ایران حمله جیش العدل را به خودروهای سپاه در سیستان و بلوچستان تایید کرد

تایید حمله به خودروهای سپاه در سیستان بلوچستان

30/06/2020 09:52:00 ق.ظ

تایید حمله به خودروهای سپاه در سیستان بلوچستان

فداحسین مالکی، نماینده زاهدان در مجلس با تایید انفجار بمب در مسیر حرکت خودروهای سپاه پاسداران، گفته این حمله تلفات جانی در پی نداشته است و تنها یک فرمانده سپاه منطقه دچار جراحاتی شده است. جیش‌العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

پنجره همرسانی را ببندیدفداحسین مالکی، نماینده زاهدان در مجلس انفجار بمب را در مسیر حرکت خودروهای سپاه پاسداران تایید کرد و گفت این حمله تلفات جانی در پی نداشته است و تنها یک فرمانده سپاه منطقه دچار جراحاتی شده است.جیش العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. یک کانال تلگرامی نزدیک به این گروه با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت و نوشت که فرمانده پایگاه کورین در این حادثه"کشته" و به سایر نیروها نیز"خسارت زیادی" وارد شده است.

دفاعیات منتشر نشده اکبر طبری؛ چرا سخن‌گوی قوه قضاییه را احضار نمی‌کنید؟ وال‌استریت ژورنال: آمریکا چهار نفتکش ایران را توقیف کرده - BBC News فارسی واقعیت‌های حیرت آور درباره افراد چپ دست در روز جهانی چپ دست‌ ها - BBC News فارسی

این حمله در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان انجام شده است.نماینده زاهدان گفته"نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سه خودرو در حال گشت بودند که با دو بمب کنار جاده‌ای برخورد کردند و توانستند یکی از این بمب‌ها را خنثی کنند اما متأسفانه دومین بمب منفجر شد".

او"اسارت تعدادی از نیرو‌های سپاه" در این حمله را تکذیب کرد.حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران 'دست کم ۲۷ کشته به جا گذاشت'جیش العدل خود را"ارتش عدالت و برابری" و سنی به ویژه در استان سیستان و بلوچستان ایران معرفی می کند. این گروه در موارد متعدد، درگیری‌هایی مسلحانه با نیروهای نظامی و امنیتی ایران داشته است و مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی جنوب شرق ایران را هم به عهده گرفته است.

حکومت ایران این گروه را تروریستی و وابسته به نیروهای اطلاعاتی عربستان سعودی و آمریکا می‌داند. اتهامی که این دو کشور رد می‌کنند. تیرماه سال گذشته آمریکا گروه جیش العدل را به فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور اضافه کرد.این گروه می‌گوید نخستین عملیات‌های آن مربوط به سال ۱۳۹۱ است که در آن ادعا کرده بود چندین عضو سپاه پاسداران را کشته است. یکسال بعد، در بهمن ۱۳۹۲، این گروه با ربودن پنج مرزبان ایرانی در نزدیکی مرز این کشور با پاکستان خبر ساز شد.

دو سال گذشته کمتر خبری از عملیات‌های جیش العدل منتشر شده بود. آخرین حمله این گروه در بهمن سال ۱۳۹۷ گزارش شده بود. سپاه پاسداران اعلام کرد در این حمله ۲۷ نفر از اعضایش کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

دختران موتورسوار ایران؛ در پیست آزاد در خیابان محرومند

«سوال اینجاست که چرا ترک موتور بودن ( سرنشین موتور سیکلت بودن) برای بانوان منع قانونی ندارد ولی اینکه حالا بیست سانت این طرف‌تر نشسته باشی و جای سرنشین و راکب عوض شود منع قانونی دارد.»

ترامپ: کسی درباره حمله کذایی به نیروهایمان در افغانستان به من اطلاعی نداده استدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره قتل نظامیان آمریکایی با تحریک روسیه در افغانستان، آن را تکذیب کرد و گفت که کسی به او درباره این ادعا اطلاعی نداده است.

روحانی: در دوره شیوع کرونا اضافه شدن اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد ممنوع استحسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: «از فردا اضافه شدن اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع است.»

سپاه مراتع کردستان را آتش می‌زند و ما در این آتش می‌میریم

جزئیات بمب‌گذاری در ‌کورین / شهادت فرمانده سپاه منطقه ‌صحت ندارد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimبمب‌گذاری در «کورین» خسارت جانی نداشت استاندار سیستان و بلوچستان: شایعات مربوط به شهادت فرمانده سپاه منطقه کورین و راننده او در این عملیات صحت ندارد یک بمب دیگر هم در همان حوالی کارگذاشته بودند که خنثی شد

پنج نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

'تجمع بزرگ طالبان' در ولایت سرپل هدف حمله هوایی قرار گرفتمنابع نظامی و محلی در شمال افغانستان می‌گویند که در حمله هوایی به تجمع بزرگ گروه طالبان در ولایت سرپل ملا مزمل، معاون خود خوانده وزارت دفاع طالبان را هدف قرار داده است. این حمله شب گذسته انجام و منابع محلی گفته که بعد از حمله طالبان ارتباط روستای مورد حمله را با اطراف قطع کرده است. طالبان تاکنون واکنش نشان نداده اند.