ایران فقط ولنجک نیست؛ بازگشایی مدارس و مشکلات دانش‌آموزان محروم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدارس ایران در شرایطی بازگشایی‌ شده‌‌اند که آنچه آموزش‌وپرورش درباره نحوه ارائه دروس اعلام کرده است، در همه مناطق و شهرها و روستاهای ایران قابل اجرا نیست. گزارش Mahrokhbanoo 👇 اخبار_ایران بازگشایی_مدارس دانش_آموزان_زاغه‌نشین دانش_آموزان_مناطق_محروم

مدارس ایران در شرایطی بازگشایی‌ شده‌‌اند که آن‌چه آموزش‌وپرورش درباره نحوه ارائه دروس اعلام کرده است، در همه مناطق و شهرها و روستاهای ایران قابل اجرا نیست و همین موضوع باعث شده است که والدین و دانش‌آموزان دو حس نگرانی و بلاتکلیفی را توامان تجربه کنند.

گفته شده است که مناطق سفید هم موظفند کلاس‌های آموزشی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برگزار کنند. اما تکلیف دانش‌آموزان مناطق دورافتاده و محروم که به حداقل‌های آموزش مجازی هم دسترسی ندارند و محل زندگی‌شان در وضعیت قرمز قرار دارند، چیست؟آموزش‌وپرورش می‌گوید با شروع سال تحصیلی جدید، کلیه مدارس کشور به «شبکه ملی هوشمند» متصل خواهند شد.

«مریم بالاشیخ» که در نقطه صفر مرزی استان سیستان‌وبلوچستان به کار معلمی مشغول است، اما در پاسخ می‌گوید این‌جا مردم تلویزیون‌شان کجا بود؟ این معلم در پاسخ به این سوال که «راه حل چیست؟» می‌گوید: «به سیستم آموزش‌وپرورش بودجه کافی بدهند تا با شناسایی خانواده‌های کم درآمد به آن‌ها کامپیوتر و اینترنت بدهند. در بسیاری از نقاط جهان در شرایط موجود اینترنت برای دانش‌آموزان یا رایگان است یا بی‌نهایت ارزان. در همه دنیا دانش‌آموزی را که توان خریدن و تامین این تجهیزات را ندارد، پوشش می‌دهند و حمایت می‌کنند.

«حسین دهلانی» در یک روستای حوالی شهرستان بشاگرد استان هرمزگان معلمی می‌کند. او معتقد است از آن‌جایی که طبق قانون اساسی، آموزش رایگان حق همه دانش‌آموزان است، این وظیفه آموزش‌و‌پرورش است که دانش‌آموزان نیازمند را شناسایی و شرایطی فراهم کند تا آن‌ها به محتوای درسی دسترسی داشته باشند.

اما این مشکلات به مناطق حاشیه‌نشین محدود نمی‌شود. صبح امروز و هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی در استان‌های سفید و زرد، فضای مدرسه‌ها ناآرام بود. والدین بسیاری بدون کودکان‌شان که آن‌ها را همراهی کرده بودند، در فضای باز مدارس تجمع کرده و نسبت به تصمیم آموزش‌و‌پرورش معترض بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولویت این دولت اقتصاد و حتی جهش تولید نیست/ 90 درصد مشکلات اقتصاد ناشی از عدم شفافیت است- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimعضو اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه رکود تولید محصولات داخلی امسال نسبت به سال گذشته عمیق تر شده است گفت: رفتار دولت نشان نمی دهد که اولویت این دولت اقتصاد و حتی «جهش تولید» یا حتی خدمات باشد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا ۱۱ شرکت‌‌ ایرانی، چینی و اماراتی مرتبط با صنعت نفت ایران را تحریم کردمایک پمپئو: «ایران باید به بهره‌برداری از منابع طبیعی برای حمایت مالی از تروریسم و نابودی منطقه پایان دهد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار سد‌های ایران به ۱۸۸ رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«با پوتین باید فقط با زبان اقتدار صحبت کرد» | DW | 03.09.2020رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان آلمان در رابطه با مسمومیت ناوالنی خواستار برخورد تند با پوتین شد. او پیشنهاد داده از پروژه گاز «نورداستریم ۲» به عنوان اهرم فشار استفاده شود. این پیشنهاد موافقان و مخالفانی دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »