ایران به‌دلیل بدهی حق رای در سازمان ملل را از دست داد

28/10/1399 11:10 ب.ظ

ایران به‌دلیل بدهی حق رای در سازمان ملل را از دست داد العربية

دبیرکل سازمان ملل در نامه‌ای اظهار داشت که ایران به‌دلیل بدهی بیش از 16 میلیون دلار بابت عدم پرداخت طبق ماده 19 منشور سازمان ملل متحد در صورتی که کشورهای عضو حق عضویت خود را بیش از دو سال پرداخت نکند، حق رای خویش در مجمع عمومی سازمان ملل را از دست می‌دهند.

بر همین اساس و در راستای اجرای ماده مذکور، آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای به تاریخ 13 ژانویه 2021 به ولکانبوزکر، رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضمن اعلام بدهی کشوهای بدهکار خواستار توقف حق رای در مورد کشورهای جمهوری آفریقای مرکزی، کومور، کنگو، ایران، لیبی، نیجر، سومالی، سودان جنوبی، زیمبابوه و سائوتومه و پرنسیپ شده‌ است.

حق عضویت ایران سالانه حدود 5.5 میلیون دلار بوده که تقریباً سه سال پرداخت نشده‌ است. طبق نامه دبیرکل سازمان ملل، ایران بدهکارترین کشور به این سازمان بین‌المللی است. پیشتر ایران درخواست کرده بود به دلیل تحریم‌های آمریکا حق عضویت خود را به ارزی غیر از دلار پرداخت کند. با وجود این که سازمان ملل در سال 2019 با پیشنهاد ایران موافقت کرده بود اما تاکنون که مجموع بدهی ایران به 16 میلیون و 251 هزار و 298 دلار رسیده این مبلغ پرداخت نشده‌ است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

FUCK UN پاکستان هم واکسیناسیون کرونا با واکسن آکسفورد را آغاز کرد.خدایا مرگ آخوندها را برسان

ایران حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل بدهی از دست دادایران و ۶ کشور دیگر به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود طی بیش از دو سال گذشته، حق رای‌شان را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به طور موقت از دست دادند. 🤣🤣🤣 پهلوی اگر ارتشی تربیت کرده بود موقعی که بختیارگفت قم را یک واتیکان می کنم همه آخوندهارا آنجا می ریزم، این را شنیدند گوش به فرمان بختیار می شدند تااینکه بروند اعلامیه بیطرفی و تسلیم بدهند که به قول بختیار گفت مشتی پفیوز هستند به تخم چپ اسب خسرو پرویز

گوترش: ایران برای بازپس‌گیری حق رای باید بدهی خود به سازمان ملل را بپردازددبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه تاکید کرد که ایران برای به دست آوردن دوباره حق رای خود در این سازمان باید بدهی به سازمان ملل را بپردازد. بز در غمی جان کندن و قصاب در غمی گوشت. كوسكش ميخواين اين پولهارو با كي تقسيم كنين بعدش شريك داري يا تنها ميخوري😂😂😂😂😂 به حماس بگو از اون چمدونا حساب کنه بگو چک دارم نقد بشه پس میدم جان تو😂 بگو جنس دارم بفروشم پول میاد دستم

حق رأی ایران در سازمان ملل به دلیل بدهی تعلیق شد | DW | 19.01.2021ایران و شش کشور آفریقایی به دلیل نپرداختن حق عضویت حق رأیشان در مجمع عمومی سازمان ملل را از دست می‌دهند. جمهوری اسلامی پیشنهاد کرده سازمان ملل بدهی ایران را از محل پول‌های بلوکه شده این کشور در کره جنوبی تادیه کند. خامنه ای ایران رو کاملا منزوی کرده جواب طلبکار را یا زر است و یا زاری ! بخاطر پول حق رای را میگیرد ولی ان سازمان که نقشش حمایت از ملتهاس در مقابل ظلم‌وستم کشتار ملل توسط اعضا سازمان زبان بلعید ه است

پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل از دارایی‌های بلوکه شده تقریبا نهایی شده است

پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل متحد؛ کره‌جنوبی با آمریکا گفتگو می‌کندوزارت خارجه کره جنوبی: «این مسئله تقریباً حل و فصل شده است. ما بحث‌ها با آمریکا را درباره پرداخت بدهی ایران [به سازمان ملل متحد] به پایان رسانده‌ایم و باید در مورد بخش‌های بسیار فنی گفتگو كنیم.» دولت‌های بی جربزه با گروگانگیر ها مذاکره میکنند و پاسخ مثبت به گروگانگیر میدن. معلومه که ایران سیاست گروگانگیری رو کنار نمیگذاره. چون باهاش معامله میکنه. خاک بر سر سیاستمداران کدن

حق عضویت خود به این سازمان حق رای در مجمع عمومی سازمان‌ملل متحد را نخواهد داشت.

طبق ماده 19 منشور سازمان ملل متحد در صورتی که کشورهای عضو حق عضویت خود را بیش از دو سال پرداخت نکند، حق رای خویش در مجمع عمومی سازمان ملل را از دست می‌دهند.

بر همین اساس و در راستای اجرای ماده مذکور، آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه‌ای به تاریخ 13 ژانویه 2021 به ولکانبوزکر، رئیس هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضمن اعلام بدهی کشوهای بدهکار خواستار توقف حق رای در مورد کشورهای جمهوری آفریقای مرکزی، کومور، کنگو، ایران، لیبی، نیجر، سومالی، سودان جنوبی، زیمبابوه و سائوتومه و پرنسیپ شده‌ است.

حق عضویت ایران سالانه حدود 5.5 میلیون دلار بوده که تقریباً سه سال پرداخت نشده‌ است. طبق نامه دبیرکل سازمان ملل، ایران بدهکارترین کشور به این سازمان بین‌المللی است.

پیشتر ایران درخواست کرده بود به دلیل تحریم‌های آمریکا حق عضویت خود را به ارزی غیر از دلار پرداخت کند. با وجود این که سازمان ملل در سال 2019 با پیشنهاد ایران موافقت کرده بود اما تاکنون که مجموع بدهی ایران به 16 میلیون و 251 هزار و 298 دلار رسیده این مبلغ پرداخت نشده‌ است.

گفتنی است که بودجه سال 2021 سازمان ملل متحد حدود 3.2 میلیارد دلار بوده که از طریق حق عضویت اجباری و مشارکت داوطلبانه اعضا تأمین می‌شود. ایالات متحده آمریکا با پرداخت بیش از یک پنجم این مبلغ، بیشترین سهم در تأمین بودجه سازمان ملل متحد را برعهده دارد.