ایران آمریکا را به نقض پیمان منع گسترش سلاح های اتمی متهم کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

جمهوری اسلامی ایران، ایالات متحده را به نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) متهم کرده است. همزمان وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به اظهارات روز گذشته نخست وزیر اسراییل، آن سخنان را 'نمایش جدید' اسراییل نامیده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

Hamshahrionlineمجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل در مراسم روز بین المللی مبارزه با آزمایش های هسته‌ای سخنرانی کرده

مجید تخت روانچی، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، در نیویورک گفته است که عدم تمایل آمریکا برای تصویب پیمان جامع ممنوعیت آزمایش‌های اتمی و قصد این کشور برای انجام آزمایش‌های هسته‌ای بیشتر، با اسناد بین‌المللی از جمله پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی مغایرت دارد و نقض آن محسوب می‌شود. نماینده دائم ایران سیاست‌های آمریکا در مقوله جلوگیری از گسترس سلاح های اتمی را"غیرمسئولانه‌" خوانده و گفته"این سیاست ها که آخرین آنها خروج آمریکا از پیمان موشک‌های میانبرد اتمی (آی ان اف) است، برای تمام تلاش‌های بین المللی در جهت خلع سلاح اتمی و منع گسترش سلاح‌های اتمی مضر است و باید پایان یابد".

او گفته"در زمانی که برخی از کشور‌های دارنده سلاح اتمی، برنامه‌هایی برای توسعه سلاح‌های اتمی با کاربرد آسان دارند، پایان دادن به آزمایش تسلیحات اتمی از اهمیت بالایی برخوردار است".ایالات متحده آمریکا، فرانسه، بریتانیا، چین و روسیه، هند، پاکستان و کره شمالی کشورهای دارای سلاح اتمی هستند. برآوردها حاکی از داشتن سلاح اتمی توسط اسرائیل است اما این کشور رسما آن را اعلام نکرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

علی پروین: فیفا ما را مجبور می‌کند زنان را به ورزشگاه راه دهیمعلی پروین، بازیکن سابق تیم ملی ایران، با بیان اینکه فیفا در نهایت ایران را مجبور می‌کند، زنان را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آژانس: ایران پیام را دریافت کرده و باید به سرعت به پرسش‌ها پاسخ دهدکرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری خود از ایران خواست تا 'به سرعت' به پرسش‌های آژانس درباره میزان وفاداری به برجام پاسخ دهد. او گفت در حال حاضر زمان چقدر در ماموریت آژانس حیاتی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پس از نقض دوباره برجام| مدیرکل موقت آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی به تهران رفت🔺پس از نقض دوباره برجام | مدیرکل موقت آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی به تهران رفت ⚡️به گزارش آسوشیتدپرس، کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو با مقام‌های جمهوری اسلامی در تهران به ایران سفر کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گیاهخواری خطر بیماری‌های قلبی را کاهش اما احتمال سکته مغزی را افزایش می‌دهدخطر گرفتگی عروق قلبی در گیاهخوارها کمتر است اما پژوهشگرها می‌گویند خطر سکته مغزی در آن‌ها بیشتر است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا نتایج انتخابات روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسداتحادیه اروپا نتایج انتخابات روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسد فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که این اتحادیه نتایج انتخابات روز یکشنبه روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسد؛ چرا که کریمه متعلق به اوکراین است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

معترضان هنگ‌کنگی خطاب به ترامپ: شهر ما را آزاد کنیددر ادامه اعتراضات هنگ‌کنگ، هزاران تظاهرکننده در اقدامی بی‌سابقه با سردادن سرود ملی آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، خواستند شهر را «آزاد» کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »