ایران دادن تعهد به جبل الطارق در مورد مقصد نهایی نفتکش را تکذیب کرد

25/05/1398 12:47:00 ب.ظ

💢ایران دادن تعهد به جبل الطارق در مورد مقصد نهایی نفتکش را تکذیب کرد بیشتر بخوانید🔽

«ایران برای آزادی نفتکش گریس-۱ هیچ تعهدی مبنی بر این که به سوریه نرود نداده است، زیرا از ساعات اولیه توقیف نفتکش اعلام کردیم که مقصد نفتکش سوریه نبوده و تا انتها هم بر سر همین حرف باقی ماندیم.» فابین پیکاردو، رئیس دولت محلی جبل الطارق روز جمعه در مصاحبه‌ای رادیویی گفته بود که ایران روی سربرگ رسمی به جبل الطارق تعهد داده که محموله نفت خام کشتی خود را در سوریه تخلیه نخواهد کرد.

آقای موسوی در واکنش به این اظهارات و با اشاره به نامه دولت ایران به جبل الطارق که وزیر امور خارجه و سفیر ایران در لندن آن را همرسان کردند عنوان کرد: «آنچه علنا اعلام کردیم صرف بیان واقعیت در مورد مقصد کشتی گریس یک بود که از ابتدا هم قرار نبود به سوریه برود.»

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران ضمن انتشار تصویری از نامه مورخ ۷ مرداد ماه سفارت ایران در لندن به وزارت خارجه انگلیس درباره توقیف ابرنفتکش حامل نفت خام ایران، این اقدام را ۱۰۰ درصد غیرقانونی توصیف کرد. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن نیز تصویر این نامه را در توییتر همرسان کرد.

مقام‌های ایرانی که رسما تغییر نام این کشتی را اعلام کرده بودند، با این حال همچنان از نام «گریس ۱» استفاده می‌کنند. پیش‌تر جلیل اسلامی،‌ معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، در تلویزیون دولتی ایران گفته بود گریس ۱ که در زمان توقیف با پرچم پاناما حرکت می‌کرد اکنون به آرین دریا تغییر نام داده و زیر پرچم ایران حرکت می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

بریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماندبریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماند دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۲۴ مرداد به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ و محموله آن به دولت جبل‌الطارق داده و موجب آزادی آن شده است، پایبند بماند.

آزادی نفتکش ایرانی می‌تواند پایانی بر تنش‌ها در خلیج فارس باشدوال استریت ژورنال: آزادی نفتکش ایرانی می‌تواند پایانی بر تنش‌ها در خلیج فارس باشد

معاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران: نفتکش گریس۱ به «آدریان دریا» تغییر نام دادمعاون سازمان بنادر و دریانوردی ایران، از تغییر نام نفتکش گریس۱ به آدریان_دریا خبر داد، مقصد بعدی آن را مدیترانه اعلام کرد و گفت: «در روزهایی که این نفتکش ایرانی در توقیف جبل‌الطارق بود، پاناما به استفاده نفتکش گریس۱ از پرچم این کشور پایان داد.»

نفتکش «گریس ۱» به «آدرین دریا» تغییر نام دادمقامات ایرانی اعلام کردند که اکنون نام «آدریان دریا» برای این نفتکش انتخاب شده و مسیر آن نیز به سمت مدیترانه تغییر کرده است.

تهدید آمریکا به باطل کردن روادید سفر خدمه نفتکش 'گریس ۱' | DW | 16.08.2019در پی رفع توقیف از نفتکش 'گریس ۱' توسط دادگاه عالی جبل ‌الطارق، آمریکا از باطل کردن روادید سفر خدمه آن خبر داده است. این تهدید آمریکا شامل خدمه همه نفتکش‌هایی است که در ارتباط با سپاه پاسداران ایران فعالیت می‌کنند.

ادعای یک روزنامه جبل‌الطارق: وزارت دادگستری آمریکا به دنبال توقیف نفتکش ایرانی استوزارت دادگستری آمریکا درخواست توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را به مقام‌های جبل‌الطارق ارائه کرده است. به گزارش رویترز، روزنامه «جبل‌الطارق کرونیکل» در گزارشی نوشت که مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا، خوا