ایمن‌ترین خودروهای اروپا کدام‌اند؟

05/11/1400 07:00 ب.ظ

مؤسسه یورو انکپ، که معتبرترین مؤسسه ارزیابی ایمنی خودروست، اخیراً ایمن‌ترین خودورهای اروپا در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرده است. یک مدل مرسدس‌بنز در صدر است، چک و ژاپن هم نماینده دارند.

مؤسسه یورو انکپ، که معتبرترین مؤسسه ارزیابی ایمنی خودروست، اخیراً ایمن‌ترین خودورهای اروپا در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرده است. یک مدل مرسدس‌بنز در صدر است، چک و ژاپن هم نماینده دارند. مؤسسه یورو انکپ (Euro NCAP)، که معتبرترین مؤسسه ارزیابی ایمنی خودرو در جهان است، اخیراً ایمن‌ترین خودورهای اروپا در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرده است.مرسدس‌بنز در جهان مخترع بسیاری از وسایل ایمنی خودرو بوده است.

این شرکت بود که کیسه ‌هوا را به جهان خودرو آورد. حالا خودرو برقی جدید این شرکت با نام EQS در مؤسسه یورو انکپ ایمن‌ترین خودرو شناخته شده است.

در مبحث ایمنی، ایمن‌ترین خودرو سدان جهان توانسته تا ۹۶درصد امنیت سرنشینان خود را تأمین کند. در بحث امنیت کودکان این رقم به ۹۱ درصد و در بحث عابران پیاده به رقم ۷۶ درصد رسید. تجهیزات ایمنی EQS هم رقم ۸۰ درصد را برای این خودرو خاص مرسدس‌بنز به ارمغان آورده است.پیشتر طراح ارشد این خودرو در گفت‌وگوی اختصاصی با رادیو فردا درباره این خودرو چنین گفته بود:

«EQS اولین خودرویی است که روی پلت‌فرم پیشرفته جدید برقی مرسدس‌بنز توسعه پیدا کرده. خودرو دیگری که روی این پلت‌فرم توسعه داده شده، خودرو EQE است که خودرو پریمیوم برقی مرسدس‌بنز محسوب می‌شود. از طرفی روی این پلت‌فرم یک می باخ شاسی‌بلند برقی هم ساخته خواهد شد که لوکس‌ترین خودرو برقی در آلمان است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی درباره پایان کرونا در اروپا / اعتراضات خشونت بار در بروکسل- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimپیش‌بینی بهداشت جهانی درباره پایان کرونا در اروپا رئیس منطقه اروپا در سازمان بهداشت جهانی: پایان کرونا در اروپا بعد از گذر از موج کنونی اُمیکرون امکان‌پذیر است تا ماه مارس حدود ۶۰ درصد همه ساکنان اروپا به اُمیکرون مبتلا خواهند شد

بحران اوکراین؛ ناتو حضور نظامی خود را در شرق اروپا تقویت می‌کند | DW | 24.01.2022شماری از اعضای ناتو در حال افزایش حضور نظامی خود در شرق اروپا هستند. دبیرکل ناتو گفته است 'تمام اقدامات لازم' انجام خواهد شد. به دنبال آمریکا، بریتانیا نیز اعلام کرد کارکنان سفارت خود را از کیف خارج می کند.

خطیب‌زاده درباره آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران: پیش‌شرط نمی‌پذیریم اما در کمترین زمان قابل حل استاظهارات خطیب‌زاده در واکنش به سخنان رابرت مالی است که گفته بعید است آمریکا بدون آن که تهران چهار شهروند آمریکایی «گروگان» را آزاد کند، با ایران به توافقی برسد و آزادی آنها را یک پیش‌شرط برای رسیدن به توافق هسته‌ای دانسته است. ماله کشان کجایید ... افتادن به التماس .. ماله هاتون آماده کنید 🤣🤣🤣 پیش شرط را نمیپذیرد ولی پیش شرط را می پذیرد😏 ضمنا سیامک دهقانپور نمیخاد غرامت از پول ملت!! سفره ای هست پهن بالاخره اینقدر هم پهنا داره که برادر قمیکلا کنگلس هم سهمی ببره.. دهقانپور بابت سیبیلهای سیاه تار کلفتش که بخاطر ربودن پیش از موعد مسیح، پیش بینی کرده بود رو زد غرامت بگیر ما هم پلن B داریم :) اینم برا اونایی که میگن ما ترسیدیم میخوایم زندانی هایی که ارازش و اوباش آمریکایی اند رو آزاد کنه آمریکا وضعیت بحرانی کشور خودش رو جمع کنه بعد..

