ایران: اتباع خارجی قاچاقچی سوخت در هرمزگان دستگیر شدند

16/06/1398 02:21 ب.ظ

فرمانده دریابانی هرمزگان ایران از کشف و دستگیری عده‌ای از اتباع خارجی که اقدام به قاچاق سوخت از این

فرمانده دریابانی هرمزگان ایران از کشف و دستگیری عده‌ای از اتباع خارجی که اقدام به قاچاق سوخت از این عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران، پیش از این، با دادن اولتیماتوم جدی در رابطه با قاچاق سوخت از تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از قاچاق این کالا خبر داده بود، اما طی ماههای اخیر قاچاق سوخت ادامه داشته است.

حسین دهکی، فرمانده دریابانی هرمزگان، شنبه 7 سپتامبر 2019، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که ارزش ریالی گازوئیل توقیف شده در یدک کش خارجی، «322 میلیارد و 712 میلیون ریال» بود.

او قاچاقچیان سوخت را از اتباع خارجی دانست و محل توقیف آنها را آب های سیریک عنوان کرد. مطابق گفته فرمانده دریابانی هرمزگان، 12 نفر از متهمان، تبعه کشور فیلیپین هستند که دستگیر و اقدامات قانونی برای آنها در حال پیگیری است.

دهکی، مقدار سوخت کشف شده را 283 هزار و 900 لیتر اعلام کرد. حیدر میرزایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان نیز پیش از این، از کشف حدود 23 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در مسیر زاهدان به میرجاوه خبر داده بود که در پی آن، قاچاقچی سوخت به ضبط گازوئیل‌ها و مخازن مکشوفه و پرداخت مبلغ یک میلیارد و 69 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد. headtopics.com

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، در مواردی قاچاق سوخت قربانی نیز گرفته است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تنش آبی در ۵۹ شهر ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تنش آبی در ۵۹ شهر ایران

درخواست اروپا از ایران برای خودداری از برداشتن گام سوم تعهدات برجامی‌اشسخنگوی کمیسیون اروپا امروز (پنج‌شنبه) در یک کنفرانس خبری در بروکسل از ایران خواست تا تصمیم خود برای توقف اجرای برخی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بازبینی قرار دهد

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تنش آبی در ۵۹ شهر ایران

بریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کردبریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کرد دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از برنامه ایران برای برداشتن یک گام دیگر در جهت کاستن تعهدات خود در توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ با قدرت‌های جهانی، ابراز ناامیدی و نگرانی عمیق کرد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳۰ درصد مردم ایران نزدیک به خط فقر هستند