ایران همزمان با تحلیف بایدن مانور نظامی برگزار می‌کند

29/10/1399 11:14 ب.ظ

ایران همزمان با تحلیف بایدن مانور نظامی برگزار می‌کند العربية

کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران روز دوشنبه 18 ژانویه 2021 اعلام کرد که ایران در روز همزمان با بالا گرفتن تنش میان تهران و واشنگتن، این سومین مانور نظامی است که ایران در دو هفته گذشته برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس کیومرث حیدری درباره جزئیات این مانور گفت: «رزمایش اقتدار 99 نزاجا با حضور تیپ 55 هوابرد، تیپ 65 نیرو مخصوص و ویژه، تیپ 223 واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران برگزار می شود.»

او در ادامه توضیح داد: «مهمترین هدف این رزمایش ارزیابی قدرت تحرک و تهاجم تیپ ها و لشکرهای واکنش سریع و متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش است.» پیش از این و در مانوری که سپاه پاسداران به مدت دو روز در آب‌های خلیج عربی برگزار کرد، اقدام به شلیک موشک‌های بالستیک ضدکشتی کرد. این موشک‌های ضد کشتی از فاصله 1800 کیلومتری به اهداف مشخصی در شمال اقیانوس هند شلیک شدند.

در مانور «رسول اعظم» که روز جمعه در صحرای مرکزی ایران برگزار شد، تعداد قابل توجهی موشک بالستیک زمین به زمن و همچنین پهپادهای هجومی حامل بمب به نمایش گذاشته شد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ایران نه جمهوری اسلامی تحلیف کسانی که به خده ایمان ندارند به ما چه ربطی دارد که به خاطرشان ارتش کارش را نکند

روایت مجازی شکنجه و سرکوب در زندان‌های ایران همزمان با «روز جمهوری اسلامی»♦️ روایت مجازی شکنجه و سرکوب در زندان‌های ایران همزمان با «روز جمهوری اسلامی» ▪️جمعی از کنشگران مدنی ایران در سالروز برگزاری رفراندوم ۵۸ برنامه‌ای با موضوع «بیش از چهار دهه مقاومت و دادخواهی در زندان‌های جمهوری اسلامی» برگزار کردند. صد_روایت_یک_روایت نه به چپولیسم همین خبر بالا در جهت گام مثبت برای تقویت رژیم جنایتکار آخوندی خبر میدن تو خبر پایین انتقاد از جنایات رژیم آخوندی، یعنی از دموکراتها لجن تر سراغ دارید شما؟

پرونده‌سازی جدید برای علیرضا فرشی هم‌زمان با روز جهانی زبان مادری

ویدئو؛ تظاهرات کشاورزان خشمگین هندی همزمان با جشن روز جمهوریهزاران کشاورز هندی روز دوشنبه در اعتراض به اصلاحات دولت در بخش کشاورزی در دهلی نو تظاهرات کردند.

حضور طالبان در ایران همزمان با متوقف شدن مذاکرات صلح افغانستانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران پایگاه اصلی طالبان و القاعده بوده و هست ، آمریکا باید به جای حمله به افغانستان و عراق به ایران حمله می کرد چون خامنه ای ایران رو درست کرده کارخونه تروریست سازی منطقه . گفتگوی تمدن‌ها دلار برجامی بایدنی برسه دست این رژیم تا ببینید چی میشه. 👎🇮🇷

نگرانی از موج پیشرفته‌تر کرونا در ایران همزمان با مرگ ۶۵ بیمار دیگر