ایران: غرب تصمیم سیاسی و واقع‌گرایانه‌ای بگیرد | DW | 24.02.2022

05/12/1400 02:05:00 ب.ظ

وزیر خارجه ایران می‌گوید ایران در مذاکرات وین تحت هیچ شرایطی از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کند. عبداللهیان در گفتگو با وزیر خارجه بریتانیا گفت برای رسیدن به توافق هسته‌ای غرب باید تصمیم‌های سیاسی و واقع‌گرایانه‌ای بگیرد.

وزیر خارجه ایران می‌گوید ایران در مذاکرات وین تحت هیچ شرایطی از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کند. عبداللهیان در گفتگو با وزیر خارجه بریتانیا گفت برای رسیدن به توافق هسته‌ای غرب باید تصمیم‌های سیاسی و واقع‌گرایانه‌ای بگیرد. در همین روز، خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داد که وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای بریتانیایی خود، لیز تراس تأکید کرده است که "تسریع در دستیابی به توافق هسته‌ای در وین، نیازمند اراده جدی طرف‌های غربی برای اتخاذ تصمیم سیاسی شجاعانه و...

در همین روز، خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داد که وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای بریتانیایی خود، لیز تراس تأکید کرده است که "تسریع در دستیابی به توافق هسته‌ای در وین، نیازمند اراده جدی طرف‌های غربی برای اتخاذ تصمیم سیاسی شجاعانه و واقع‌گرایانه به منظور تضمین و تامین منافع ایران به ویژه رفع عینی تحریم‌ها'' است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید حسین امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرده که کشورهای اروپایی حاضر در مذاکرات"با نگاهی واقع‌بینانه نقش سازنده و‌ مطلوب خود را در دستیابی به توافق هسته‌ای ایفا کنند." او یک روز پیشتر نیز در یک نشست خبری در تهران با همتای عمانی خود، تصریح کرد که جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات هسته‌ای، تحت هیچ شرایطی از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کند.

به گفته امیرعبداللهیان، ایران در مجموع نسبت به مذاکرات وین،"خوش‌بین و امیدوار" است که ''اندک موضوعات حساس و مهم باقی مانده با واقع‌نگری طرف‌های غربی به نتیجه برسد''. بازگشت مذاکره کننده ارشد ایران از وین headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یورونیوز: معتقد نیستیم که ایران در انزوا قرار داردیورونیوز در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفتگوی اختصاصی انجام داد. خبرنگار یورونیوز در این مصاحبه با وزیر خارجه درباره مسائل مهم داخلی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای، حضور طالبان در افغانستان و ایرانیان دوتابعیتی گفتگو کرده است. Globalconversation ایشون تو این مصاحبه گفتند پاسخ استعلام های 'پرسمان تردد' ظرف مدت 10 روز به اشخاص داده میشه. چرا دروغ میگید آقای وزیر؟ بعد از دو ماه هنوز هیچ پاسخی به بنده ندادید و خیلی های دیگه رو هم مشناسم که مثل من هستند. بار دیگه ثابت کردید اعتماد به جهموری اسلامی کاری عبث هست.

دیدار وزیر خارجه طالبان با نماینده ایران در امور افغانستان در کابلسرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران درامور افغانستان در کابل دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی

بحران اوکراین؛ بلینکن دیدار خود با وزیر خارجه روسیه را لغو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت که دیدار خود با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، را پس از آن که مسکو استقلال دو منطقه جداشده از اوکراین را به رسمیت شناخت، لغو کرده است.

حمله موشکی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه

طی یک روز 227 بیمار کرونایی در ایران جان باختندطی شبانه‌‌روز گذشته 15 هزار و 340 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 227 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

لیلا حاتمی خواهان حضور طیف وسیع‌تری از آثار سینمای ایران در عرصه‌ جهانی شدلیلا حاتمی، هنرمند ایرانی که با بازی در فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی به چهره‌ای شناخته شده برای تماشاگران بین‌المللی تبدیل شد، خواستار حضور طیف گسترده‌تری از آثار سینمای ایران در عرصه‌های جهانی است.