ایران, توافق هسته‌ای, آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, رافائل گروسی, کاظم غریب‌آبادی

ایران, توافق هسته‌ای

ایران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را متهم به نقض بی‌طرفی کرد | DW | 10.06.2021

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره رویکردی جانبدارانه هشدار داد. او بی آنکه پاسخی به پرسش‌ها درباره آثار اورانیوم در چند مرکز بدهد، رفتار آژانس را غیرحرفه‌ای خواند.

10/06/2021 11:32:00 ب.ظ

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره رویکردی جانبدارانه هشدار داد. او بی آنکه پاسخی به پرسش‌ها درباره آثار اورانیوم در چند مرکز بدهد، رفتار آژانس را غیرحرفه‌ای خواند.

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره رویکردی جانبدارانه هشدار داد. او بی آنکه پاسخی به پرسش‌ها درباره آثار اورانیوم در چند مرکز بدهد، رفتار آژانس را غیرحرفه‌ای خواند.

کاظم غریب‌‌آبادی، نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در سخنرانی خود در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از عملکرد این آژانس و گزارش اخیر دبیرکل آن انتقاد کرد.غریب‌آبادی روز پنجشنبه ۲۰ خرداد (۱۰ ژوئن) به فعالیت‌های هسته‌ای اسرائیل اشاره کرد و سکوت آژانس در قبال حمله به دانشمندان هسته‌ای ایران و همچنین حمله اخیر به تاسیسات هسته‌ای نطنز را نشانه عدم رعایت بی‌طرفی آژانس دانست.

رکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات/ تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس!- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim آمریکا سایت العالم را بست- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim اعتصاب گسترده کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت ایران | DW | 22.06.2021

نماینده جمهوری اسلامی مدعی شد که این سکوت و از جمله گزارش اخیر رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باعث ایجاد این شائبه می‌شود که این آژانس یک سازمان سیاسی است تا یک سازمان حرفه‌ای.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدغریب‌آبادی گزارش روز دوشنبه رافائل گروسی به شورای حکام آژانس را اقدامی"غیرسازنده" دانسته است. او با اشاره به نشست‌های اخیر مقامات جمهوری اسلامی با دبیرکل آژانس و از جمله دیدار علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با او در تهران، مدعی شده که ایران نهایت همکاری با آژانس را از خود نشان داده است.

گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام در ویننماینده جمهوری اسلامی در وین همچنین ادعا کرد که در گزارش اخیر آژانس هیچ نکته جدیدی وجود نداشته و عملا تکرار گزارش پیشین این نهاد بوده است.فرار به جلوی ایراناظهارات کاظم غریب‌آبادی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوعی فرار به جلو به شمار می‌آید. او روز دوشنبه هفتم ژوئن، پس از اعلام نظر رافائل گروسی درباره عدم همکاری مطلوب ایران با آژانس، این نهاد را متهم به"سیاسی‌کاری" کرده بود. headtopics.com

غریب‌آبادی در سخنرانی امروز خود نیز همین اتهام را تکرار کرده است. این در حالی است که رافائل گروسی در گزارش خود به شورای حکام به چند نکته مبهم در فعالیت‌های هسته‌ای ایران اشاره کرده بود.از جمله به مشاهده آثار اورانیوم در تورقوزآباد و مرکزی در نزدیکی اصفهان. افزون بر آن، فاکس‌نیوز گزارش جدیدی درباره فعالیت‌های مشکوک ایران در تاسیسات هسته‌ای سنجریان منتشر کرده که متکی بر تصاویر ماهواره‌ای است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدگروسی از مقامات ایران خواستار توضیح پیرامون غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم شده بود. دبیرکل آژانس در عین حال گفته بود که این میزان غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران هیچ توجیه غیرنظامی ندارد و عملا فاصله ایران تا دسترسی و تجهیز به جنگ‌افزارهای هسته‌ای کاهش جدی یافته است.

ایالات متحده آمریکا نیز به ایران در مورد عدم همکاری با آژانس هشدار داده است. مهلت همکاری محدود ایران با آژانس، تا روز ۲۴ ژوئن تمدید شده است. هدف از این تمدید، فراهم کردن شرایط برای کسب توافق هسته‌ای در کمیسیون مشترک برجام اعلام شده بود.آمریکا از ایران درخواست کرده است که اولتیماتومی برای همکاری با آژانس تعیین نکند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا از ایران درخواست کرده از انجام هر اقدامی که بتواند بر کسب توافق هسته‌ای و احیای برجام تاثیری نامطلوب برجای نهد، بپرهیزد.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندبا این امضای دونالد ترامپ، دولت آمریکا نه‌ تنها از توافقنامه اتمی"برجام" خارج شده، بلکه می‌خواهد تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را نیز بار دیگر از سر ‌گیرد. بدین ترتیب هر شرکتی که با آمریکا و با دلار در سطح جهانی معامله می‌کند در صورتی که با ایران معامله کند، می‌تواند مشمول جریمه سنگینی بشود. headtopics.com

بازگشت کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران؛ شایعه یا بحث جدی؟ | DW | 22.06.2021 واکنش فرانسه به پیروزی رئیسی؛ نگران وضعیت حقوق بشر هستیم | DW | 22.06.2021 تریاک در جعبه پیتزا؛ کشف باند مواد مخدر ایرانی در اتریش | DW | 22.06.2021

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندبسیاری از شرکت‌ها و بخصوص بانک‌ها معنی نقض تحریم‌ها را بخوبی می‌دانند. کومرتس بانک آلمان در سال ۲۰۱۴ مجبور به پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون دلار و گروه"بی ان پی پاریبا" فرانسوی حتی ۹ میلیارد دلار جریمه پرداخت کرد.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندبه گزارش اتاق بازرگانی آلمان، ده هزار شرکت آلمانی با ایران رابطه تجاری دارند و ۱۲۰ شرکت این کشور حتی با نیروی کار خود در ایران حضور دارند. آلمان در سال گذشته ۳ و نیم میلیارد یورو به ایران صادرات داشته درحالیکه ارزش صادرات آن به آمریکا بالغ بر ۱۱۱ میلیارد یورو بوده است.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندایرباس بزرگترین بازنده خروج آمریکا از برجام است. در ژانویه سال ۲۰۱۷ ایران سفارش خرید یکصد فروند هواپیمای ایرباس را به ارزش ۲۳ میلیارد یورو داد. سه فروند هواپیما به ایران تحویل داده شد و حالا آمریکا اجازه صادرات این هواپیما به ایران را لغو کرده است. کمپانی اروپایی ایرباس بخشی از تولیدات خود را در آمریکا تامین می‌کند.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندکمپانی آمریکایی بوئینگ دو قرارداد با شرکت‌های ایرانی آسمان برای فروش ۳۰ عدد هواپیما به ارزش ۳ میلیارد دلار و نیز قرارداد فروش ۸۰ فروند هواپیما با شرکت ایران ایر به ارزش ۱۶ میلیارد دلار امضا کرد. این سفارش‌ها هیچگاه در تولید لحاظ نشدند و حالا هم دنیس مویلنبرگ، مدیریت بوئینگ، اعلام کرده است که"ما پیرو سیاست دولت آمریکا هستیم". headtopics.com

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندتاریخ اولین حضور زیمنس در ایران به کشیدن خط تلگراف لندن – بمبئی در ۱۵۰ سال پیش برمی‌گردد. جو کایزر، مدیر کمپانی زیمنس، از نخستین مدیران آلمانی بود که در آغاز سال ۲۰۱۶ به ایران سفر کرد و قرارداد‌های میلیاردی فروش توربین‌های گازی و مدرنیزه کردن قطارهای ایران را به امضا رساند.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندکمپانی هنکل هیچگاه از بازار ایران خارج نشد و به همین دلیل جایگاه قدرتمندی در صنایع تولید شوینده و چسب دارد."کاسپار رورستد"، مدیر پیشین این کمپانی، در سال ۲۰۱۵ و قبل از"برچیده شده تحریم‌ها" گفته بود: «فروش میلیونی ما در بازار ایران (سه رقم دارد) و به افزایش آن هم خوشبین هستیم.» این کمپانی سال گذشته ۲۰ میلیارد یورو فروش داشته که یک درصد آن از بازار ایران است.

نگرانی عفو بین‌الملل از خطر قریب‌الوقوع اجرای حکم اعدام یک کودک‌مجرم در ایران کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمز ارز کشور- عکس خبری تسنیم | Tasnim انتخابات شوراها؛ صدرنشینی آرای باطله در سه شهر بزرگ | DW | 22.06.2021

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندکمپانی دایملر، ایران خودرو و ماموت در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ قرارداد طولانی مدت تولید کامیون در ایران را به امضا رساندند. دایملر آلمان در سال ۲۰۱۰ سهم خود را در خودروسازی ایران واگذار کرده بود.خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند

کمپانی خودروسازی فولکس واگن هم تصمیم داشت از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی با کمک ایران خودرو و ماموت با مدل‌های تیگوان و پاسات وارد بازار ایران شود. این خودروها در نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در سال گذشته نیز عرضه شدند.خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوند

بازار خودروی ایران بصورت"سنتی" در دست صنایع خودروسازی فرانسه است. این صنایع از آنجایی که با آمریکا رابطه‌ای ندارند، دستشان برای سرمایه‌گذاری در ایران بازتر است. کمپانی"PSA" در سال ۲۰۱۶ قرارداد همکاری برای تولید سه مدل پژو را در سال ۲۰۱۶ با ایران خودرو به امضا رساند. این سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون یورویی هنوز به نتیجه ‌و سودی نرسیده و طرف ایرانی هم توان مالی ندارد.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندخودروساز فرانسوی رنو در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد یک سرمایه‌گذاری بزرگ به همراه خط تولید در ایران خواهد داشت. کارلوس غُصن (یا به فرانسوی گون- Carlos Ghosn) مدیر اجرایی شرکت‌های خودروسازی رنو در آن زمان گفته بود که"بازار ایران دارای پتانسیل بی‌نظیری است".

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندبازار و صنایع نفت و گاز ایران یکی از بازارهای جالب توجه برای شرکت‌های بین‌المللی است. شرکت ایتالیایی"سایپم" (Saipem) که در عرصه تولید خط لوله ‌و پایانه‌های نفت و گاز فعال است قرادادی به مبلغ ۳ میلیارد و پانصد میلیون یورو با ایران امضا کرده است.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندرئیس کمپانی نفتی اِنی (Eni)، کلادیو دسکالزی هم جزو اولین مدیرانی بود که با پایان تحریم‌ها راهی تهران شد. دو طرف تمایل به همکاری داشتند اما قراردادها در حد"مطالعات برای توسعه میدان کیش و فاز سوم میدان دارخوین" باقی ماند. از سوی دیگر انی از ایران طلبکار است که به دلیل تحریم‌ها امکان پرداخت بدهی برای ایران وجود نداشت.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندبرخلاف کمپانی ایتالیایی انی، کمپانی بریتانیایی – هلندی"شل" سال‌ها به دلیل تحریم‌ها راهی را پیدا نمی‌کرد تا بتواند بدهی دو میلیارد دلاری خود به ایران را پرداخت کند. کمپانی نفتی شل سفارش جدید دیگر به ایران نداده و قراردادهای جدید هم در حد"مطالعه برای توسعه میادین آزادگان جنوبی، یادآوران و کیش" است.

خروج از برجام و معاملاتی که دود می‌شوندکمپانی فرانسوی توتال اعلام کرد که پنج میلیارد دلار در میدان پارس جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند. دولت آمریکا در مورد این سرمایه‌گذاری"استثنا" قائل شد و اجازه آن را صادر کرد. حال امکان دارد با تحریم‌های جدید این اجازه هم لغو شود. پاتریک پویان، مدیرعامل توتال، در ماه مارس ابراز امیدواری کرد تا اجازه آمریکا به‌قوت خود باقی بماند. او گفت در غیر این صورت ما بار دیگر برای دریافت اجازه تلاش خواهیم کرد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

عیب نداره، در عوض دولت بایدن اسم همین افراد رو از تو لیست تحریم ها خارج میکنه. سلام ک..ر تو یقه ی دوبل ک..ری ات اصلا نباید جواب چیزی رو بدهند ، به این اروپایی ها هر چی بیشتر جواب بدی بیشتر سوال می‌پرسند، اینها چه کمکی کردند تو قضیه برجام و بقیه مسائل یا حتی آژانس که بیش از حد پرو شده ، ایران هم‌ باید مثل بقیه کشورها اجازه دسترسی بده .

همکاری کامل ایران با آژانس مشروط به رفع تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران است Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اين تروريست نماينده ايران نيست، بلكه نماينده و مزدور رژيم اشغالگر و تروريستى جمهورى اسلامى است. IraniansBoycottElections

روسیه در اعتراض به پیراهن تیم ملی اوکراین به یوفا نامه نوشتمسئولان فوتبال روسیه در این نامه اعلام کردند که پیراهن تیم ملی فوتبال اوکراین مغایر با اصول اساسی یوفا به شمار می‌رود.

آیا قوانین ایران در مورد مهریه در ازدواج‌های ثبت شده در اروپا صادق است؟احوال شخصیه ایرانیان (از جمله نکاح) تابع قوانین ایران هستند و اگر شوهر ایرانی باشد مهریه قابل مطالبه است. مستنبط از ماده ٧ قانون مدنی و فصل تابعیت همان قانون

مواضع ایران درخصوص گزارش مدیرکل آژانس در مورد راستی‌آزمایی اجرای برجامنماینده ایران در آژانس گفت: هنوز مشاهده نشده که آیا آمریکا عزم کافی و آمادگی ترک اعتیاد خود برای استفاده از اقدامات یکجانبه زورمدارانه، احترام به حقوق بین الملل، اجرای تعهدات خود درخصوص لغو تحریم ها به روشی کامل و موثر، و اتخاذ تصمیمات دشوار ضروری برای این امر را دارد یا نه؟

بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمیتروئیکای اروپایی با تاکید بر حمایت کامل خود از مذاکرات وین میان مشارکت‌کنندگان در برجام و آمریکا، نسبت به آنچه که «تخطی مداوم ایران از تعهدات هسته‌ای» خوانده شد، ابراز نگرانی کردند ابراز نگرانی بدون حتی قطع مذاکرات ، چقدر متناقض و دورو همشون شکرخوردن.تیم مذاکره کننده برای چی در مین هست؟چرا به کشور برنمیگردند؟برجام بی برجام ،تمام

ند پرایس: از عدم همکاری ایران و آژانس عمیقا نگرانیم؛ انتخابات در زمان‌بندی مذاکرات بی‌تاثیر است🔺ند پرایس: از عدم همکاری ایران و آژانس عمیقا نگرانیم؛ انتخابات در زمان‌بندی مذاکرات بی‌تاثیر است ▪️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: ایران باید کاملا و اساسا با آژانس اتمی همکاری کند و این کار را بدون تاخیر انجام دهد ⬇️بیشتر بخوانید: خاک تو سر بی عرضه تون!!! انگار اخوندا نشستن میگن وااااای اینا نگرانن، پس بریم سانتزیفوژها رو خاموش کنیم!!! یک مشت بی لیاقت اومدن با تقلب دولت امریکا رو گرفتند و فقط حرف مفت و چرند میزنن! هیچکس مثل پمپئو اخوندها رو نمیشناخت! اخوند فقط زبان زور میفهمه! اینو بفهمید نفهم ها!!! برجام را شما پاره کردید الدنگ

واکنش‌ها به گردهمایی تبلیغاتی ابراهیم رئیسی و حامیانش در اهوازفردا کسی نناله خوزستان قرمز شد تو پیک کرونا.. چون لایق دوستی با کرونا هستیم به خاطر خایه مالی یه آخوند منتشر کنید. از ایرانیان بخواهیم سوال بپرسند. از اصلاح‌طلبان بخواهیم شفاف به مردم پاسخ دهند. اصلاح_طلب_بگو پاسخ شفاف‌سازی