

شکست در تهران، اختلاف در وین؛ رابطه ایران و آژانس به کجا می‌رسد؟

آمریکا: در صورت عدم شفافیت ایران در مذاکرات به «راه‌های دیگر» روی می‌آوریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی این وزارت‌خانه گفت، اگر مقامات ایران در وین نشان دهند که گفتار و رفتار آن‌ها فاقد «حسن نیت» است، باز دوباره دولت بایدن و این مترسک،ند پرایس، حرف مفت زدند. شماها قند تو دلتون آب میشه اگه بتونید با ج.ا سفاک قرارداد امضا کنید. دنیا میدونه ج.ا محل صدور تروریست و نا آرامی هست و فقط آمریکا و اتحادیه اروپا خودشون رو به خواب زدند و لحظه به لحظه از قرارداد حرف می‌زنند. عجب! روی میز .؟...... مثلا چه راهی ؟ دموکراتهای آمریکا فقط حرف میزنند 😂

کریم بنزما به اتهام مشارکت در اخاذی به حبس تعلیقی و جریمه نقدی محکوم شد🔺کریم بنزما به اتهام مشارکت در اخاذی به حبس تعلیقی و جریمه نقدی محکوم شد ▪️کریم بنزما به همدستی در تلاش برای باج‌خواهی در رابطه با یک نوار جنسی که گمان می‌رود از تلفن همراه هم تیمی سابقش والبوئنا به سرقت رفته است، متهم شده بود. کریم ، این چه کاری بود ، خلاصه که گند زدی ، ازت انتظار نداشتم مسلمونا همه جاي دنيا پرچمشون بالاست ! 😅😅 بچه مسلمون

مرگبارترین حادثه سالهای اخیر در کانال مانش؛ ۲۷ مهاجر بر اثر واژگونی قایق جان باختندبوریس جانسون خواستار تشکیل یک نشست فوری با حضور اعضای کابینه برای رسیدگی به بحران مهاجران در کانال مانش شد. موج آوارگان خاورمیانه ای و آفریقایی و آسیایی ب سوی اتحادیه سوسیالی اروپا همچنان در جریان. حَسابی باید خرج کُنند سوسیال ها(چَپ ها) 😏

اگر مردم در بورس بر اثر تحلیل‌های اشتباه ضرر کرده‌اند، حاکمیت نباید پاسخگو باشدمعاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور در خصوص عدم ورود دادستانی به بحث بورس و مال‌باختگان در این حوزه، گفت: بورس سند بهادار است که قابلیت خرید و فروش دارد و مردم حق دارند در این حوزه خرید و فروش داشته باشند و اینکه بر اثر تحلیل‌های اشتباه دچار ضرر شده‌اند، حاکمیت نباید پاسخگو باشد. کسی که کار اقتصادی انجام می‌دهد نباید ساده باشد. تحلیل نه، بر اساس برنامه دروغ و دزدی شما ضرر کردند اگر بر اساس دروغ های شما هم ضرر کرده اند بازم حاکمیت نباید پاسخگو باشد اساسا در مملکت امام زمان کسی برای هیچ چیز قرار نیست پاسخگو باشد همه سرکوبگرن بله اون حروم زاده هاییکه ملتو دعوت کردن باید پاسخگو باشن

سه عضو پارلمان اروپا به تازگی در نامه‌ای به اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نسبت به تضعیف جایگاه و حسن شهرت اینترپل در صورت انتخاب ژنرال رئیسی به عنوان رئیس جدید وتاثیر منفی این انتخاب بر توانایی سازمان این نهاد بین‌المللی هشدار داده بودند.

یورگن استاک، دبیر کل اینترپل روز پنجشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتخاب جنجالی ژنرال رئیسی اعتبار این نهاد بین‌المللی را مخدوش نمی‌کند؟ گفت: «همه صحبت‌ها در این مرحله در حد اتهام است؛ البته ما به خوبی در جریان امور هستیم.»

وی سپس با یادآوری این نکته که «فرض بر برائت» است تاکید کرد که انتخاب آقای رئیسی به عنوان سکان‌دار تازه اینترپل تصمیم مجمع عمومی بوده است.Francisco Seco/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

نامزدی یک افسر اماراتی برای ریاست اینترپل جنجالی شد

ژنرال احمد ناصر رئیسی، بازرس کل وزارت کشور امارات عربی متحده پیش‌تر یکی از اعضای کمیته اجرایی اینترپل بود.

گفته می‌شود که وی در سرکوب و شکنجه زندانیان سیاسی سرشناس در کشورش از جمله احمد منصور، مخالف اماراتی و نیز یک تبعه بریتانیایی به نام مایکل هیجز که سال ۲۰۱۸ به اتهام جاسوسی به حبس ابد محکوم شد، دست داشته است.

مایکل هیجز، تبعه و محقق دانشگاهی بریتانیایی پس از سپری کردن مدتی از مجازات خود آزاد شد اما احمد منصور، چهره سرشناس اپوزیسیون در امارات همچنان در بند است.

در این راستا چندین پرونده‌ شکایت علیه ژنرال رئیسی در پنج کشور از جمله فرانسه که مقر اینترپل است و نیز ترکیه که مجمع عمومی پلیس بین‌الملل در آن برگزار شد، تشکیل شده است.

در مجمع عمومی اینترپل که به مدت سه روز در شهر استانبول برگزار شد یازده عضو جدید این نهاد پلیسی بین‌المللی انتخاب شدند.

کمیته اجرایی متشکل از ۱۳ عضو است که چهار عضو آن از اروپا، سه عضو از آسیا، سه عضو از آفریقا و سه عضو دیگر از قاره آمریکا انتخاب شده است.

دبیر کل اینترپل در پایان ضمن تاکید بر ارزش‌هایی چون مسئولیت‌پذیری، صداقت، شفافیت و بی‌طرفی در این نهاد بین‌المللی، افزایش قابل توجه مشارکت‌های قانونی را نشانه اعتماد ۱۹۵ کشور عضو به عملکرد روزانه سازمانی عنوان کرد.