چندین مجروح در تیراندازی در دانشگاه هایدلبرگ | DW | 24.01.2022در یک تالار سخنرانی دانشگاه هایدلبرگ با شلیک مردی مسلح چندین نفر مجروح شدند. به گزارش پلیس فرد مهاجم کشته شده است. تشخیص هویت و انگیزه مهاجم در دست بررسی مقامات پلیس است.

تمام پروازها در فرودگاه استانبول در پی بارش سنگین برف لغو شدندمقامات ترکیه در پی بارش برف سنگین در شهر استانبول به طور موقت تمام پروازهای فرودگاه اصلی این شهر را در روز دوشنبه ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) به حالت تعلیق درآوردند.

اسلام‌هراسی در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده در انگلیس رایج استدانشگاه بیرمنگام اعلام کرد که نگرش ضد اسلام یا مسلمانان در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده در انگلیس رایج است. - خبرگزاری آناتولی

نسخه چاپی

مؤسسه یورو انکپ (Euro NCAP)، که معتبرترین مؤسسه ارزیابی ایمنی خودرو در جهان است، اخیراً ایمن‌ترین خودورهای اروپا در سال ۲۰۲۱ را معرفی کرده است.مرسدس‌بنز در جهان مخترع بسیاری از وسایل ایمنی خودرو بوده است. این شرکت بود که کیسه ‌هوا را به جهان خودرو آورد. حالا خودرو برقی جدید این شرکت با نام EQS در مؤسسه یورو انکپ ایمن‌ترین خودرو شناخته شده است.

در مبحث ایمنی، ایمن‌ترین خودرو سدان جهان توانسته تا ۹۶درصد امنیت سرنشینان خود را تأمین کند. در بحث امنیت کودکان این رقم به ۹۱ درصد و در بحث عابران پیاده به رقم ۷۶ درصد رسید.

تجهیزات ایمنی EQS هم رقم ۸۰ درصد را برای این خودرو خاص مرسدس‌بنز به ارمغان آورده است.پیشتر طراح ارشد این خودرو در گفت‌وگوی اختصاصی با رادیو فردا درباره این خودرو چنین گفته بود:

«EQS اولین خودرویی است که روی پلت‌فرم پیشرفته جدید برقی مرسدس‌بنز توسعه پیدا کرده. خودرو دیگری که روی این پلت‌فرم توسعه داده شده، خودرو EQE است که خودرو پریمیوم برقی مرسدس‌بنز محسوب می‌شود. از طرفی روی این پلت‌فرم یک می باخ شاسی‌بلند برقی هم ساخته خواهد شد که لوکس‌ترین خودرو برقی در آلمان است.

این بدان معناست که بنز پلت‌فرم جدید برقی را با تغییراتی در اندازه در محصولات مختلف استفاده می‌کند.»

پلت‌فرم را می‌توان زیرساخت ایمنی یک خودرو تلقی کرد و با این وصف مرسدس‌بنز گویا توانسته است امن‌ترین پلت‌فرم برقی جهان را بسازد.

پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده نیمی از خودروهای مرسدس‌بنز برقی شوند و نیم دیگر هم بیشتر از نوع هیبریدی باشند که ترکیبی از موتور درون‌سوز با موتور الکتریکی است.

تا سال ۲۰۵۰ تمامی خودروهای این شرکت برقی خواهد شد. البته برقی شدن منتقدانی هم دارد. آن‌ها معتقدند که اگر تولید الکتریسیته از منابع غیرفسیلی نباشد، میزان آلایندگی خودروها تغییر چندانی نخواهد کرد.شاید غیرمنتظره‌ترین اتفاق موفقیت اشکودا در طراحی ایمن‌ترین خودرو اروپا باشد. در حالی که این شرکت خودروسازی از پلت‌فرم‌های گروه فولکس واگن استفاده می‌کند اما خودروهایش از برند اصلی ایمن‌تر شده است. این خودروساز حتی از ولوو هم جلوتر ایستاده است.

اشکودا ENYAQ iV حالا امن‌ترین خودرو کراس‌اوور برقی جهان است. در کنار این خودرو، اشکودا فابیا امن‌ترین خودرو هاچ‌بک شهری اروپا شده است.

اشکودا فابیا یک خودرو کوچک شهری است که روی پلت‌فرم فولکس پولو توسعه یافته، اما از فولکس پولو بسیار ایمن‌تر است.این خودرو در زمینه امنیت سرنشینان ۸۵ درصد امتیاز گرفته است. در مبحث امنیت کودکان رقم ثبت‌شده برای آن ۸۱ درصد است و در تست‌های تصادف عابران پیاده موفق شد امتیاز ۷۰ درصد را کسب کند.

در بخش تجهیزات کمکی ایمنی، اشکودا فابیا به امتیاز ۷۱ درصد رسید. با توجه به ارقام به‌دست‌آمده در تست‌های تصادف Euro NCAP این خودرو به عنوان ایمن‌ترین خودرو کلاس خود معرفی شد.

اشکودا یکی از خودروسازان بلوک شرق در زمان جنگ سرد بود، اما پس از فروپاشی شوروی، فولکس واگن آلمان آن را خرید و پس از آن متحول شد.خودرو یاریس کراس را می‌توان کوچک‌ترین خودرو شاسی‌بلند تویوتا معرفی کرد؛ خودرویی که حالا در زمینه شاسی‌بلند‌های کوچک امن‌ترین شده است. این خودرو روی پلت‌فرم تویوتا یاریس توسعه پیدا کرده، اما از این خودرو بسیار ایمن‌تر است.

این خودرو هم‌اکنون یکی از بهترین گزینه‌های خرید در جهان برای خانواده طبقه متوسط است.قیمت این خودرو در بازار جهانی بسیار ارزان‌تر از خودروهای چینی شاسی‌بلند بازار ایران است.

برای مثال، هم‌اکنون تیگو هشت پرو، که یک خودرو چینی درجه دو است، در بازار ایران معادل ۶۰ هزار دلار فروخته می شود و با پول این خودرو چینی می‌توان سه خودرو تویوتا یاریس کراس خرید.

یاریس کراس در زمینه امنیت سرنشینان به امتیاز ۸۶ درصد رسیده است. امتیاز امنیت کودکان ۸۴ درصد اعلام شده و نمره امنیت عابرین پیاده هم ۷۸ درصد عنوان شده است. تجهیزات کمک‌راننده یاریس کراس هم امتیاز ۸۱ درصدی به دست آورده است.

گران‌فروشی عجیب خودروهای چینی در ایران تا سه برابرِ قیمت جهانینیسان نام قشقایی را از ایل قشقایی ایران گرفته است چرا که به نظر نیسان این خودرو مانند ایل قشقایی مقاومت بالایی دارد.

این خودرو حداقل در زمینه ایمنی نشان داده که بسیار مقاوم است.این خودرو در زمینه ایمنی از ایمن‌ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۲۱ بوده است.

نیسان قشقایی در تست‌های تصادف Euro NCAP توانست در بخش امنیت سرنشینان به امتیاز ۹۱ درصد دست یابد. این رقم در مورد امنیت کودکان هم به دست آمده و برای عابرین پیاده ۷۰ درصد اعلام شده است. تجهیزات کمکی ایمنی قشقایی هم امنیت آن را به میزان ۹۵ درصد تأمین می‌کنند.