ایران: آدریان دریا نفتش را فروخته و در سواحل مدیترانه است

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفت محموله نفتکش آدریان دریا ۱ در «سطح دریا» به فروش رفته و این کشتی «فعلا در سواحل مدیترانه» پهلو گرفته است.

این اظهارات یک روز پس از آن بیان می‌شود که شرکت آمریکایی توسعه فناوری فضایی ماکسار اعلام کرد تصاویر ماهواره‌ای از آدریان دریا ۱، این شناور را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌‎دهد.

بر اساس این تصاویر، آدریان دریا ۱روز جمعه ششم سپتامبر به فاصله ۳/۷ کیلومتری بندر طرطوس لنگر انداخته است. بنا بر اطلاعات سامانه رفینیتیو که داده‌های مربوط به عبور و مرور کشتی‌ها را ثبت می‌کند، این نفتکش ایرانی برای ناشناس ماندن از سه‌شنبه هفته قبل ترانسپوندر خود را خاموش کرده است.آدریان دریا ۱ که پیشتر با نام گریس ۱ شناخته می‌شد، در ماه ژوییه هنگام حمل نفت خام، به ظن حرکت به سمت سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این کشور، در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.

این نفتکش پس از چند هفته و تعهد دادن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم ارسال محموله دو میلیون بشکه‌ای آن به سوریه آزاد شد و از آن زمان کشورهای مختلف با پهلوگیری آن در بنادر خود مخالفت کردند.در همین حال، موسوی اعلام کرد اقدامات لازم برای «رفع کامل توقیف» نفتکش بریتانیایی «استنا ایمپرو» که نیروهای سپاه پاسداران آن را در آب‌های ایران توقیف کرده‌اند، در حال انجام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد در حال حاضر«آخرین مراحل حقوقی و قضایی» رفع توقیف این نفتکش بریتانیایی در حال طی شدن است.کمتر از دو ماه پیش، در روز ۲۸ تیر، سپاه پاسداران استنا ایمپرو را به‌علت آنچه «نقض قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی» خوانده شد، در تنگه هرمز توقیف کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتشار 'تصویر آدریان دریا ۱ در نزدیکی بندر طرطوس سوریه' | DW | 07.09.2019یک شرکت تحقیقات فضای آمریکایی با انتشار دو تصویر ماهواره‌ای ادعا کرد نفتکش 'آدریا دریا ۱' به بندر طرطوس نزدیک شده است. نشریه 'میدل‌ایست‌آی' می‌گوید دست‌کم نیمی از محموله این نفتکش به سوریه منتقل شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تصاویر ماهواره‌ای آدریان دریا را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌دهدشرکت آمریکایی توسعه فناوری فضایی ماکسار روز شنبه ۱۶ شهریور اعلام کرد تصاویر ماهواره‌ای از نفتکش جنجالی ایرانی آدریان دریا۱، ا
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

«آدریان دریا 1» در آبهای بندر طرطوس دیده شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عکس‌های ماهواره‌ای: «آدریان دریا ۱» به بندر طرطوس سوریه رسیده استاین تانکر پیش از این آخرین سیگنال اعلام موقعیت خود را روز دوشنبه در ساعت ۱۵:۵۳ به وقت گرینویچ فرستاده بود؛ یعنی زمانی که در مکانی میان قبرس و سوریه قرار داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از گزارشات در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیمآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: *ما از گزارشات امروز رسانه‌ها در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیم *بازرسان آژانس در ایران حضور دارند و هر گونه فعالیت مرتبط با این موضوع را به مقر این سازمان در وین گزارش خواهند داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »