ایلان ماسک ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر را لغو می‌کند

21/02/1401 09:14:00 ق.ظ

ایلان ماسک ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر را لغو می‌کند العربيه_فارسى

ایلان ماسک، میلیارد آمریکایی و مدیر شرکت «تسلا» اعلام کرد در صورت نهایی‌شدن خرید شرکت «توییتر» درصدد لغو ممنوعیت دائم حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری همزمان جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این سخنان گفت، «این تصمیم مربوط به بخش خصوصی است. دولت بایدن از آزادی بیان حمایت می‌کنیم اما پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی نباید اطلاعات تحریف‌شده و نادرست منتشر کنند.

»

Advertisement ماسک در کنفرانس «آینده اتومبیل» که توسط روزنامه «فایننشال تایمز» تدارک دیده شده بود، تاکید کرد که لغو دائمی حساب کاربری ترامپ در توییتر یک اقدام «کاملا غیر اخلاقی» و «به‌شدت احمقانه» بود. او‌ در رابطه با لغو دائمی حساب‌های کاربری در توییتر گفت، چنین اقدامی فقط باید در مورد حساب‌های جعلی و ربات‌ها اعمال شود.

لغو حساب کاربری ترامپ که بیش از 88 میلیون فالوئر داشت تنها چند روز پیش از پایان دوره ریاست جمهوری او اتفاق افتاد. این اقدام بحث‌هایی در مورد چرایی و چگونگی بستن حساب شخصیت‌های مهم جهانی توسط پلتفرم‌ها را در سطح جهان دامن زد. headtopics.com

درود بر این شجاعت👏👏👏👏👏

بسیار هم عالی ...

بستن حساب رئیس جمهوری پیشین آمریکا اندکی پس از حوادث 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره آمریکا رخ داد. توییتر در آن زمان بستن حساب ترامپ را به‌دلیل «خطر فزاینده تشویق به خشونت» اعلام کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>