ایران فقط ولنجک نیست؛ بازگشایی مدارس و مشکلات دانش‌آموزان محروم

15/06/1399 05:28:00 ب.ظ

مدارس ایران در شرایطی بازگشایی‌ شده‌‌اند که آنچه آموزش‌وپرورش درباره نحوه ارائه دروس اعلام کرده است، در همه مناطق و شهرها و روستاهای ایران قابل اجرا نیست. گزارش Mahrokhbanoo 👇 اخبار_ایران بازگشایی_مدارس دانش_آموزان_زاغه‌نشین دانش_آموزان_مناطق_محروم

آموزش‌و‌پرورش اعلام کرده‌ است برای شهرهایی که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، کلاس‌ها کاملا آنلاین و با استفاده از پلتفرم «شاد» پیش خواهد رفت و هیچ دانش‌آموزی به مدرسه نمی‌رود.

مناطق زرد به آموزش ترکیبی روی می‌آورند و بسته به موقعیت شهر و میزان ابتلا، دانش‌آموزان در برخی روزهای هفته به مدرسه می‌روند و بخشی از آموزش آن‌ها در مدرسه و بخش دیگری در خانه و تحت آموزش آنلاین طی خواهد شد.

گفته شده است که مناطق سفید هم موظفند کلاس‌های آموزشی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برگزار کنند. اما تکلیف دانش‌آموزان مناطق دورافتاده و محروم که به حداقل‌های آموزش مجازی هم دسترسی ندارند و محل زندگی‌شان در وضعیت قرمز قرار دارند، چیست؟

*** آموزش‌وپرورش می‌گوید با شروع سال تحصیلی جدید، کلیه مدارس کشور به «شبکه ملی هوشمند» متصل خواهند شد. بنابراین، مشکل دانش‌آموزان زاغه‌نشین، ساکنان مناطق مرزی، حاشیه‌نشین‌ها و طبقات کم‌درآمد جامعه که از حداقل‌هایی همچون کامپیوتر و اینترنت به عنوان لوازم ضروری آموزش مجازی محرومند، کماکان به قوت خود باقی است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است

اولویت این دولت اقتصاد و حتی جهش تولید نیست/ 90 درصد مشکلات اقتصاد ناشی از عدم شفافیت است- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimعضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه رکود تولید محصولات داخلی امسال نسبت به سال گذشته عمیق تر شده است گفت: رفتار دولت نشان نمی دهد که اولویت این دولت اقتصاد و حتی «جهش تولید» یا حتی خدمات باشد.

آمریکا ۱۱ شرکت‌‌ ایرانی، چینی و اماراتی مرتبط با صنعت نفت ایران را تحریم کردمایک پمپئو: «ایران باید به بهره‌برداری از منابع طبیعی برای حمایت مالی از تروریسم و نابودی منطقه پایان دهد.»

شمار سد‌های ایران به ۱۸۸ رسید

«با پوتین باید فقط با زبان اقتدار صحبت کرد» | DW | 03.09.2020رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان آلمان در رابطه با مسمومیت ناوالنی خواستار برخورد تند با پوتین شد. او پیشنهاد داده از پروژه گاز «نورداستریم ۲» به عنوان اهرم فشار استفاده شود. این پیشنهاد موافقان و مخالفانی دارد.

مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.