ایرلند: باید خیلی زود در مذاکرات وین به توافق رسید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه ایرلند: *باید خیلی زود در مذاکرات وین به توافق رسید *اگر توافق «به زودی» انجام نشود، فرصت به پایان خواهد رسید *این کار واقعا باید به زودی انجام شود تا موفقیت‌آمیز باشد *موقعیت مطلوب برای توافق را از دست داده‌ایم و این واقعا فاجعه خواهد بود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سایمون کاوِنی، وزیر امور خارجه ایرلند و یکی‌ از تسهیل‌گران مذاکرات وین، روز چهارشنبه در سخنانی در اندیشکده روابط بین‌المللی و اروپایی دابلین درباره مذاکرات گفت: اگر توافقی که موجب‌ پایبندی دوباره آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای خواهد شد، «به زودی» انجام نشود، فرصت به پایان خواهد رسید.

کاونی در این راستا افزود: این کار واقعا باید به زودی انجام شود تا موفقیت‌آمیز باشد. وگرنه، به عقیده من، موقعیت مطلوب برای توافق را از دست داده‌ایم و این واقعا فاجعه خواهد بود. وزیر امور خارجه ایرلند تسهیل‌گر شورای امنیت سازمان ملل برای توافق هسته‌ای است که در سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شد.به گفته طرفین مذاکرات، پیشرفت‌های خوبی انجام گرفته اما هنوز برخی مسائل مهم نیازمند تصمیم‌گیری‌های نهایی هستند.

در حال حاضر روسای هیات‌های مذاکره‌کننده کشورهای‌ اروپایی توافق هسته‌ای، آلمان، فرانسه و انگلیس برای برخی رایزنی‌ها به پایتخت‌هایشان بازگشته‌اند. علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات وین که به تازگی‌ به ایران بازگشته بود، اکنون برای تداوم گفت‌وگوها در وین حضور دارد و شب گذشته با انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه ایرلند: اگر در مورد برجام خیلی زود توافق نشود، پنجره بسته می‌شودسایمون کاونی روز چهارشنبه گفت: «این کار باید واقعا خیلی زود انجام شود. در غیر این صورت، فکر می‌کنم بوضوح ما بزنگاه توافق را از دست خواهیم داد... و این واقعا غم‌انگیز خواهد بود». فقط مونده بود مستعمره انگلیس واسه ما زر زررر کنه🤮
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

استقلال به نساجی رسید، پرسپولیس به آلومینیوم/ داربی حذفی شاید در فینالتیم‌های پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به ترتیب در مقابل آلومینیوم و نساجی قرار خواهند گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آنجلینا جولی در سفر به یمن: باید به فکر همه پناهجویان و قربانیان جنگ بودآنجلینا جولی، هنرپیشه هالیوود به یمن جنگ زده رفت تا در میان توجه جامعه جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، صدایی باشد برای مردم یمن. او شب گذشته نیز ویدیویی از سفرش به یمن در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. یمن از 2014 درگیر جنگ داخلی بوده؟؟؟!!!! چنین جمله ای مهوع است و در کثافت، باجی به بمباران مردم بی دفاع یمن توسط آل سعود نمیدهد! جنگ داخلی؟ بی‌شرف‌ها عزیزم آدرس رو اشتباه اومدی.برگرد به کشورت و بپرس چرا روی تمام سلاحهای بر سر وارد اومده،نوشته made in US؟ با فرستادن سفیر مهربانی به قربانیان تروریسم،افکار رو نمیشه فریب داد.تو دقیقا الان برای کمک به تروریستها قدم در یمن گذاشتی یا همدردی با قربانیان؟یا اینها لازم و ملزوم هم؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاخ سفید: آمریکا و روسیه در مورد توافق هسته‌ای با ایران منافع مشترک دارندجن ساکی می‌گوید: از دید ما نیازی به ارائه تضمین یا پیشنهادی از سوی آمریکا در ارتباط با تحریم‌ها علیه مسکو نیست. آن موضوع به تهاجم نظامی روس‌ها به اوکراین مربوط است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: لغو تحریم‌های هسته‌ای بخشی ضروری از توافق در وین استنماینده اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در جلسه شورای حکام با تاکید بر تعهد این نهاد اروپایی بر احیا و حفظ توافق هسته‌ای، درباره برخی اقدامات هسته‌ای ایران که در نتیجه خروج یک‌جانبه آمریکا از این توافق انجام شده‌اند، ابراز نگرانی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »