ایران دادن تعهد به جبل الطارق در مورد مقصد نهایی نفتکش را تکذیب کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

💢ایران دادن تعهد به جبل الطارق در مورد مقصد نهایی نفتکش را تکذیب کرد بیشتر بخوانید🔽

فابین پیکاردو، رئیس دولت محلی جبل الطارق روز جمعه در مصاحبه‌ای رادیویی گفته بود که ایران روی سربرگ رسمی به جبل الطارق تعهد داده که محموله نفت خام کشتی خود را در سوریه تخلیه نخواهد کرد.

آقای موسوی در واکنش به این اظهارات و با اشاره به نامه دولت ایران به جبل الطارق که وزیر امور خارجه و سفیر ایران در لندن آن را همرسان کردند عنوان کرد: «آنچه علنا اعلام کردیم صرف بیان واقعیت در مورد مقصد کشتی گریس یک بود که از ابتدا هم قرار نبود به سوریه برود.» محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران ضمن انتشار تصویری از نامه مورخ ۷ مرداد ماه سفارت ایران در لندن به وزارت خارجه انگلیس درباره توقیف ابرنفتکش حامل نفت خام ایران، این اقدام را ۱۰۰ درصد غیرقانونی توصیف کرد. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن نیز تصویر این نامه را در توییتر همرسان کرد.

مقام‌های ایرانی که رسما تغییر نام این کشتی را اعلام کرده بودند، با این حال همچنان از نام «گریس ۱» استفاده می‌کنند. پیش‌تر جلیل اسلامی،‌ معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، در تلویزیون دولتی ایران گفته بود گریس ۱ که در زمان توقیف با پرچم پاناما حرکت می‌کرد اکنون به آرین دریا تغییر نام داده و زیر پرچم ایران حرکت می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماندبریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماند دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۲۴ مرداد به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ و محموله آن به دولت جبل‌الطارق داده و موجب آزادی آن شده است، پایبند بماند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آزادی نفتکش ایرانی می‌تواند پایانی بر تنش‌ها در خلیج فارس باشدوال استریت ژورنال: آزادی نفتکش ایرانی می‌تواند پایانی بر تنش‌ها در خلیج فارس باشد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

معاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران: نفتکش گریس۱ به «آدریان دریا» تغییر نام دادمعاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران، از تغییر نام نفتکش گریس۱ به آدریان_دریا خبر داد، مقصد بعدی آن را مدیترانه اعلام کرد و گفت: «در روزهایی که این نفتکش ایرانی در توقیف جبل‌الطارق بود، پاناما به استفاده نفتکش گریس۱ از پرچم این کشور پایان داد.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نفتکش «گریس ۱» به «آدرین دریا» تغییر نام دادمقامات ایرانی اعلام کردند که اکنون نام «آدریان دریا» برای این نفتکش انتخاب شده و مسیر آن نیز به سمت مدیترانه تغییر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تهدید آمریکا به باطل کردن روادید سفر خدمه نفتکش 'گریس ۱' | DW | 16.08.2019در پی رفع توقیف از نفتکش 'گریس ۱' توسط دادگاه عالی جبل ‌الطارق، آمریکا از باطل کردن روادید سفر خدمه آن خبر داده است. این تهدید آمریکا شامل خدمه همه نفتکش‌هایی است که در ارتباط با سپاه پاسداران ایران فعالیت می‌کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادعای یک روزنامه جبل‌الطارق: وزارت دادگستری آمریکا به دنبال توقیف نفتکش ایرانی استوزارت دادگستری آمریکا درخواست توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را به مقام‌های جبل‌الطارق ارائه کرده است. به گزارش رویترز، روزنامه «جبل‌الطارق کرونیکل» در گزارشی نوشت که مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا، خوا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »