ایستگاه خبر؛ یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - BBC Persian

07/07/1398 01:48 ب.ظ

به گزارش الشرق الاوسط نزار زکا، شهروند لبنانی مقیم آمریکا که پیش‌تر در ایران زندانی بود گفته آزادی‌اش به دلیل 'مذاکره واشنگتن با تهران' بوده است. او گفته انتقالش از تهران به بیروت از سوی مقامات ایران بود تا 'نشان دهند که امتیازی به واشنگتن' نداده‌اند.

لحظه به لحظه با خبرهای یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ از ایران، افغانستان، جهان، ورزش، دنیای هنر و سرگرمی ... نزار زکا: آزادی من بخشی از معامله ایران با آمریکا بود نزار زکا، شهروند لبنانی مقیم ایالات متحده آمریکا که پیش‌تر در ایران زندانی بود گفته آزادی‌اش به دلیل"مذاکره واشنگتن با تهران" بوده است.

به گفته آقای زکا انتقال او از تهران به بیروت"حرکتی حساب شده" از سوی مقامات ایران بود تا"نشان دهند که امتیازی به واشنگتن" نداده‌اند.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط این کارشناس فناوری اطلاعات که دارای اقامت دایم ایالات متحده آمریکاست در کنفرانسی در نیویورک گفته که آزادی‌اش از زندان اوین در تاریخ ۱۱ ژوین"بخشی از معامله با آمریکا" بوده و لبنان و حزب الله"پوششی" برای این آزادی بوده‌اند.

آقای زکا که با دعوت دولت جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرده بود پس از آزادی، و در جمع خبرنگاران بازداشت‌اش را"آدم ربایی" نامیده بود. مقامات ایران دلیل آزادی وی را پا درمیانی حزب الله لبنان مطرح کرده است. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ساعاتی پیش از ورود آقای زکا به لبنان گفته بود میشل عون، رییس جمهوری و حزب‌الله لبنان خواستار آزادی مشروط او شده بودند. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آخرین خبرهای یکشنبه هفتم مهر ۱۳۹۸ | DW | 29.09.2019

آخرین خبرهای شنبه ششم مهر ۱۳۹۸ | DW | 28.09.2019

باخبر: ۵ مهر ۹۸ - ۲۷ سپتامبردر باخبر: ۶ مهر ۹۸ – ۲۸ سپتامبر بشنوید: نشست مخالفان جمهوری اسلامی در لندن، وزارت ارشاد جمهوری دست به سانسور در محتویات ویکی‌پدیا می‌زند و پایان انتخابات افغانستان زیر سایه‌ی تدابیر امنیتی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

آخرین خبرهای یکشنبه هفتم مهر ۱۳۹۸ | DW | 29.09.2019

آخرین خبرهای شنبه ششم مهر ۱۳۹۸ | DW | 28.09.2019

کشته شدن محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودیخانواده سرلشکر عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودی بامداد روز یکشنبه 29 سپتامبر 2019