ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را متهم به نقض بی‌طرفی کرد | DW | 10.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره رویکردی جانبدارانه هشدار داد. او بی آنکه پاسخی به پرسش‌ها درباره آثار اورانیوم در چند مرکز بدهد، رفتار آژانس را غیرحرفه‌ای خواند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کاظم غریب‌‌آبادی، نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در سخنرانی خود در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از عملکرد این آژانس و گزارش اخیر دبیرکل آن انتقاد کرد.

نماینده جمهوری اسلامی مدعی شد که این سکوت و از جمله گزارش اخیر رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باعث ایجاد این شائبه می‌شود که این آژانس یک سازمان سیاسی است تا یک سازمان حرفه‌ای.غریب‌آبادی گزارش روز دوشنبه رافائل گروسی به شورای حکام آژانس را اقدامی"غیرسازنده" دانسته است.

از جمله به مشاهده آثار اورانیوم در تورقوزآباد و مرکزی در نزدیکی اصفهان. افزون بر آن، فاکس‌نیوز گزارش جدیدی درباره فعالیت‌های مشکوک ایران در تاسیسات هسته‌ای سنجریان منتشر کرده که متکی بر تصاویر ماهواره‌ای است.گروسی از مقامات ایران خواستار توضیح پیرامون غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم شده بود. دبیرکل آژانس در عین حال گفته بود که این میزان غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران هیچ توجیه غیرنظامی ندارد و عملا فاصله ایران تا دسترسی و تجهیز به جنگ‌افزارهای هسته‌ای کاهش جدی یافته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عیب نداره، در عوض دولت بایدن اسم همین افراد رو از تو لیست تحریم ها خارج میکنه.

سلام ک..ر تو یقه ی دوبل ک..ری ات

اصلا نباید جواب چیزی رو بدهند ، به این اروپایی ها هر چی بیشتر جواب بدی بیشتر سوال می‌پرسند، اینها چه کمکی کردند تو قضیه برجام و بقیه مسائل یا حتی آژانس که بیش از حد پرو شده ، ایران هم‌ باید مثل بقیه کشورها اجازه دسترسی بده .

همکاری کامل ایران با آژانس مشروط به رفع تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران است

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

اين تروريست نماينده ايران نيست، بلكه نماينده و مزدور رژيم اشغالگر و تروريستى جمهورى اسلامى است. IraniansBoycottElections

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشتمسئولان فوتبال روسیه در این نامه اعلام کردند که پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین مغایر با اصول اساسی یوفا به شمار می‌رود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا قوانین ایران در مورد مهریه در ازدواج‌های ثبت شده در اروپا صادق است؟احوال شخصیه ایرانیان (از جمله نکاح) تابع قوانین ایران هستند و اگر شوهر ایرانی باشد مهریه قابل مطالبه است. مستنبط از ماده ٧ قانون مدنی و فصل تابعیت همان قانون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مواضع ایران درخصوص گزارش مدیرکل آژانس در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجامنماینده ایران در آژانس گفت: هنوز مشاهده نشده که آیا آمریکا عزم کافی و آمادگی ترک اعتیاد خود برای استفاده از اقدامات یکجانبه زورمدارانه، احترام به حقوق بین الملل، اجرای تعهدات خود درخصوص لغو تحریم ها به روشی کامل و موثر، و اتخاذ تصمیمات دشوار ضروری برای این امر را دارد یا نه؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمیتروئیکای اروپایی با تاکید بر حمایت کامل خود از مذاکرات وین میان مشارکت‌کنندگان در برجام و آمریکا، نسبت به آنچه که «تخطی مداوم ایران از تعهدات هسته‌ای» خوانده شد، ابراز نگرانی کردند ابراز نگرانی بدون حتی قطع مذاکرات ، چقدر متناقض و دورو همشون شکرخوردن.تیم مذاکره کننده برای چی در مین هست؟چرا به کشور برنمیگردند؟برجام بی برجام ،تمام
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ند پرایس: از عدم همکاری ایران و آژانس عمیقا نگرانیم؛ انتخابات در زمان‌بندی مذاکرات بی‌تاثیر است🔺ند پرایس: از عدم همکاری ایران و آژانس عمیقا نگرانیم؛ انتخابات در زمان‌بندی مذاکرات بی‌تاثیر است ▪️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: ایران باید کاملا و اساسا با آژانس اتمی همکاری کند و این کار را بدون تاخیر انجام دهد ⬇️بیشتر بخوانید: خاک تو سر بی عرضه تون!!! انگار اخوندا نشستن میگن وااااای اینا نگرانن، پس بریم سانتزیفوژها رو خاموش کنیم!!! یک مشت بی لیاقت اومدن با تقلب دولت امریکا رو گرفتند و فقط حرف مفت و چرند میزنن! هیچکس مثل پمپئو اخوندها رو نمیشناخت! اخوند فقط زبان زور میفهمه! اینو بفهمید نفهم ها!!! برجام را شما پاره کردید الدنگ
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به گردهمایی تبلیغاتی ابراهیم رئیسی و حامیانش در اهوازفردا کسی نناله خوزستان قرمز شد تو پیک کرونا.. چون لایق دوستی با کرونا هستیم به خاطر خایه مالی یه آخوند منتشر کنید. از ایرانیان بخواهیم سوال بپرسند. از اصلاح‌طلبان بخواهیم شفاف به مردم پاسخ دهند. اصلاح_طلب_بگو پاسخ شفاف‌سازی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »