ایران در خطرناک‌ترین نقطه تورم در ۴۰ سال اخیر قرار دارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

مجیدرضا حریری، رییس اتاق بازرگانی ایران و چین، روز۱۴ آبان، با هشدار در خصوص وضعیت نرخ تورم در ایران گفت «اگر از این مراحل تورم ۵۰ یا ۶۰ درصدی عبور کنیم، دیگر کنترل آن به صورت تصاعدی سخت می‌شود و می‌تواند به یک ابرتورم منجر شود». اخبار_ایران نرخ_تورم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌وایر - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین می‌گوید امروز ایران در خطرناک‌ترین نقطه تاریخی تورم کشور در ۴ دهه اخیر قرار دارد.«اگر از این مراحل تورم ۵۰ یا ۶۰ درصدی عبور کنیم، دیگر کنترل آن به صورت تصاعدی سخت می‌شود و می‌تواند به یک ابرتورم منجر شود».

او می‌گوید همه سیاست‌های کشور باید پاسخ یک سوال اصلی را بدهد که آیا منجر به افزایش نرخ تورم می‌شود یا خیر.رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین ادامه داد: «بخش عمده‌ای از اقتصاد ایران متکی بر فروش نفت است. نمی‌توان اقتصادی را که معتاد به نفت است، به سرعت اعتیادش را قطع کرد. دو سیاست عمده در مورد تحریم‌ها تاکنون از طرف مقامات سیاسی کشور اعلام شده که هردو باید همزمان و موازی با یکدیگر پیش برود. یکی از این سیاست‌ها تلاش برای رفع تحریم‌ها است که از طریق مذاکرات سیاسی دنبال می‌شود.

او با تاکید بر اینکه ایران نیاز دارد تحارت‌های دوجانبه خود را افزایش دهد، گفت: «باید توجه داشت که ۹۰ درصد از صادرات و واردات ما با حدود ۷ کشور است، باید سعی کنیم که تنوع بازار و تنوع و تعدد شرکا داشته باشیم».به شکلی که تورم در ایران بالا می‌رود، اگر اکنون ۴۰ درصد است، احتمالاً تا پایان سال به حدود ۶۰ درصد می‌رسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجیدرضا حریری: ایران در خطرناک‌ترین نقطه تاریخی تورم قرار داردرئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین هشدار داد که کشورش در خطرناک‌ترین نقطه تاریخی تورم در 40 سال اخیر قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی ایران به مجارستان ۱۹۴۶ با نرخ تورم روزانه ۲۰۷درصد سلام می کند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تمایل نظامیان آمریکا به حضور گسترده‌تر در منطقه برای مقابله با خطر ایراناگر استقرار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه فرماندهی مرکزی را روی نقشه بررسی کنیم و آن را با نقشه سابق در اواسط ماه اوت مقایسه کنیم به وضوح کاهش شدید تعداد اجداد شما عربها جنگجویان شجاع و دلیری بودند ، چه بر سرتون اومده که برای تامین امنیتتون اینقدر ناتوان شده اید که نیاز به حمایت امریکا دارید ؟! تا کی می خواهید برده امریکا و انگلیس باشین ؟!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران: تلاش آمریکا در توقیف نفت کش حامل نفت کشور در دریای عمان ناکام ماندتلویزیون دولتی ایران اعلام کرد که تلاش نیروهای آمریکایی به منظور «توقیف نفت کش حامل نفت ایران» در دریای عمان ناکام مانده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران تصاویر «تلاش آمریکا در توقیف نفت کش در دریای عمان» را منتشر کردایران تصاویر «تلاش آمریکا در توقیف نفتکش در دریای عمان» را منتشر کرد خبرگزاری صدا و سیمای ایران ویدئویی از عملیات نیروهای دریایی سپاه پاسداران به روی عرشه یک نفتکش در دریای عمان را منتشر کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشورکرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشور بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، تاکنون کمی بالای ۴۲ درصد از کل جمعیت ایران هر دو دز واکسن را دریافت کرده و کامل واکسینه شده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: . آنانی که به یک قرص نان قانع بودند و خاک خوردند و خاک ندادند تا امروز جماعتی بی شرف و کفتارصفت ، در تمامی ارکان های قدرت در ایران مسلط شوند و مالک جان و مال یک ملت شوند و میلیارد میلیارد ثروت اندوزی کنند . سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی دریای عمان گرینگو هفت تیرکِش... 😂😂😂
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش حوادث رانندگی در ایران؛ بیش از ۸۶۰۰ جان‌باخته در شش ماه اول امسال🔺 افزایش حوادث رانندگی در ایران؛ بیش از ۸۶۰۰ جان‌باخته در شش ماه اول امسال ▪ بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران در این مدت به طور میانگین روزانه ۴۶.۵ نفر جان‌شان را بر اثر تصادف از دست داده‌اند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »