ایستگاه خبر؛ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - BBC Persian

23/06/1398 05:51 ب.ظ

حسین توکلی، مشاورعالی سازمان سنجش آموزش ایران گفته که از تعداد ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ پذیرفته نهایی در کنکور سراسری ۹۸، دختران بیش از ۵۴.۴۵ درصد قبولی‌ها و مردان ۴۵.۵۵ درصد را تشکیل می‌دهند.

لحظه به لحظه با خبرهای شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ از ایران، افغانستان، جهان، ورزش، دنیای هنر و سرگرمی .. روزنامه گاردین مصاحبه ای اختصاصی با ادوارد اسنودن، تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات ملی ایالات متحده آمریکا به مناسبت چاپ کتابش به نام"آرشیو دائمی" منتشر کرده است. آقای اسنودن در این کتاب از حوادثی که برای او اتفاق افتاده صحبت می کند.

به گزارش گاردین مصاحبه در آپارتمانی در مسکو صورت گرفته است که متعلق به او نیست.

ادوارد اسنودن پس از افشای اطلاعات سازمان اطلاعات ملی آمریکا در روسیه زندگی می کند. او گفته است دو سال قبل با دوست دخترش لیندسی میل در روسیه ازدواج کرده و اگرچه زندگی روزمره اش در روسیه شکل معمول را گرفته است نرجیح می دهد در آمریکا یا جایی مثل آلمان زندگی کند.

آقای اسنودن می گوید سال ۲۰۱۳ زمانی که به روسیه آمد، ترسیده بود و احساس تنهایی می کرد. اما حالا آزادانه می گردد و سوار مترو می شود، از گالری ها دیدن می کند و با دوستانش به رستوران می رود. او در آپارتمانی دوخوابه در حومه مسکو زندگی می کند. به اعتقاد او دیگر هر چیزی را که در آمریکا هست در روسیه می شود پیدا کرد. headtopics.com

مقامات آمریکا گفته‌اند اقدامات افشاگرانه ادوارد اسنودن به امنیت ملی آمریکا ضربه زده است. آمریکا تلاش می کند او را به این کشور باز گرداند که در این صورت ممکن است محکوم به ده سال زندان شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آخرین خبرهای شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 14.09.2019كاركناني كه سي سال خدمت كرده اند نه عزت دارند نه احترام افسرده و خجالت زده شده اند چرا هيچكس به فكر بازنشسته ها نيست

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/23- اخبار بازار - اخبار تسنیم - Tasnim«قیمت طلا، سکه امروز» قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز ۴ میلیون و ۷۹ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان شده است

آخرین خبرهای شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 14.09.2019كاركناني كه سي سال خدمت كرده اند نه عزت دارند نه احترام افسرده و خجالت زده شده اند چرا هيچكس به فكر بازنشسته ها نيست

حوثی‌ها مسئولیت حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو را به عهده گرفتندشبه‌نظامیان حوثی یمن مسئولیت حملات پهپادی روز شنبه ۲۳ شهریور به دو مجتمع متعلق به شرکت نفتی آرامکو را در عربستان سعودی به عهده گرفتند.

آخرین خبرهای جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ | DW | 13.09.2019

برنامه و نتایج بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹برنامه بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ ایران - سریلانکا، جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۳۰ ایران - قطر، شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۳۰ ایران - استرالیا، یک‌شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۳۰

مصاحبه اختصاصی ادوارد اسنودن با روزنامه گاردین به مناسبت چاپ کتابش

روزنامه گاردین مصاحبه ای اختصاصی با ادوارد اسنودن، تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات ملی ایالات متحده آمریکا به مناسبت چاپ کتابش به نام"آرشیو دائمی" منتشر کرده است.

آقای اسنودن در این کتاب از حوادثی که برای او اتفاق افتاده صحبت می کند. به گزارش گاردین مصاحبه در آپارتمانی در مسکو صورت گرفته است که متعلق به او نیست.

ادوارد اسنودن پس از افشای اطلاعات سازمان اطلاعات ملی آمریکا در روسیه زندگی می کند.

او گفته است دو سال قبل با دوست دخترش لیندسی میل در روسیه ازدواج کرده و اگرچه زندگی روزمره اش در روسیه شکل معمول را گرفته است نرجیح می دهد در آمریکا یا جایی مثل آلمان زندگی کند.

آقای اسنودن می گوید سال ۲۰۱۳ زمانی که به روسیه آمد، ترسیده بود و احساس تنهایی می کرد. اما حالا آزادانه می گردد و سوار مترو می شود، از گالری ها دیدن می کند و با دوستانش به رستوران می رود.

او در آپارتمانی دوخوابه در حومه مسکو زندگی می کند. به اعتقاد او دیگر هر چیزی را که در آمریکا هست در روسیه می شود پیدا کرد.

مقامات آمریکا گفته‌اند اقدامات افشاگرانه ادوارد اسنودن به امنیت ملی آمریکا ضربه زده است. آمریکا تلاش می کند او را به این کشور باز گرداند که در این صورت ممکن است محکوم به ده سال زندان شود.

او در سال ۲۰۱۳ مجموعه‌ای عظیم از اطلاعات محرمانه سازمان اطلاعات ملی آمریکارا در اختیار رسانه ها گذاشت. کتاب خاطرات ادوارد اسنودن روز سه شنبه، ۲۶ شهریور وارد بازار می شود.