ایران از هر اقدامی که منجر به بازگشت ثبات به منطقه شود، استقبال می‌کند

01/08/1398 01:21 ب.ظ

موسوی با اشاره به توافق سران روسیه و ترکیه: ایران از هر اقدامی که منجر به بازگشت ثبات به منطقه شود، استقبال می‌کند

به گزراش ایلنا، سیدعباس موسوی با اشاره به توافق سران روسیه و ترکیه در خصوص تحولات شمال سوریه اظهار داشت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر شود استقبال می کند و در این راستا تفاهم حاصله میان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه برای پایان دادن به درگیری ها در شمال سوریه را قدم مثبتی برای بازگشت ثبات و آرامش به منطقه می داند.

وی افزود: امیدواریم رسیدن به این تفاهم موجبات رفع نگرانی های امنیتی ترکیه از یک سو و حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه از سوی دیگر را فراهم نماید. سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار گفتگو و روش های مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بوده و بر همین اساس همواره طرفین اختلافات را به مذاکره برای رسیدن به تفاهم ترغیب کرده و در همین راستا توافق آدانا را مبنای مناسبی برای رفع نگرانی های ترکیه و سوریه می داند و در این راه از هرگونه مساعدتی برای گفتگو و ایجاد تفاهم میان آنکارا و دمشق دریغ نمی نماید.

موسوی حضور نیروهای خارجی در شمال سوریه را موجب تامین امنیت در منطقه ندانست و تاکید کرد راه حل مشکلات منطقه، درون منطقه ای است و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه موجب بازگشت امنیت و آرامش خواهد بود. سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه اثرات سازو کار روند آستانه در تامین صلح و امنیت در سوریه با تشکیل کمیته قانون اساسی در آینده نزدیک نمود بارزتری پیدا کرده و اطینان داریم قدمی بزرگ در بازگشت ثبات و آرامش دائمی در سوریه محسوب می شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

تیم ملی هندبال ایران شانس صعود به المپیک ۲۰۲۰ را از دست دادتیم ملی هندبال ایران در پایان دور گروهی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ سوم شد و شانس کسب سهمیه المپیک را از دست داد

وزیر دفاع آمریکا: متعهد به حمایت از سعودی در دفاع از این کشور هستیممارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 اکتبر در توئیتی اعلام کرد که دیدار ثمر‌بخشی را با واقعاًباعث حقارت یک کشور هستش'که،علی رغم میلیاردهادلارهزینه برای توان نظامی وخریداری همه نوع تسلیحات ازشرق وغرب عالَم،بازهم برای حفظ وَموجودیت خود،محتاج حمایت کشوری دیگرباشد! 😂 😂 😂 😂 😂 😂 عجب......... 😄

از کمونیسم به صوفیگری و سر انجام به فانتزی | DW | 22.10.2019۲۲ اکتبر ۱۹۱۹: ۱۰۰ سال پیش در چنین روزی دوریس لسینگ در کرمانشاه زاده شد. در داستان‌هایش توجه ویژه‌ای به شخصیت‌های زن داشت، مبادا که از حافظه و سپس از تاریخ قلم گرفته شوند.

ابراز امیدواری رئیس‌جمهور برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر ارتباط ریلی میان ایران و عراقرئیس جمهور در جلسه عصر سه شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارایه گزارش وزیر کشور از چگونگی برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین، گفت: خوشبختانه سنت راهپیمایی اربعین در چند سال اخیر به رویدادی بزرگ، حماسه‌ای باشکوه و نماد وحدت و یگانگی مسلمانان و شیعیان تبدیل شده است.

هواپیمای جدید ساخت ایران از کجا آمده است؟ | DW | 21.10.2019ایران به تازگی از یک هواپیمای نظامی رونمایی کرده است که یاسین نام دارد اما این هواپیما چگونه ساخته شده است؟ درهم برهم خود این هواپیماها فقط می تواند به سروکله مردم بی گناه ایران بزنند اینها زامبی ها وحشی ها داعشی هستند ویا برود خاور میانه بی گناهان را کشتارکنند مسلمان کشی اینها فقط دزدی و جنایت دروغ بی عدالتی بلدند این چهار کلمه خلاصه چهل سال ایران‌شده شما ديگه نميخواد چرنديات و دروغهاى ج ا رو براى ما به عنوان خبر تكرار كنيد. اين آهن پاره كاملاً مشخصه كپى كارى و يك مونتاژ ناشيانه سطح پائينه... پراید پرنده

ناگفته‌هایی از وضعیت دانشجویان پزشکی در ایران«پزشکی رشته آینده‌داری است» این باور عمومی این روزها مورد شک و تردید است و غیر از این، حرف زدن از «آینده» پزشکی مربوط به شرایطی است که دانشجویان آفتاب، مهتاب ندیده بتوانند از دالان‌های سیستم آموزش به سلامت خارج شوند!