ایلان ماسک اینترنت ماهواره‌ای در اختیار اوکراین قرار می‌دهد

08/12/1400 12:22 ب.ظ

ایلان ماسک اینترنت ماهواره‌ای در اختیار اوکراین قرار می‌دهد جزئیات بیشتر🔽

ایلان ماسک در پاسخ به درخواست معاون نخست وزیر اوکراین بر روی توییتر، اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای در اختیار این کشور قرار می‌دهد. به این ترتیب حتی در صورتی که روسیه تاسیسات مخابراتی اوکراین را منهدم کند، ارتباط اینترنتی این کشور با جهان خارج برقرار خواهد ماند. پیش از این میخاییلو فدوراف، معاون نخست وزیر اوکراین با انتشار توییتی خطاب به ایلان ماسک از وی خواسته بود تا دسترسی این کشور به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند.

در پیام وی آمده بود: «زمانی که شما تلاش می‌کنید مریخ را به تصرف خود درآورید، روسیه می‌خواهد اوکراین را اشغال کند، وقتی موشک‌های شما با موفقیت وارد فضا می‌شوند، موشک‌های روسی به غیرنظامیان اوکراینی حمله می‌کنند. ما از شما می‌خواهیم ‫]اینترنت را[ از طریق ایستگاه‌های استارلینک برای اوکراین تامین کنید.»ده ساعت بعددر پاسخ به این توییت نوشت که سرویس استارلینک برای اوکراین تامین شده و تجهیزات بیشتری در راه است.

روز چهارم حمله نظامی روسیه به اوکراین؛ «نیروهای روسی وارد خارکف شدند»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ایلان ماسک استارلینک را در سراسر اوکراین در دسترس قرار داداینترنت استارلینک ایلان ماسک در اوکراین فعال شد ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا،‌ در توییتی خطاب به معاون نخست‌وزیر اوکراین گفت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سرتاسر اوکراین در دسترس است.

برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف اروپا علیه روسیه و در حمایت از اوکراینمعترضان به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در خیابان‌های چندین شهر اروپایی دست به تظاهرات زدند.

موضع چین در قبال جنگ اوکراین در شورای امنیت چه بود؟شورای امنیت سازمان ملل متحد جمعه شب برای بررسی جنگ روسیه علیه اوکراین تشکیل جلسه داد. با اینکه مشخص بود که روسیه به عنوان عضو دائم شورای امنیت از حق وتوی خود استفاده می‌کند اما چین، هند و امارات عربی متحده نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.

انتقاد کارشناسان ایرانی از مواضع تهران در قبال مداخله نظامی روسیه در اوکراینکارشناسان سیاست خارجی ایران در پی مداخله نظامی روسیه در اوکراین و بالا گرفتن تنش از مواضع کشورشان در قبال این بحران انتقاد کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

پیگیری وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین در تماس وزیر خارجه با سفیر ایران در لهستانحسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با حسین غریبی سفیر کشورمان در لهستان، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین را که به لهستان رسیده اند جویا شد. اقلاً پوتین میخواست شهریور ماه به اوکراین حمله کنه نه وسط فصل سرما در این سرمای کُشنده اوکراین که مردمش آواره این مرز و اون مرز بشن😥😥😥😥😥😥🖐🖐🖐 این چه عکسیه آخه! یک لحظه فکر کردم یورونیوز این توییت رو زده

آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین/ شهروندان باقی مانده در کی‌یف در مناطق امن اسکان داده شده‌اندسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین اظهار کرد: امروز بیش از 200 دانشجو را سفارت هماهنگ کرد تا سوار قطار شوند و به مرزهای غربی اوکراین اعزام شوند.

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای اوکراین فعال کرده است. این اقدام برای مقابله با حمله احتمالی روسیه به تاسیسات مخابراتی اوکراین و قطع ارتباط این کشور با جهان خارج انجام می‌شود.

پیش از این میخاییلو فدوراف، معاون نخست وزیر اوکراین با انتشار توییتی خطاب به ایلان ماسک از وی خواسته بود تا دسترسی این کشور به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. در پیام وی آمده بود: «زمانی که شما تلاش می‌کنید مریخ را به تصرف خود درآورید، روسیه می‌خواهد اوکراین را اشغال کند، وقتی موشک‌های شما با موفقیت وارد فضا می‌شوند، موشک‌های روسی به غیرنظامیان اوکراینی حمله می‌کنند. ما از شما می‌خواهیم ‫]اینترنت را[ از طریق ایستگاه‌های استارلینک برای اوکراین تامین کنید.»ده ساعت بعددر پاسخ به این توییت نوشت که سرویس استارلینک برای اوکراین تامین شده و تجهیزات بیشتری در راه است.

روز چهارم حمله نظامی روسیه به اوکراین؛ «نیروهای روسی وارد خارکف شدند»

برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک باید دیش‌های مخصوص آن را در اختیار داشت. روز جمعه دومین محموله تجهیزات دریافت کننده اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای مشتریان در سراسر جهان ارسال شد.