ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشت

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بررسی ۱۶ ماه انفعال اروپا در قبال تعهداتش؛ ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشت

به گزارش ایلنا، با اعلام ورود ایران به گام سوم کاهش تعهدات برجامی توسط رئیس‌جمهور در پایان نشست سران قوا، امروز و با تشریح جزئیات این گام از سوی بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، ایران بصورت رسمی گام سوم خود را برای کاهش تعهداتش در چهارچوب توافق هسته‌ای را برخواهد داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه کاهش تعهدات در گام سوم ، اظهارداشت: در گام سوم سازمان انرژی اتمی موظف است در زمینه تحقیق و توسعه هر آنچه نیاز فنی کشور است ،بلافاصله شروع کند و تمام تعهداتی که در زمینه تحقیق و توسعه در برجام مد نظر بوده را کنار بگذارد و شاهد گسترش در حوزه تحقیق و توسعه در زمینه انواع سانتریفیوژهای جدید و هر آنچه که برای غنی‌سازی نیاز داریم را سازمان انرژی انجام دهد و شاهد سرعت عمل در این زمینه باشیم.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران، در پایان نامه ظریف تاکید شده که جمهوری اسلامی به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفت وگو با طرف‌های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت نماید. آنها همچنین تعهد کردند حمایت روشن و موثر از کنشگران اقتصادی که با ایران تجارت می‌کنند، به‌ویژه شرکت‌های کوچک و متوسط که شاکله اصلی بسیاری از اقتصاد‌ها محسوب می‌شوند صورت بگیرد، سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در ایران مورد تشویق واقع شود، از کنشگران اقتصادی در سرمایه‌گذاری‌ها و دیگر فعالیت‌های تجاری و مالی که با یا در رابطه با ایران انجام می‌دهند حمایت شود، کارشناسان بخش دولتی و خصوصی، از جمله از طریق تقویت شورا‌های تجاری گردآوری شوند، از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران حمایت عملی صورت بگیرد و در نهایت،...

سفر وزیر امور خارجه کشورمان به پاریس و پس از آن به بیاریتز محل اجلاس گروه هفت و همچنین سفر معاون وزیر امور خارجه در صدر هیاتی از کارشناسان وزرات خانه نفت و بانک مرکزی پس از آن انجام شد که فرانسه بسته‌ای پیشنهادی را در مکالمات تلفنی دو رئیس‌جمهور مطرح کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش فرانسه به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانوزارت خارجه فرانسه در واکنش به تصمیم ایران برای اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، بیانیه‌ای صادر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران؛ واکنش فرانسه و اسرائیل | DW | 05.09.2019حسن روحانی خبر از آغاز گام سوم کاهش تعهدات و الزام‌های پیش‌بینی شده در برجام داد. فرانسه این اقدام را به زیان تلاش‌های آن کشور در راستای تنش‌زدایی دانسته و اسرائیل نسبت به کاهش فشار بر ایران هشدار داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست اروپا از ایران برای خودداری از برداشتن گام سوم تعهدات برجامی‌اشسخنگوی کمیسیون اروپا امروز (پنج‌شنبه) در یک کنفرانس خبری در بروکسل از ایران خواست تا تصمیم خود برای توقف اجرای برخی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بازبینی قرار دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه ظریف درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانانتقاد پمپئو از گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: ایرانیان اعلام کردند که می‌خواهند به توسعه و تحقیق بر روی سیستم سلاح‌های هسته‌ای خود ادامه دهند. چنین اقداماتی غیرقابل قبول است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اجرای گام سوم برجامی ایران امشب اعلام می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »