ایران يک کشتى را در درياى عمان توقیف و به بندر جاسک انتقال داد

22/02/2020 10:04:00 ب.ظ

ایران يک کشتى را در درياى #عمان توقیف و به بندر جاسک انتقال داد #العربية

عمان, العربية

ایران يک کشتى را در درياى عمان توقیف و به بندر جاسک انتقال داد العربية

گارد ساحلی ایران روز شنبه 22 فوریه اعلام کرد که یک کشتی خارجی را در دریای عمان به دلیل قاچاق نفت

تلویزیون «آر.تی» به نقل از حسین دهکی فرمانده گارد ساحلی ایران در استان هرمزگان در جنوب این کشور گفته است که ایران، این کشتی را توقیف کرده و آن را به سمت بندر جاسک برده است.دهکی گفت: «13 نفر از خدمه کشتی به دلیل قاچاق نفت با این کشتی، دستگیر شدند.»

او اطلاعاتی در مورد مالکیت کشتی، مقصد آن و یا ملیت خدمه دستگیر شده، ارائه نداد.تنش در خلیج از زمان حمله ایران به تانکرهای نفتی در تابستان گذشته، و هجوم گسترده به تأسیسات انرژی سعودی، افزایش یافته است.در این رابطه، واشنگتن، ایران را مقصر دانسته است؛ در حالی که ایران دست داشتن در حملات علیه زیرساخت‌های انرژی جهانی را انکار کرده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

چی بود حالا؟ گروگان گیری شروع شد

شیوع کرونا در منطقه؛ هشتگ «مرز با ایران را ببندید» در ترکیه داغ شددر پی اعلام مرگ ۴ تن از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، برخی از کشورهای همسایه به فکر جلوگیری از ورود این ویروس کشنده افتاده‌اند. با این سرعتی که داره پخش میشه و تعداد تروریست ها و مسافرانی که به ترکیه سفر میکنن قطعا اونجا هم آلوده میشه فرزندان پاک کوروش کرونا رو نابود میکنن.ایرانیای گشنه میرن که ترکیه رو هم به آبادانی بکشن.بشینن همین زندان بتمرگن

گروه ویژه اقدام مالی ایران را در لیست سیاه خود قرار داد | DW | 21.02.2020گروه ویژه اقدام مالی FATF نام ایران را در لیست سیاه خود قرار داد. رئیس دفتر حسن روحانی گفته بود با چنین تصمیمی به وضعیت سابق برمی‌گردیم و شرایط بدتر می‌شود. بیش باد بالاتر از سیاهی چیه دادا دستشون درد نکنه.خدا قوت

ایران مرگ ۲ نفر دیگر را در اثر ابتلا به ویروس کرونا تایید کردوزارت بهداشت ایران همچنین ابتلای ۱۳ مورد جدید به ویروس کرونا را تایید کرده است. واقعا این دولت بی کفایت کاری برای کنترل نمی کنه فقط خودمون باید فکر خودمون باشیم . اينهمه تو چين مُردند و فورى نبود ولى براى ايران يهو تيتر فورى ميزنى؟

کارگروه ویژه اقدام مالی، ایران را در فهرست سیاه قرار دادکارگروه ویژه اقدام مالی (اف‌ ای‌ تی اف) در روز آخر نشست شش روزه خود در پاریس، ایران را در فهرست سیاه خود قرار داد. 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷👍👍👍👍👍👍👍 جمهوری اسلامی نابود باید گردد هورراا.ج.ا یک قدم بزرگ به نابودی نزدیکتر شد و عاقا در یک روز دوتا سیلی آبدار خورد😍

یک نماینده مجلس شرکت ماهان را عامل گسترش کرونا در ایران دانستدر حالی است که در روزهای اخیر پروازهای شرکت ماهان به چین همچنان ادامه داشت، بهرام پارسایی، نماینده شیراز، بدون ذکر نام شرکت هواپیمایی خاصی، یک «ایرلاین داخلی» را به «منفعت‌طلبی» متهم کرد و گفت که ویروس کرونا از طریق مرزهای هوایی وارد ایران شده است.

