ایران از طریق ونزوئلا تجهیزات تسلیحاتی غیر مجاز تهیه می‌کند

15/06/2021 10:35:00 ق.ظ

ایران از طریق ونزوئلا تجهیزات تسلیحاتی غیر مجاز تهیه می‌کند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, پولشویی

ایران از طریق ونزوئلا تجهیزات تسلیحاتی غیر مجاز تهیه می‌کند العربيه_فارسى

جوزف هومیره، کارشناس امور امنیتی قاره آمریکا و مدیر اندیشکده «مرکز جامعه آزاد امن»، در مقاله‌ای به تحلیل روابط راهبردی ایران و ونزوئلا پرداخته، و تصریح

آخرین به روزرسانی:15 ژوئن ,2021: 11:29 صبح GSTآدرس کپی شدمرکز جامعه آزاد امن»، در مقاله‌ای به تحلیل روابط راهبردی ایران و ونزوئلا پرداخته، و تصریح کرده است که ایران با کمک رژیم نیکولاس مادورو تحریم‌های بین‌المللی را دور می‌زند و تجهیزات غیرمجاز برای برنامه‌های تسلیحاتی و اتمی خود تهیه می‌کند.

به گفته هومیره، اگرچه ایران قبلا هم در ونزوئلا حضور فعال داشت، اما از زمان تصدی هوگو چاوز در مقام ریاست‌جمهوری در سال 2004، فعالیت‌های ایران در ونزوئلا افزایش چشمگیری یافت، و از آن پس نیز با ظهور مادورو به عنوان رئیس جمهوری، همکاری‌های دو کشور کماکان ادامه یافته و گسترده‌تر شده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

خوب بتو چه؟ دمش گرم

عددنما| چقدر سرمایه از ایران فرار کرده است؟نماگرهای اقتصادی 3 ماهه سوم سال 99 که توسط بانک مرکزی منتشر شده، نشان می‌دهد خالص حساب سرمایه همچنان منفی است و تا پاییز سال گذشته حدود 5 میلیارد و 159 میلیون دلار از کشور خارج شده است.

سران گروه هفت: باید مانع از دستیابی ایران به سلاح اتمی شویم | DW | 13.06.2021رهبران هفت کشور صنعتی در بیانیه پایانی اجلاس خود، ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای در وین، تصریح کردند: «ما تلاش خواهیم کرد که ایران هرگز نتواند به سلاح اتمی دست یابد.» گفته می‌شود روند مذاکرات وین به درازا خواهد کشید. آفرین، تلاش کنید ، اگر همین جور ادامه بدید موفق خواهید شد 😂😂😂، شما لاشخورها دشمن این ملت و خاک هستید و اصلا مهم نیست که چه حکومتی باشه ، شما فقط چشم‌ پیشرفت کشور های دیگه رو ندارید و فکر می‌کنید دنیا ارث پدری شما است ، کجا بودید موقعی که ما بودیم. سلاح اتمی هیچ کشوری به سازمان ملل هم ربطی ندارد که نظری در آنمورد داشته باشند چه رسد به سرکردگان یهودی این هفت کشور. راستی در مورد سلاح اتمی اسرائیل چه نظری دارند؟ wait and se

انتقاد رابرت مالی از ادامه حبس نسرین ستوده در ایرانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. در مورد بقیه نظری ندارن؟!!

حمایت 3 فعال مدنی تُرک ایران از اعتصاب عباس لسانیحمایت 3 فعال مدنی تُرک ایران از اعتصاب عباس لسانی مهرداد شیخی، علی و رضا واثقی، از فعال مدنی تُرک ایران در حمایت از اعتصاب عباس لسانی، دیگر فعال مدنی این کشور دست به اعتصاب غذا زدند. به کیرم جدی جدی به تخم چپم جامعه ملتهای تورکان و سازمان ملل متحد و جامعه جهانی بایدیکپارچه این فشار و جنایتهای ایرانشهریهای نژادپرست شرکای اشرارفرقه فارسیسم بر زندانیان تورک و ملتهای ایرانیان را محکوم کنند تاملتهای ایرانیان به هویت و مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه'حضوریکتائی' برگردند نفس بکشند

بلینکن: کاهش تعهدات هسته‌ای ایران نتیجه خروج آمریکا از برجام استوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌و گویی با مطرح کردن این که پیش از دیدار رئیس جمهور این کشور با همتای روسی اش درباره موضوع فروش ماهواره پیشرفته روسی به ایران اظهار نظر نمی کند، به موضوع پیشرفت برنامه هسته ای ایران پرداخت.

درخواست کمک مالی ایران از صلیب سرخ برای مقابله با خشکسالیحسن اسفندیار، مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران ، از درخواست کمک یک میلیون فرانکی کشورش از صلیب سرخ جهانی برای مقابله با پدیده خشکسالی دوباره دولت بایدن اومد و جمهوری اسلامی هی فرت فرت از سازمان های بین المللی به بهونه های مختلف وام میگیره که برنامه هاش رو پیش ببره!

15 ژوئن ,2021: 07:12 صبح GST آخرین به روزرسانی: 15 ژوئن ,2021: 11:29 صبح GST آدرس کپی شد مرکز جامعه آزاد امن »، در مقاله‌ای به تحلیل روابط راهبردی ایران و ونزوئلا پرداخته، و تصریح کرده است که ایران با کمک رژیم نیکولاس مادورو تحریم‌های بین‌المللی را دور می‌زند و تجهیزات غیرمجاز برای برنامه‌های تسلیحاتی و اتمی خود تهیه می‌کند..پس از آنکه سران هفت کشور بزرگ صنعتی در نشست خود در بریتانیا تأکید ورزیدند که باید مانع از دست‌یابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای شوند، دیپلمات‌های خارج از اتحادیه اروپا روز یکشنبه ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) گفتند که مذاکرات احیای برجام به زمان بیشتری نیاز دارد.رابرت مالی رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز یکشنبه ۲۳ خرداد با انتشار توییتی در مورد نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، اعلام کرد خانم ستوده نباید حتی یک روز را در زندان بگذراند.

به گفته هومیره، اگرچه ایران قبلا هم در ونزوئلا حضور فعال داشت، اما از زمان تصدی هوگو چاوز در مقام ریاست‌جمهوری در سال 2004، فعالیت‌های ایران در ونزوئلا افزایش چشمگیری یافت، و از آن پس نیز با ظهور مادورو به عنوان رئیس جمهوری، همکاری‌های دو کشور کماکان ادامه یافته و گسترده‌تر شده است. چاوز و احمدی‌نژاد Advertisement پول‌شویی و نقل و انتقالات مالی بخشی از شبکه پولشویی و تهیه تجهیزات غیرمجاز ایران در ونزوئلا قرار دارد. از طریق ایجاد پروژه‌های مشترک نظامی، رژیم‌های دو کشور تلاش کرده‌اند نقل و انتقالات مالی و تجهیزاتی نهادهای تحریم‌شده ایران از کانال صنعت نفت ونزوئلا را پنهان کنند. یک دیپلمات روس نیز گفته است، برای بررسی تمام جزئیات به زمان بیشتری نیاز است. در این راستا، تعداد زیادی از شرکت‌های ویترینی سپاه پاسداران ایران در ونزوئلا آغاز به کار کردند. مدیر اندیشکده «مرکز جامعه آزاد امن» ذکر می‌کند که از سال 2004 تا 2014، ایران چندین توافق‌نامه همکاری در زمینه انرژی و نظامی با ونزوئلا امضا کرد.» It's been 3 yrs since human rights lawyer Nasrin Sotoudeh was sentenced to 38.

ایران در این بازه زمانی از طریق سیستم مالی ونزوئلا حدود 16 میلیارد دلار پول نقد به دست آورد.» این بیانیه می‌‌افزاید: «احیا و اجرای کامل (برجام) می‌تواند مسیر رفع نگرانی منطقه‌ای و امنیتی را هموار سازد. این اقدام، با انعقاد حدود 270 توافق‌نامه دوجانبه، در بیش از 60 پروژه و بیش از 80 شرکت ایرانی در ونزوئلا انجام شد. از سال 2017 به بعد، سپاه پاسداران توانسته از ونزوئلا به عنوان مرکز حمل و نقل مواد معدنی استراتژیک، فلزات، قطعات و فناوری که از سراسر آمریکای لاتین برای حمایت از برنامه رو به رشد تولید سلاح‌های کشتار جمعی ایران گردآوردی می‌شود استفاده کند. پل‌های دریایی در سال 2020، ایران موفق شد پل‌های هوایی و دریایی از روی اقیانوس اطلس به سوی ونزوئلا ایجاد کند، که متکی به شبکه‌های سپاه پاسداران در کشورهای ثالث به عنوان ایستگاه‌های سر راه است، و مسیرهای جدیدی برای ارتباط میان ایران و ونزوئلا ایجاد می‌کند. در همین زمینه:. پل دریایی به سپاه این امکان را می‌دهد تا انواع روش‌های فرار از شناسایی مانند تغییر پرچم، تغییر نام، و تغییر رنگ کشتی و خاموش کردن رادارها در اواسط سفر برای جلوگیری از رهگیری را به کار بگیرد تا کشتی‌های ایرانی بی‌دردسر به ونزوئلا برسند. رابرت مالی روز جمعه ۲۱ خرداد نیز با انتشار توییتی ضمن ابراز تاسف از درگذشت ساسان نیک‌نفس در زندان تهران بزرگ نوشت او که ۳۶ ساله و پدر دو فرزند بود، به دلیل ابراز عقاید خود در رسانه‌های اجتماعی ناعادلانه به زندان افتاد و مرخصی استعلاجی بی‌رحمانه از او دریغ شد.

هومیره در پایان هشدار می‌دهد که رژیم مادورو راهبردی توسعه‌طلبانه در حوزه آمریکای لاتین و دریای کارائیب را دنبال می‌کند، که رژیم‌های سرکشی مانند ایران، روسیه و چین از آن حمایت می‌کنند. توافق استراتژیک 25 ساله تهران با پکن و تمدید قرارداد تسلیحاتی 20 ساله با مسکو می‌تواند با ایجاد یک نیروی نظامی چندملیتی در ونزوئلا، به تقویت سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم مادورو بینجامد. .