سفارت آمریکا, بغداد, حمله موشکی, ایران

سفارت آمریکا, بغداد

ایران: بیانیه پمپئو درباره حمله به سفارت آمریکا مشکوک است | DW | 21.12.2020

سخنگوی وزارت خارجه ‌ایران اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله موشکی روز گذشته به سفارت آمریکا در بغداد را به لحاظ زمان این حمله و بیانیه صادره از سوی مایک پمپئو 'مشکوک' اعلام کرد.

21/12/2020 08:48:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه ‌ ایران اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله موشکی روز گذشته به سفارت آمریکا در بغداد را به لحاظ زمان این حمله و بیانیه صادره از سوی مایک پمپئو 'مشکوک' اعلام کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ‌ ایران اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله موشکی روز گذشته به سفارت آمریکا در بغداد را به لحاظ زمان این حمله و بیانیه صادره از سوی مایک پمپئو 'مشکوک' اعلام کرد.

ایران: بیانیه پمپئو درباره حمله به سفارت آمریکا مشکوک استسخنگوی وزارت خارجه ‌ایران اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله موشکی روز گذشته به سفارت آمریکا در بغداد را به لحاظ زمان این حمله و بیانیه صادره از سوی مایک پمپئو"مشکوک" اعلام کرد.مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 در دوازدهمین شب اعتراضات، تظاهرات به کرج رسید: از کرج تا خوزستان، اتحاد اتحاد

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران اظهارات مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مورد حملات موشکی اخیر به سفارت آمریکا و مرتبط دانستن آن با ایران را محکوم کرد.به گزارش ایسنا، خطیب‌زاده گفت: «اظهارات وزیر خارجه آمریکا را محکوم می‌کنم. وزیر خارجه‌ای که شناخته شده است که دروغ می‌گوید و فریب می‌دهد. فکر می‌کنم دولت عراق حتما با جدیت بر اساس وظایفش مسببان آن را پیدا خواهد کرد و به آمریکا هشدار می‌دهم که به دنبال متشنج کردن اوضاع در این روزها نباشد.»

منطقه سبز بغداد که در آن سفارت آمریکا قرار گرفته روز گذشته (۲۰ دسامبر) هدف حمله چند موشک قرار گرفت. دو منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفتند که هدف از این حمله سفارت آمریکا بوده است.پمپئو در توییتی این حمله را به"شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران" نسبت داده و نوشته است، آن‌ها"بار دیگر آشکارا و بی‌پروا در بغداد حمله ‌و غیر نظامیان عراقی را زخمی کرده‌اند". headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداو افزود: «مردم عراق شایسته آن‌اند که این مهاجمان را تحت پیگرد قانونی قرار دهند. این جنایت‌کاران خشن و فاسد باید اعمال بی‌ثبات‌کننده خود را متوقف کنند.»خطیب‌زاده در واکنش به این اظهارات گفت: «اماکن دیپلماتیک ایران هم متأسفانه بارها در عراق مورد حمله واقع شده است. اما واقعا نوع این حمله و زمانش و بیانیه‌ای که وزیر خارجه آمریکا صادر کرد نشان می‌دهد که مشکوک است و انگار بیانیه از قبل آماده شده است.»

ارتش عراق و سفارت آمریکا در بغداد اعلام کردند، دست کم هشت موشک کاتیوشا شامگاه یکشنبه به منطقه سبز شلیک شده است.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبر اساس گزارش‌ها، اکثر این موشک‌ها به یک مجتمع مسکونی و یک ایستگاه بازرسی در داخل منطقه به‌شدت حفاظت‌شده سبز اصابت کرده و خساراتی به چند ساختمان و خودروهای اطراف آن وارد آمده است. همچنین محوطه سفارت آمریکا نیز خساراتی جزئی دیده است.

ارتش عراق این حملات را به"یک گروه غیرقانونی" نسبت داده است. گروه کتائب حزب‌الله که پیش از این بارها به حمله به پایگا‌ه‌های نظامی و دفاتر دیپلماتیک آمریکا در عراق متهم شده در بیانیه‌ای این حمله موشکی را محکوم کرده و گفته است، این تهاجم جان غیرنظامیان (عراقی) را به خطر انداخته است.

این گروه همچنین خواستار تخلیه کلیه"مظاهر فعالیت نظامی آمریکا در مناطق مسکونی امن بغداد" شده است. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پمپئو،یک دروغگویِ شیّاد است! نگاه کنید،این عین عبارت خود اوست در معرفی خود! «وقتی ما در سیا بودیم، دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم و می‌دزدیدیم! ما این آموزش‌ها را کاملاً گذرانده‌ایم!!». برو گُم شو گورتو گُم کن خوک کثیف و پلید و پست فطرت امیدوارم که انتونی بلینکن بتونه جای کثیف و گندیده ای که در وزارت خارجیه بجا گذاشتی همه جا جارو و تمیز و طاهر کنه

ظاهرا کتائب گفته این یک حمله ی خودجوش از سر احساسات بوده پمپئو گوه زیاده خورده رسانه فیک دوزاری لطفا خفه