ایران در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف» | وزارت خارجه آمریکا: ایران باید به رفتار خطرناک خود پایان دهدوزارت خارجه آمریکا با استقبال از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف» از جمهوری اسلامی خواست به رفتارهای خطرناک خود پایان دهد. مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز جمعه ۲ اسفند

بازداشت کرد.Aa کاربران شبکه‌های اجتماعی در ترکیه از روز پنج‌شنبه با داغ کردن هشتگ «مرز با ایران را ببندید»، از مسئولان کشورشان خواستند تا از ورود ویروس کرونا از طرف ایران جلوگیری کنند.گروه ویژه اقدام مالی FATF امروز جمعه دوم اسفند ایران را در لیست سیاه خود قرار داد..

تلویزیون «آر.تی» به نقل از حسین دهکی فرمانده گارد ساحلی ایران در استان هرمزگان در جنوب این کشور گفته است که ایران، این کشتی را توقیف کرده و آن را به سمت بندر جاسک برده است. به نوشته این خبرگزاری افراد متقاضی ورود به ترکیه از مرز ایران معاینه شده و دوربین‌های حرارتی نیز در گذرگاه‌های مرزی ترکیه با ایران نصب می‌شود. دهکی گفت: «13 نفر از خدمه کشتی به دلیل قاچاق نفت با این کشتی، دستگیر شدند. با این حال به نظر می‌رسد FATF  همه راه‌ها را برای ایران نبسته است.» او اطلاعاتی در مورد مالکیت کشتی، مقصد آن و یا ملیت خدمه دستگیر شده، ارائه نداد. روز گذشته دولت عراق ورود مسافران ایرانی به فرودگاه‌های این کشور را ممنوع و اعلام کرد اتباع عراقی مقیم ایران می‌توانند با رعایت شرایط قرنطینه وارد عراق شوند، اما در مقصد، قرنطینه و معاینه می‌شوند. تنش در خلیج از زمان حمله ایران به تانکرهای نفتی در تابستان گذشته، و هجوم گسترده به تأسیسات انرژی سعودی، افزایش یافته است. کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی بهداشت ایران اعلام کرد که در روزهای گذشته هزاران نفر به کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی کشور رجوع کرده‌اند و بیش از ۷۳۵ مورد با «علائم شبه آنفلوآنزا» بستری شده‌اند.

در این رابطه، واشنگتن، ایران را مقصر دانسته است؛ در حالی که ایران دست داشتن در حملات علیه زیرساخت‌های انرژی جهانی را انکار کرده است. از سوی دیگر روز جمعه ۲۱ فوریه (دوم اسفند) دولت لبنان از مشاهده نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. ایران و کره شمالی در لیست کشورهای اقدام متقابل قرار داشتند. از سوی دیگر یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده در تاریخ 13 فوریه، یک شناور ایرانی با محموله 150 موشک هدایت شونده ضد تانک ساخت ایران را در جریان عملیات امنیتی دریایی در دریای عرب، شناسائی و توقیف کرد. پنجشنبه گذشته نیز اعلام شد که یک رزمآیش مختلط نیروی دریایی از هفته آینده آغاز خواهد شد که طی آن، نیروهای دریایی پادشاهی سعودی، میزبان نیروی دریایی آمریکا در پایگاه دریایی ملک عبدالعزیز خواهند بود. دولت لبنان همچنین گفته است دو مورد دیگر مشکوک به کرونا در همین هواپیما مشاهده و قرنطینه شده‌اند. براساس خبرگزاری سعودی، رزمآیش «دفاع دریایی»، ادامه یک سری رزمآیش‌های مشترک قبلی میان دو کشور است. تعلل مجمع تشخیص مصلحت نیز مانع از تصمیم‌گیری نهایی درباره این موضوع شد. هدف از این رزمایش، افزایش آمادگی رزمی برای حفاظت از آزادی ناوبری دریایی است. آقای کوجا از قول وزیر بهداشت ایران نوشت: «در این گفت‌وگو اعلام شد که از ۷۵۸ مورد مشکوک ۱۸ مورد آن مثبت بوده و از این شمار ۴ تن جان باخته‌اند.

این رزمایش امنیت دریایی منطقه را تقویت کرده و در راستای یک کاسه‌سازی مفاهیم اقدام رزمی دریایی، قرار دارد. .» پیش از این کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی بهداشت ایران گفته بود که در روزهای گذشته هزاران نفر به کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی کشور رجوع کرده‌ و بیش از ۷۳۵ مورد با «علائم شبه آنفلوآنزا» بستری شده‌اند. اکنون این نگرانی وجود دارد که شرکت کنندگان در اجلاس پاریس از تمدید مجدد تعلیق ایران از اقدام متقابل امتناع ورزند.