ایران: اقدام 8 کشور برای رفع تحریم‌های آمریکا کم نظیر است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نامه 8 کشور به دبیرکل سازمان ملل برای لغو تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را 'اقدامی کم نظیر' توصیف کرد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نامه 8 کشور به دبیرکل سازمان ملل برای لغو تحریم‌های واشنگتن علیه تهران را "اقدامی کم نظیر" توصیف کرد.عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره نامه 8 کشور روسیه، چین، کوبا، کره شمالی، عراق، ونزوئلا، نیکاراگوئه و نماینده ایران به سازمان ملل برای لغو تحریم‌های واشنگتن علیه تهران گفت:"اقدامی کم نظیر است. قدم بسیار خوبی برداشته شد و به نوعی از ابتکارات خود ما و مورد حمایت است".

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما وی در ادامه افزود:"باید دنیا زمانی به خودش بیاید و جلوی یکجانبه گرایی و نقض قوانین بین المللی را بگیرد، به هر حال متأسفانه آمریکایی‌ها به خودشان جرأت دادند که در سال‌های اخیر قوانین داخلی و تحریم‌های ظالمانه خودشان را به بقیه کشورها تحمیل کنند". موسوی از ادامه این گفت‌وگو با بیان اینکه"30 کشور و سازمان بین المللی در مبارزه با کرونا به ایران کمک ارسال کردند" توضیح داد:"اتحادیه اروپا نیز از طریق منابع کمک‌های بشردوستانه خود، سعی کرد کمک‌هایی را به ایران ارسال کند، کشورهای ژاپن، امارات، جمهوری آذربایجان، ترکیه به همراه کشورهای زیاد دیگری نیز به جمهوری اسلامی ایران کمک کرده‌اند".

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین با اشاره به شعار امسال ایران «جهش تولید» درباره سیاست خارجی ایران گفت:"سیاست‌های وزارت خارجه منطبق بر شعار سال با اولویت کشورهای همسایه است. روند صادرات و واردات با نگاه به داخل تنظیم خواهد شد و آن را به عنوان الگوی اصلی در مراودات خارجی به ویژه با همسایگان مان در نظر خواهیم گرفت".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اقدام کم‌نظیر ۸ کشور برای رفع تحریم‌های آمریکا/ کمک ۳۰ کشور و سازمان معتبر بین‌المللی به ایران در خصوص کروناسخنگوی وزارت امور خارجه مطرح کرد؛ اقدام کم‌نظیر ۸ کشور برای رفع تحریم‌های آمریکا/ کمک ۳۰ کشور و سازمان معتبر بین‌المللی به ایران در خصوص کرونا تحریمها نباید تا تسلیم و گذار حکومت جاهلیت اشرار شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر به یکی از علوم منطقی طبیعی ایرانیان و یا به علوم‌ منطقی علمی لغو شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

معافیت عراق از تحریم‌های ایران تمدید شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستور رئیس جمهور به وزیران بهداشت، نفت و کشور برای اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعیروحانی در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، نفت و کشور: بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه و یا سخت‌گیرانه پرهیز شود سنگینی گوشی تلفن فشار روی شونه شون نیاره! هنو اون شمبه نشده که همه چیز باس عادی بشه همش نشونه جهالت مسولینه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نمایندگان هشت کشور خواستار رفع تحریم ایران شدندنمایندگان هشت کشور جهان در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، رفع تحریم‌های آمریکا گوه خوردن با سرانشون این کشورها اربابان حاکمان ظالم ایران هستند چون ثروت ایرانی بهشان نمی رسد دیر شده برای همینه مخالف هستند خداراشکر امروز آمریکا بازم تحریم کرد تا هشت کشور وج خانواده هاشون حرص بخورند اینها شیطانهای بزرگ جهان تاریخ وبی رحم ترین افراد جهانند تا اینها هستند جهان روبه نابودی است پس این گاو شیر ده ۸ صاحب داره ؟!!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روند مثبت پیگیری‌ منابع ارزی بلوکه‌شده ایران در خارج از کشورروند مثبت پیگیری‌ منابع ارزی بلوکه‌شده ایران در خارج از کشور رئیس‌کل بانک مرکزی از روند مثبت تلاش‌ها برای تامین مالی از طریق صندوق بین‌المللی پول و آزادسازی برخی از منابع ارزی بلوکه شده ایران خبر داد همش دروغه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا معافیت‌های عراق برای واردات برق از ایران را تمدید کردآمریکا معافیت‌های عراق برای واردات برق از ایران را تمدید کرد وزارت امور خارجه آمریکا معافیت‌های تحریم‌ی عراق برای خرید برق از ایران را تمدید کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »