ایراد دوباره شورای نگهبان به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

01/07/1398 01:59 ب.ظ

شورای نگهبان مجددا به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن ایراد شرعی و قانونی گرفت. شورای نگهبان روز دوشنبه اول مهرماه، با ارسال نامه ای به مجلس ایران اعلام کرد بخش هایی از این طرح با موازین شرعی و یا قانون اساسی ایران مغایر است.

شورای نگهبان روز دوشنبه اول مهرماه، با ارسال نامه ای به مجلس ایران اعلام کرد بخش هایی از این طرح با موازین شرعی و یا قانون اساسی ایران مغایر است.مجلس ایران اخیرا ایرادات شورای نگهبان به این طرح را بررسی و پس از تغییراتی آن را برای این شورا دوباره در شهریورماه ارسال کرده بود.

مجلس ایران اخیرا ایرادات شورای نگهبان به این طرح را بررسی و پس از تغییراتی آن را برای این شورا دوباره در شهریورماه ارسال کرده بود. از جمله ایرادات مطرح شد که اصلاح شد عبارت"جنایت بر نفس و عضو" و جایگزینی آن با عبارت"جناب بر نفس، عضو و یا منفعت" بود.

از دیگر موارد تغییر یافته در جریان این اصلاحات"عبارت اسیدپاشی، عبارت به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد. به نحوی که به موجب ناامنی در محیط شود حذف و عبارت مشمول مقررات ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/ ۲/ ۹۲ باشد اضافه می‌شود."

در ابتدای سالجاری بود که مجلس ایران کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی را تصویب کرد. براساس آمار رسمی در ایران سالانه بین ۶۰ تا ۷۰ نفر قربانی اسیدپاشی می شوند. پس از حمله به دستکم چهار زن در اصفهان در سال ۱۳۹۳ این موضوع به شکل جدی تری مورد توجه فعالان حوزه زنان قرار گرفت. headtopics.com

مسئولان قضایی می گویند تاکنون عامل این اسیدپاشی ها شناسایی نشده اند.

ادامه مطلب:
IranIntl »

حجت نظری: شورای تأمین به لغو همایش دوچرخه‌سواری خانوادگی ورود کندتهران- ایرناپلاس- در حالی همایش دوچرخه‌سورای خانوادگی در تهران لغو شد که به گفته یکی از اعضای شهر تهران، پلیس راهور از آن رضایت داشته و حتی با شهرداری تهران همراه بوده است و شاید بالاجبار از نظر نهاد دیگر تبعیت کرده است. این عضو شورای شهر همچنین گفت: متأسفانه ادعای تقویت نهاد خانواده را داریم، اما از برگزار شدن برنامه‌های خانوادگی ممانعت می‌کنیم. او خواسته شورای تأمین به مسأله ورود کند. مفاسدی رُخ دهد؟؟ با دوچرخه؟؟😬😬😬 بکجا داریم ما ؟ kalagh_news

انتقاد عضو شورای تهران از پخش نشدن شهرآورد در تلویزیون‌های شهریحجت نظری: مدیریت شهری تلاش کرد تا پخش مسابقه استقلال و پرسپولیس را از تلویزیون‌های شهری پخش کند اما متاسفانه همکاری لازم بین بخشی برای این رویداد جذاب شهری انجام نشد. لازم می‌دانیم به عنوان نمایندگان مردم از شورای تامین بخواهیم به این خواست مردمی توجه کند چه فایده اخه واقعا که از تلویزیونم نمیزارید یعنی اینقد مملکت ما در پیته

سه طرح انتقال آب از کارون دوباره به جریان افتاداستاد دانشگاه شهید چمران اهواز: به ظاهر کارگروهی برای نجات کارون تشکیل شده اما آنچه در واقع در حال رخ دادن است با اهداف اسمی کارگروه تناقض دارد و در عمل برای نابودی کارون و فراهم کردن شرایط برای طرح های انتقال آب جدید است.

ارسال پیامک در خصوص تجاوز به زنان کشمیر مشکوک استیک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به نمایندگان درباره ارسال پیامک های دروغین مربوط به زنان کشمیری هشدار داد.

هدیه ۲۰۰ میلیون ریالی شهرداری فردیس به علیرضا کریمی اهدا می‌شودسرپرست شهرداری فردیس از تصویب لایحه ۲۰۰ میلیون ریالی هدیه به علیرضا کریمی جهان پهلوان فردیسی با اتفاق آراء در صحن علنی شورای اسلامی شهر فردیس خبر داد. این همه جون بکنی برای نصف یه پراید! واقعا زحمت کشیدن! یکم زیاد نیست؟

شهرداری تهران ۱۰ میلیارد تومان در مراسم اربعین هزینه می‌کندتهران-ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران به یک فوریت لایحه شهرداری برای هزینه کرد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در مراسم اربعین امسال رای مثبت دادند.