ایران, تحریم‌های آمریکا علیه ایران, سوئیس, شرکت های داروسازی, تجارت

ایران, تحریم‌های آمریکا علیه ایران

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا ندارد

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا ندارد جزئیات بیشتر🔽

07/09/2020 05:15:00 ب.ظ

ایران : سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا ندارد جزئیات بیشتر🔽

سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران به برخی شایعات درباره احتمال میانجی‌گری این کشور میان تهران و واشنگتن دامن زده بود.

با این حال سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هدف از تماس تلفنی وزیر خارجه آمریکا با همتای سوئیسی‌اش را «اعمال فشار» عنوان کرد. او گفت که در آستانه سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران چنین سیاستی از جانب آمریکا اتخاذ شده بود.سوئیس از ۳۱ خرداد ۱۳۵۹ و در پی تسخير سفارت آمريكا در تهران در همان سال و قطع روابط تهران و واشنگتن، مسئولیت حفاظت از منافع آمريكا در ایران را برعهده گرفت؛ مسئولیتی که ۴۰ ساله شده است.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است رییس پیشین سرویس اطلاعات و امنیت آلمان: بازگشت به توافق هسته‌ای اشتباه است بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

وزیر خارجه سوئیس در ایران؛ آیا كاسيس حامل پیام آمریکاست؟با این حال آقای خطیب زاده مهم‌ترین اولویت‌های ایران در جریان سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران را همکاری‌ها در زمینه‌ دارو و درمان، مبارزه با کرونا، نقش سوییس به عنوان حافظ منافع ایران در برخی از کشورها و موضوع کانال مالی سوئیس عنوان کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در خصوص موضوع کانال مالی سوییس با بیان اینکه منابع مالی ایران در سوئیس خیلی زیاد نیست، مدعی شد که آمریکا تلاش می‌کند تا این منابع مالی وارد کانال نشود.با این حال او خبر داد که با ۲۰ ماه تاخیر اولین تراکنش مالی در خردادماه امسال انجام شده است. headtopics.com

آقای خطیب‌زاده در ادامه ابراز امیدواری کرد این کانال بتواند از فشارهای سیاسی دور باشد تا ایران بتواند از منابع مالی‌اش در خارج از کشور استفاده کنیم. او در این زمینه از آنچه که «وجود سنگ اندازی‌های آمریکا» می نامید، خبر داد.اگر چه در هر سفر دیپلماتیکی در خصوص روابط سیاسی و تجاری میان دو کشور صحبت می‌شود اما همیشه همزمان با سفر هر مقام سوئیسی به ایران، رسانه‌های خبری از نقش مهم سوئیس برای کاهش تنش میان تهران و واشنگتن سخن گفته‌اند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تحریف اعتراف وزیر دفاع انگلیس،پرونده زاغری ربطی به بدهی لندن به تهران نداردلندن – ایرنا – وزیر دفاع انگلیس به تازگی درخصوص پرونده قدیمی فروش تانک‌های چیفتن توسط این کشور به ایران در سال ۱۳۵۰، رسما پذیرفته که لندن بابت این موضوع به تهران بدهکار است و این بدهی ۴۰۰ میلیون دلاری باید پرداخت شود. این اذعان صریح مقام رسمی لندن اما از سوی برخی رسانه‌های بیگانه تحریف شد.

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

تهران| «سلطان قبر» در شهرری دستگیر و زندانی شد- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها_ دادستان شهر ری با اشاره به دستگیری سلطان قبر و اعزام به زندان گفت: از شاکیان مرتبط با پرنده فروش غیرقانونی قبر درخواست می‌شود با مراجعه به دفتر خدمات قضایی محل زندگی خود و اعلام محل وقوع جرم  نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند.

وزرای دفاع ایران و هند در تهران دیدار کردندراج نات سینک و امیر حاتمی امروز در تهران دیدار و درلاره موضوعات منطقه‌ای مذاکره کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزرای خارجه ایران و سوئیس در تهران دیدار کردند - BBC News فارسیایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوییس امروز در تهران با محمد جواد ظریف همتای ایران ی خود دیدار کرد. محور اصلی مذاکرات ایران و سوئیس در این سفر دیپلماتیک روابط دوجانبه و به طور ویژه کانال مالی سوئیس عنوان شده است. قرار است آقای کاسیس با حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور، نیز دیدار کند.

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به 22 هزار 410 نفر رسیدکرونا در ایران ؛ شمار جان باختگان به 22 هزار 410 نفر رسید