ایستگاه خبر؛ شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ - BBC Persian

08/06/1399 08:39 ق.ظ

خشونت در مالمو سوئد به دنبال آتش زدن قرآن توسط یک گروه‌ راست افراطی

لحظه به لحظه با خبرهای شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر و سرگرمی... اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است Image caption: اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است اداره عالی تفتیش افغانستان می‌گوید از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون...

اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است Image caption: اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است اداره عالی تفتیش افغانستان می‌گوید از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون حدود ۳۰ پرونده فساد وزیران، معاونان وزارتخانه‌ها و کارمندان ارشد دولت را جهت بررسی بیشتر به دادستانی کل فرستاده است.

اما این اداره نام این افراد و مقداری فسادی را که توسط افراد یاد شده صورت گرفته مشخص نکرده است. محمدنعیم حقمل، رئیس این اداره به بی بی سی گفته که این پرونده‌ها شامل افراد بلندپایه ادارات دولتی است و پس از تکمیل تحقیقات این اداراه، جهت طی مراحل قضایی به دادستانی کل سپرده شده است.

چند روز پیش نیز اداره بازرس افغانستان، وزیر پیشین بهداشت، چهار تن از معاونان او و همچنین برخی از والی‌ها را به اتهام فساد در بودجه مبارزه با کرونا به دادستانی کل معرفی کرد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 6 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ششم شهریور ۱۳۹۹ | DW | 27.08.2020

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 7 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

واریز سهمیه اعتباری سوخت مشمولان دریافت سوخت سهمیه‌ای تا ۱۵ شهریورمدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت هزینه سوخت مرداد ماه رانندگان حمل و نقل عمومی پس از محاسبه تا ۱۵ شهریور واریز می‌شود.

مایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گرددمایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردد مایک پمپئو افزود: «این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور] به وقت گرینویچ، سر جای خود باز خواهد گشت.»

پمپئو: تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردندوی روز پنجشنبه ۲۷ اوت (۶ شهریور) با انتشار این مطلب در توییتر همچنین گفته است که اگر هر یک از اعضای شورای امنیت قطعنامه‌ای را برای ادامه تعلیق تحریم‌های ایران پیشنهاد دهد، آمریکا آن را وتو خواهد کرد.

۳۰ پرونده فساد مقامات دولت افغانستان به دادستانی سپرده شدCopyright: SUPREME AUDIT OFFICE

اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است

Image caption: اداره عالی تفتیش، عالی‌ترین نهاد بازرسی کننده امور مالی و حسابی دولت افغانستان است

اداره عالی تفتیش افغانستان می‌گوید از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون حدود ۳۰ پرونده فساد وزیران، معاونان وزارتخانه‌ها و کارمندان ارشد دولت را جهت بررسی بیشتر به دادستانی کل فرستاده است.

اما این اداره نام این افراد و مقداری فسادی را که توسط افراد یاد شده صورت گرفته مشخص نکرده است.

محمدنعیم حقمل، رئیس این اداره به بی بی سی گفته که این پرونده‌ها شامل افراد بلندپایه ادارات دولتی است و پس از تکمیل تحقیقات این اداراه، جهت طی مراحل قضایی به دادستانی کل سپرده شده است.

چند روز پیش نیز اداره بازرس افغانستان، وزیر پیشین بهداشت، چهار تن از معاونان او و همچنین برخی از والی‌ها را به اتهام فساد در بودجه مبارزه با کرونا به دادستانی کل معرفی کرد.

همچنین سه روز پیش نرگس نهان، غزال حبیب‌یار صافی، معاون مالی و اداری پیشین و شمار دیگری از کارمندان وزارت معدن افغانستان به اتهامات مشابه به دادستانی کل معرفی شدند.