ایرباس: اسپانیا ۳۶ هلی‌کوپتر برای نیروهای مسلح خود سفارش داد

02/10/1400 10:57:00 ب.ظ

ابر شرکت صنایع هوافضایی اروپایی «ایرباس» از فروش ۳۶ هلی‌کوپتر جدید از نوع «اچ۱۳۵» (H135) به ارزش ۳۱۰ میلیون یورو به اسپانیا در اوایل ماه نوامبر خبر داد.

ابر شرکت صنایع هوافضایی اروپایی «ایرباس» از فروش ۳۶ هلی‌کوپتر جدید از نوع «اچ۱۳۵» (H135) به ارزش ۳۱۰ میلیون یورو به اسپانیا در اوایل ماه نوامبر خبر داد. بر اساس این قراداد، اسپانیا ۳۶ هلی‌کوپتر جدید از نوع «اچ۱۳۵» (H135) را از سال آینده تحویل می‌گیرد. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید اسپانیا تصمیم دارد با خرید این هلی‌کوپترها در راستای استانداردسازی تجهیزات نیروهای مسلح خود حرکت کند.

بنابراین ۱۸ هلی‌کوپتر در اختیار وزارت کشور اسپانیا و ۱۸ هلی‌کوپتر دیگر در اختیار وزارت دفاع این کشور قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب شرکت ایرباس سال ۲۰۲۱ را با امضای این دو قرارداد با موفقیت به پایان خواهد رساند. این شرکت در ماه نوامبر با ثبت سفارش بیش از ۳۰۰ هلی‌کوپتر، ماه پررونقی را پشت سر گذاشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سقوط هلی‌کوپتر؛ وزیر ۱۲ ساعت شنا کرد و خود را نجات داداین فرمانده ۵۷ سال در یک پیام ویدئویی که بلافاصله بعد از نجات یافتن او در ساحل پر شده ضمن تشکر از ماهیگیران و مردم بومی «ماهامبو» می گوید:‌ «به لطف خدا هنوز نوبت مرگ من فرا نرسیده. هیچ جراحت و مشکل خاصی ندارم. تنها سرما خورده ام و می توانم وظایفم را ظرف ۲۴ ساعت آینده از سر بگیرم.»

سازمان جهانی بهداشت: هنوز نمی‌توان گفت سرعت انتقال اومیکرون از سویه دلتا بيشتر استمدیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد اقدامات کشورهای ثروتمند برای تزریق دُز تقویتی واکسن کرونا به شهروندان خود شکاف و نابرابری در دسترسی به واکسن را عمیق‌تر خواهد کرد.

لالیگای اسپانیا؛ یک امتیاز ارزشمند برای شاگردان ژاوی برابر لوپتگیدیدارهای معوقه هفته چهارم رقابت‌های لالیگای اسپانیا با برگزاری دو دیدار به پایان رسید.سویا، شامگاه سه‌شنبه 21 دسامبر در چارچوب دیدار معوقه از هفته چهارم

سپاه: پهپادهای تهاجمی نقطه‌‌زن در سواحل خلیج فارس آزمایش شدرزمایش مشترک نیروهای مسلح موسوم به «پیامبر اعظم» در سواحل خلیج فارس و سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان ادامه یافت. چی شد، ترسیدید؟ سناتور باب منندز دمکرات است. چند نفر خفه شدن؟

سازمان ملل برای تأمین امنیت دفاتر خود به طالبان پول می‌پردازدسازمان ملل از طالبان خواست تا در مقابل دریافت پول امنیت دفاتر و کارمندان خود را تامین کند. - خبرگزاری آناتولی

قاآنی خطاب به شبه‌نظامیان وابسته: رفتارهایتان در عراق به ضرر منافع ایران استاسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس از شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق خواست که نیروهای خود را مدیریت کنند چراکه رفتار و اقدامات آنها به منافع تهران آسیب